Okuduğu bölümden pişman olan var mı?

Sorum gayet açık... Okuduğu bölümden pişman olan var mı? ya da hangi bölümdesiniz memnunmusunuz... Ve sizce en ideal bölüm hangisidir?

0|0
1123

En İyi Erkek Görüşü

• ideal bölüm severek yapacagın bölümdür.

0|0
    0|0
    • Aynen, hayalinde ki mesleği yapmalısın... İnsan sevdiği işte başarılı olur kanısındayım... :)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 22

• Yok. Hatta bu bölüme girebilmek için 2 sene össye gitmiştim zamanında. İlkinde sorular çalındıydı falan (o zamanlar sınav iptal ediliyordu böyle durumlarda). Doktorluğa bile puanım yetiyordu da yinede bilgisayar müh. olmak istedim. Bir hata yaparsan kaç paraysa verirsin, hallolur. Ama adamın bir damarını kestim mi. GAME OVER. :)

Bence ideal bölüm de zaten bilgisayar mühendisliğidir arkadaş bu devirde... Çünkü bilgisayar çalışır, sen kazanırsın. İş bulamadık kaç yıl boyunca (hala da işsizim). Sonra düşündüm, ya niye para kazanmak için çalışayım ki? Bilgisayar benim yerime çalışsın dedim. Aaa! Meğer bu kadar da kolaymış. Şimdi o kazanıyor, ben yiyiyorum :-D

Soru moru hikaye. Profil resmine hayran oldum, ondan cevap verdim. Hangi mankense artık...

0|0
    0|0
  • Saçma sapan bölümler var. iş imkanı da yok. bu durumda orayı mecburen tercih edenler tabi ki memnun olmayacaktır. Ama iyi düşünmeden bu bölümü okuyacagım diye okuyanlar da mezun olunca farklı is yaptıgı belli.

cünkü sektörü olmayan bölüm gereksizdir.

Sadece memurluk icin okunur o ayrı

0|0
    0|0
  • İnşaat mühendisliği okudum. Meslek olarak memnunum, sahada çalışmayı tercih ettim, kapanamıyorum proje bürosuna, memuriyete de hiç sıcak bakamadım.

Okurken çok sıkılmıştım. Ben sosyal bilimleri (felsefe, psikoloji, sanat tarihi, sosyoloji..gibi) daha çok sevdim üniversiteye başladıktan sonra.

1|0
    0|0
  • Muhasebe okuyorum ve tek dediğim öğk.

Felsefe,Sosyoloji filan okumalıydım.Bir hata yaptık şimdi çekicez ceremesini neyse en azından.Çift üni bitirmiş olacağım eğer ikinci üniversiteyi okuyabilirsem.

1|0
    0|0
    • İstersen basarabılırsın ha bı gayret :)

• Çok anlamlıydı sağ ol :) :(

• Rica ederim :)

• en ideal bölüm idari bilimler fakültesinin bölümlerinden herhangi birisidir. kpss de devlete kapağa atma ihtimalinin en yüksek olduğu fakültedir.

ben iletişim fakültesinde reklam bölümündeyim çok çok mutluyum diyemem ama pişman değilim

1|0
    0|0
  • psikoloji pişman değilim çok eğlenceli ya la :D manyak olmam yakındır 5 seneye kalmaz kafamda huniyle gezerim:D eehheehe

1|0
    0|0
  • Gıda mühendisliği bölümü bölümümü seviyorum :)

1|0
    0|0
  • Bu devirde okuduğu bölümden pişman olmayanlar herhalde sadece tıp fakltsne gidenlerdir:)okudğu bölümü bitirince iş imkanının olmayışı ınsanı soğutuyor.Ama bizim ülkede de kimse bitirdiği bölümde iş bulmuyo herkes başka meslklere yöneliyo

0|0
    0|0
  • liseyi muhasebeci olarak bitirdim üni. yok daha ve memnunum bölümümden

1|0
    0|0
  • olay o değil türkiye'de kim istediği bölümde okursa okusun mutlu olamaz bizim ülkeye özgü bir durum bu

0|0
    0|0
    • Fakat unuttuğunuz birşey var ! Ben de çok inatımdır tuttuğumu koparırım :)

• okumayı bıraktım

0|0
    0|0
  • Eczacılık=Rahatına düşkünlerin mesleği..

Okumasıda rahat çalısmasıda rahat..

0|0
    0|0
  • bilg. öğretmenliği okuyorurum bu ne yaa.. allahtan bide iktisat okuyorum ikinci üni olarak

0|0
    0|0
  • Gazeteci olacaksin hem guzel sayilirsin onun acik ana haber falan ins ;)

0|0
    0|0
  • sorun çok açık evet pişmanım

0|0
    0|0
  • üniversitede okudum 2ci sınıfta terk ettim muhasebe.

0|0
    0|0
  • beslenme diyetetik okuyorum pişmanım

0|0
    0|0
  • işletme okunmaz bu devirde

0|0
    0|0
  • bende seneye başlıycam inş :)

0|0
    0|0
  • Marmara Sınıf Öğrt. Kazandım ama Marmara Besyo'da okuyorum sevdiğin işi yapmak gibisi yok ;)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• seviyorum ama zaman zaman da pişman oluyorum.özellikle de sınav zamanları..

bayan için en ideali öğretmenlik..matematik,Türkçe,İngilizce olur, okul öncesi olur..

0|0
    0|0
  • bilgisayar bölümü.hayatımın hatası:)

0|0
    0|0
  • türkçe öğretmenligi okuyorum aslında memnunum ama ilerde atanamayanlar kervenına katılcam galiba

0|0
    0|0
    • Hayalinde ki mesleğe kavuş... Sonrası gelir... Para için meslek düşünürsen hayallerinle parayı takas etmiş olrsun... Hayallerınden vazgecme !

• bilgisayar programcılığı düşmanıma bile tavsiye etmem. sinir hastası olmak isteyen varsa gitsin.

0|0
    0|0
  • felsefe bolumu en iyisi.

0|0
    0|0
  • hemşirelik okuyorum memnunuum :)

0|0
    0|0
  • itüde kontrol çok zormuş.erkek arkadaşımı göremiyorum bile bu yüzden. dersleri ağır

0|0
    0|0
  • pişmanım türkiyede değer verilmiyor

0|0
    0|0
  • okuduğu bölümden pişman değilim

0|0
    0|0
  • Mühendislikte okuyorum, memnunmuyum... hmmmm bazen evet bazen hayir. Hocalar cok zorluyor, sinavlar aylarca devam ediyor, ödevler raporlar, projeler bitmiyor... yoruluyoruz. Yoruldum. Sabah 8 aksam 4 okulda oluyorum. Ama yinede bölümümü seviyorum... bence en sonunda her sey insanin kendisini gelistirmesinde bitiyor. Önce yabanci dil, sonra da baska yeteneklerin olunca, biraz iletisim becirilerin güclü olunca yapamayacagin sey yok...

Pisman degilim.

0|0
    0|0
  • gıda mühendisiyim. master yapıyorum. 234567890 kere nalet olsun bu bölümü okudugum için.

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;