Ahmed Arif'i okuyan seven hayran olan var mı başka ben gibi?

Hasretinden Prangalar eskittimi öylesine alıp bir okuyayım demiştim o gün bugündür hayranım kendisine. Hele bu Leyla sına yazdığı mektuplar (Leylim Leylim) her satırı o kadar güzel ki. Aşkı sevgiyi bu kadar içten bu kadar naif ve bu kadar samimi anlatan var mıdır başka bilmiyorum 🤔🤔

Ama kendisi biraz kıskanç ve biraz da kibirli sanırım (gerçi bunlar da aşktan anladığım kadarıyla 🤔) kitap Ahmet Arif'in mektupları olduğu için düşünceleri duyguları açıkça yazıyo daha önce de başka yazarlara laf söylediğini okumuştum. Şimdi Orhan Veli in de yazdığı şey dikkatimi çekti.. Orhan Veli de okuyup seven biri olarak üzüldüm açıkçası 🤔

Var mı Ahmed Arif'i okuyan bilen tanıyan siz ne düşünüyosunuz.. Bu yazdığı rekabet ya da kıskançlık mı yoksa kalite farklılığı olduğunu mu düşünüyosunuz
Ahmed Arif'i okuyan seven hayran olan var mı başka ben gibi?
Güncellemeler:
3gün
Biraz uzun yazmışım sanırım 🙈 o yüzden yazı okunmamış. Sormak istediğim asıl şey Orhan veli ile ilgili düşüncelerine ne diyorsunuz, 🤔🤔 sanırım Orhan veli yi beğenmeyen biriymiiş🤔

0|0
63

Benzer Sorular

Senin görüşün var mı?

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

63
  • Bir ufka vardık ki artık
    Yalnız değiliz sevgilim.
    Gerçi gece uzun,
    Gece karanlık
    Ama bütün korkulardan uzak.
    Bir sevdadır böylesine yaşamak,
    Tek başına
    Ölüme bir soluk kala,
    Tek başına
    Zindanda yatarken bile,
    Asla yalnız kalmamak...

1|0
    0|0
    • 3gün

O kadar çok aklımdan geçen dizeleri var ki ve düşündükçe kendi sesiyle duyuyorum sanki☺️

• 3gün

Kendi sesiyle zaten bitiriyor insanı. Bu kadar derin bu kadar ince bir anlayış yokki.

• 3gün

Gerçekten hiç denk gelmedim bütğn şiirleri ayrı anlamlı, hele ki mektuplar.. Bu mektupları paylaşmaya karar verenler bizim için çok güzel bir şey yapmış ama Ahmed Arif bunu ister miydi acaba diye düşünmüşümdür hep, 😁

• En sevdiğim şairlerden biridir.. maviye, maviye çalar gözlerin.. Yangin mavisine.. körsem, senden gayrısına yoksam, bozuksam, can benim düş benim. Ellere nesi?

1|1
    0|0
  • Yılmaz Güney'in bir filmi vardı orda söylüyodu bu şiiri ilk orda duymuştum

1|0
    0|0
  • iltifat içeren şiirleri metinleri sevmem kime yazdıgı belli degil

0|0
    0|0
    • 3gün

Ahmed Arifin kime yazdığı hep belli🙂 gğzel olan da bu bazen kıskanarak bazen özleyerek bazen kızarak yazmış ama hep Leyla ya yazmış o ladar doğal o kadar insanca. Zaten mektupları okuyunca anlarsınız.

• Hasretinden prangalar eskittim
    Seni bağırabilsem seni yokluğun cehennemin öbür adıdır. Üşüyorum kapama gözlerini

0|0
    0|0
    • 3gün

Seni anlatabilmek seni
      Derin kuyulara
      Akan yıldıza
      Bir kibrit çöpüne varana
      Okyanusun en ıssız dalgasına
      Düşmüş bir kibrit çöpüne...

• 3gün

Ama güzel tarafa daha fazla dön yüzünü

• 3gün