Din kurallarına göre idare edilen yönetim biçimi hangisidir ?

Din kurallarına göre idare edilen yönetim biçimi hangisidir ?

sizce en iyi yönetim şekli nedir?

neden ve neden ?

Güncellemeler:
sizce en iyi yönetim şekli nedir? ve neden?

laiklik bir yönetim sekli degil

bana göreşu anen iyi yönetim sekli demokrasi eksikliği cok

ama daha iyisi icat olana kadar o

0|0
37

En İyi Kız Görüşü

• 1)teokrasi

2)demokrasi

demokrasilerde halk görüşlerini duygu ve düşüncelerini özgürce açıklayabilir. aynen burada bizim yaptığımız gibi. genel kuralar ise toplumun huzurunu bozmamak kişi ve kurumlara ortak ve kişisel değerlere her hani bir hakarette bulunmamak ve zarar vermemektir. bunun gerçekleşmesi için ise laiklik bir ön koşuldur.çünkü laik olmayan bir ülkede din konusu sürekli sorun haline gelir. Türkiye Cumhuriyeti henüz bu sistemi HALA gerektiği gibi kullanamıyor ve sistem oturmamış. Ancak en laik ülkelerde fransada her gün bizim laiklik tartışmalarımız yaşanmamaktadır. yani sorun laiklikte değil ülke ve toplumlardadır.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Teokrasidir.

Ben laiklik diyorum.

Cünkü bir bayrak altinda farkli insan gruplari olabilir,

farkli inanislar...

Herkes inanisinda hür olmalidir ve yönetilirken esit olmalidirlar bana göre.

Bu yüzden...

0|6
    0|0
  • Din kurallarına göre idare edilen yönetim biçimi teokrasidir..

Demokrasi Türkiye için en iyi idare biçimidir..Bir ülke içinde çeşitli etnik gruplar, milletler, ırklar ve dine mensup insanlar olabilir..Bu durumda, herkesin kanunlar karşısında sözde değil özde eşit olabileceği tek rejimdir bu coğrafyada..

Ama diğer ülkeler için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil çünkü değişik yönetim şekillerine sahip olup mükemmel idare edilen ülkeler de var..

Misal; Norveç krallıkla yönetilen sınırlı ve kalıtsal bir monarşik rejimdir..Buna rağmen hiçbir şekilde bir diktatörlük görülmemekte herşey belli bir düzen içinde tıkır tıkır işlemektedir..Keza; Birleşik Krallık da Federal Parlementer Monarşi ile sorunsuzca yönetilen bir ülkedir..

Yönetim şeklinin mükemmeliyeti biraz da idare edenlere bağlı.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ben de laiklik diyorum.Birin hangi dindense ona göre muamele yapılamaz.

Peace ^^ brother.

0|2
    0|1
    • aynen katiliyorum karde$im!

bazi eski kafalar daha böyle bir cagda$ligin farkinda bile degiller!^^

kitlesel baki$ acilari yok cünkü,tek tarafli bir gözlükten bakiyorlar sanki her$eye!

Hukuk,adalet,özgürlük herkez icindir!

bir IRK ya da bir kitle icin degil! bunu anlamayanlar kendi sonlarini hazirlarlar ancak!

• Bende laiklik diyorum!

bir dine veya meshepe göre muamele tüm halka tüm kitleye yapilamaz,yaptirilamaz!

bazi eski kafalar daha böyle bir cagda$ligin farkinda bile degiller ne yazikki!

kitlesel baki$ acilari yok cünkü,tek tarafli bir gözlükten bakiyorlar sanki her$eye!

Hukuk,adalet,özgürlük herkez icindir!

bir IRK ya da bir kitle icin degil! bunu anlamayanlar kendi sonlarini hazirlarlar ancak!

0|1
    0|1
  • Teokratik yönetimlerdir.Bence en iyi yönetim Teokrasiyle Cumhuriyetin karışımı olan bir yönetimdir.

0|1
    0|0
  • teokrasi.

yasaların en iyi uygulandığı yerde yönetim biçimi farketmez

0|2
    0|2
  • Yönetim şeklinden çok yöneten kişi daha önemli bence.

0|2
    0|1
  • Laiklik diyorum

0|1
    0|1
  • teokrasi hristiyanlıkta vardır islamda yoktur... inanmaz iseniz araştırın Muhammed (s. a. v) kurduğu devlet ise o dönemin doğal bir sonucudur devlet kurmak asıl amaç eğildir amaç bireylerin imanını kurtarmaktır... yanlışım var diyor iseniz... buyrun

0|0
    0|0
Yükleniyor... ;