Kitap okumak kötü bir şey mi?

Ülkece kitap okumada diplerdeyiz peki bunun nedeni ne? Neden kitap okumuyoruz? :/

0|0
2030

En İyi Kız Görüşü

• bahanelerimiz hep hazırdır. pahalı diyenler için kütüphanelerde, güncellerden klasiklere kadar her türlü kitap mevcuttur. çocukluğumdan beri her ay 10 15 kitapla eve gelen bir anneye sahibim. böyle bir örneğin etkisi çok fazladır.
    bilgisayarı, televizyonu öne sürenler de var ama geçmiş yıllarda da kitap okuma oranı oldukça düşüktü. kimilerinde gece okunun kitap uykusunu açar, sabaha kadar elinden düşürmez; kimisi de uykuya dalabilmek içim üç beş sayfa okur.
    eğitimciler bile "sen okudun, ben okumadım ama bak ikimiz de aynı işi yapıyoruz!" deyip gevşek gevşek gülebiliyor. kazancımızı sadece madde üzerinden değerlendiriyoruz. bunun hayat şartlarıyla alakası da yok, direkt sığırlıktır bu.
    tembel ve düşünmeyi sevmeyen bir milletiz. başka sebep de yok.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 30

• Yetiştirilme tarzı kültür ile alakali , cok bilinçsiz ebeveynler var.. Küçükken alışkanlık kazandırılması gerek öncelikle.

0|0
    0|0
  • hata anne-babalarda
    çocuklar anne babasından öğrenir hayatı onların elinde görmediği kitabi neylesin çocuk büyünce
    senede 5-6 kitabı zar zor okuyan birisiyim ve farkına vardımki dizi-film izlemekten çok daha keyifli

inşallah çocuk sahibi olduğumda onların gözü önünde okuyacağım ki aa babam okuyor demekki iyi birşey desinler.

0|0
    0|0
  • İnsanlar hayat koşuşturmacası içinde sevişmeyi bile unutuyor, kitap ne ki

0|0
    2|0
    • mesela arkadaş 7/24 fiziksel güç gerektiren bir işte çalışıyor. gece eve gelince yorgunluktan ağzı açık uyuyup sabah da güneş doğmadan yola koyuluyor. maddi durumu da kötü, alamaz. şehrinde de kütüphane yok. yani haklı adam, nasıl okusun!

• çok kitap okuyan çok insanla tanıştım, mantıksızlık derecesinde gereksiz bir öz güvene sahip oluyorlar, sevmiyorum.

0|1
    1|0
  • kötü olur m uama tvler saçma sapan gürültülerle ışıklarla dolu olduğu için beyin yorgunu insanlar okumak için o gücü bulamayacak hale getiriliyor sonra bu ülkeden bir kültür bekle

0|0
    0|0
  • kıtap okuma oranı satıslar uzerınden yapılıyo dıye duydum. turkıyede elden ele kitap daha fazla dolasıyo.

yanlıs bilgi olabılır tam emın degılım

0|0
    0|0
  • Kur'an'ın bile ilk kelimesidir üstelik: OKU.
    Ama bizde İddaa ekinden başka okunan şey yok. Okuyucularımız da çoğunlukla kadınlar. Yine onlardan Allah razı olsun :))

0|0
    0|0
  • Kimse kitap okumayı alıştırmıyor. Kimse kitabın kendini keşfetmede en önemli etken olduğunu bilmiyorum ve kimse kitapların insanlardan daha yararlı olduğunu bilmiyor. Bilmek istemedikleri de aşikar.

0|0
    0|0
  • Sebebi burada. şu an sitede bin üye varsa bin kişi kayıp demektir. cep telefonunu ve interneti çok kullandığımız için olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Tabiki hayır. Ben kitap okuyorum. Kitap okumayan bir sürü insan var. Bunun nedeni kitapların pahallı olması olabilir. Hazıra konmayı seven insanlarımızda çok. Ondan dolayıda olabilir

0|0
    0|0
  • Hayır okuyorum maalesef insanoğlunun reel sorunlarından dolayı kitap okuma sayısı hayli düştü. Hafta da bir biyografi okurum

0|0
    0|0
  • kitap yerine kuran-ı kerim öğretildi bizlere.

0|0
    0|0
  • Çünkü lanet olası devlet kitabın vergisini yüzde 18 yapıyor ama havyarın vergisi yüzde 8 bee yazıklar olsun insanlar kitap alamıyor :(

0|0
    0|0
  • tembellık
    sabırsızlık
    zaman ayırmamak

0|0
    0|0
  • tembellik

0|0
    0|0
  • okumayı sevmeyen milletiz

0|0
    0|0
  • cunkü degerli kitaplardan habersiz kitabı kalın romanalrdan zannediyorlar. oysa mektup günlük şiirde var

0|0
    0|0
  • Ülkede kitap okuma oranı % 5 ama en çok satan kitabın sahibi Gülben ergen. Yani kitap okumak yetmez kaliteli yazarlar kaliteli kitaplar okunmalı. Yoksa okuyan ve okumayan arasında bir fark olmaz

0|0
    0|0
  • eğitici ve çağdaş bir eylem olduğu için yapmıyoruz. bizi bozar

0|0
    0|0
  • Kotu degil ama biz turkler baska seylerden zaman ayiramiyoruz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 19

• hayir tabiki cok guzel bisey insanin kulturunu gelistirir ama kimseye zorla okuda diyemeyiz sahsen elime dogru duzgun kitap almisligim yok :/ ama hikayeyse ve kucukse iri yazili bir kitapsa okurum :D :D

0|0
    1|0
  • kitaplar pahali...
    bu yüzden kamulastiranlara saygi duyuyorum acikcasi...
    kitap okumak sart...

0|0
    0|0
  • ilgi alanımızda başka şeyler var

0|0
    0|0
  • On yargi bence hep sıkıci oldgu dusunulur bir baslanilsa bir okunulsa ne kadar keyifli bisey oldgu anlasilcakda

0|0
    0|0
  • metroda kitap okuyan bir sürü insan oluyor. bence artık eskisi gibi değiliz aştık bazı şeyleri

0|0
    0|0
  • Pis kaka ablası

0|0
    0|0
  • kitap okumak en iyi şey.. kimseye zararın yok kitaptan kazancın var... hemde karşılıksız... öncelikle ülkemizde kitap okunmamasının nedeni bilinçsiz aileler ve bahaneleri

0|0
    0|0
  • Ben okuyorum çok da severim

0|0
    0|0
  • Ben de bunu merak ediyorum. Şu dünya da kitap okumak kadar keyif veren ne var?

0|0
    0|0
  • Kötü bir şey olsaydı her zaman okurduk heralde :)

0|0
    0|0
  • Ben okumayi çok seviyorum :)

0|0
    0|0
  • Şahsen okurum.

0|0
    0|0
  • Adamlar kitabı olan filmi bile sinemada öğreniyor sen neden bahsediyorsun :)

0|0
    0|0
  • çok faydalı

0|0
    0|0
  • Çok iyi

0|0
    0|0
  • Kitap insanı yalnızlıktan kurtarır dosttur dost

0|0
    0|0
  • Değil

0|0
    0|0
  • tabikide hayır

..

0|0
    0|0
  • O kadar kötü sayilmayiz yaa biz kitap almiyoruz bir kişi alıyor elden ele geziyor

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;