İspanyol kanallarını Türk dizileri mi işgal etti?

Geçenlerde burada bir arkadaşla tartışmıştım. Ben Türk dizilerinin başarısından söz ederken, o arkadaş, kalitesizliğinden bahsederek, çıtayı biraz daha yükseltmiş ve İngiltere de gösteriliyor mu diye soruyordu? Şu an da İspanya'dayım ve Divinity kanalını izliyorum. Adeta Türk dizilerinin işgaline uğramış gibi bir durum var. Kıvanç Tatlıtuğ'un, Cesur ve Güzel dizisini izliyorum ve ara reklamlarda, diğer Türk dizilerinin reklamları dönüyor. Kara sevda, Kızıl Elma ve adını çözemediğim birkaç dizi daha. Henüz İngiltere'ye gitmemiş olabilir ama İspanya'yı işgal etmişler diyebilirim. Bu arada dip not olarak, Endonezya, Malezya, tüm Arap ülkeleri, Yunanistan, Karadeniz ülkelerinde de birçok kez Türk dizilerine denk gelmiştim. Sizce bu bir başarı sayılır mı?

0|4
109

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

109
  • Her dizinin değil de sadece muhteşem yüzyıl dizisinin yurtdışında bazı ülkelerde popüler olduğunu bir kaç yerde okumuştum. Demek ki çok daha fazla Türk dizisi izleniyormuş. Başarı denilebilir tabi.

0|1
    0|0
    • 2gün

Soruyu yayınladıktan sonra biraz daha takip ettim. Sadece tek bir kanalda en az 10 tane Türk dizisi oynuyor. Bazılarının adını değiştirmişler.

• senaryo olarak değil ama ekonomik olarak kazandırıyorlar evet. dünyada amerikadan sonra ikinci sıradayız. ingiltere diğerlerine oranladaha tutucu bir ülke olduğu için almıyor olabilir. ama çok değil oraya da gireriz. hem bu sayede kültürümüzü de öğrenmiş oluyorlar hepsi

0|1
    0|0
  • İtalyada, Balkan ülkelerinde bizim diziler hep oynuyor zaten alt yazılı olarak.

0|1
    0|0
  • Nitelik ve nicelik olarak bakmak lazım aslında. Türk dizileri gerçekten başta Araplarda olmak üzere büyük bir ivme kazandı. Nitel olarak çok başarılılar. Nicel anlamda pek başarılı dizilerimiz yok bana göre de. Ama bu satışların kazanç getirmesi ve iyi kötü farklı kültürler tarafından Türk dizilerinin izlenmesi güzel bir şey. Ama o tarz dizileri izleyenler tüm Türk milletinin de o şekilde davrandığını düşünecektir, bir şeyleri üzerimize oturtacaklardır yani. Biz nasıl Hint dizileri, Kore dizileri veya Amerikalı diziler izlerken bunlar Amerikalıların veya diğerlerinin kültürüne ait ögeler diyebiliyorsak, onlar da öyle diyecektir.

0|1
    0|0
  • Elbette bir başaridir.. Dikkat ettimde çogunlugu Ask dizisi ya da Askin da yogun oldugu diziler diyelim.. Galiba Aşk larin ülkesiyiz biz 😁

0|1
    0|0
  • Sayılır bence bizim sinemamız bambaşka yani gerçeklik payı var ve duygusal ben Türk dizilerini tercih ediyorum

0|1
    0|0
  • sonuçta popüler kültür, sevmişler izliyorlar bu kadar basit

0|1
    0|0
  • Ben türk dizilerinden memnunum.
    Amerika'nın fantastik yönündeki dizileri gibi dizilerimiz olmasa da kendi alanımızda gayet iyiyiz.

0|1
    0|0
  • Yani bu da bir başarı ama ben çoğu türk dizilerini sevmiyorum

0|1
    0|0
  • dizi olarak çok başarılı Türk dizileri ama film olarakta gelişmekte sürekli

0|1
    0|0
  • La Casa de Papel gibi bir dizi üretin de görelim.

0|1
    0|0
  • Türk dizileri çingen işi normal yani

0|1
    0|0
  • kalitesiz ne olursa olsun

0|1
    0|0
  • Yeap

0|1
    0|0
  • Çinganeler sever öyle şeyleri normaldir.

0|1
    0|0
  • Olabilir.

0|2
    0|0
  • entrikayı bizden öğrenecek değiller :)

0|1
    0|0
  • Öyle olmuş :)

0|1
    0|0
  • ispanyayı işgal ettik evet

0|1
    0|0

Benzer Benceler

Yükleniyor...