Sinema Tarihinin Gelmiş Geçmiş En Manyak Karakterleri

1- David lynch sinemasında öne çıkan ucube,tuhaf,hastalıklı tipler arasında en bir manyağı Blue Velvet filminin Frank'idir tartışmasız.

2- David Cronenberg'ün tarzına aşina olanları etkilemeyebilir ama kendi adıma rahatça söyleyebilirim ki izlerken en huzursuz olduğum filmdir Crash (Srpski Film'den hallice bir yapım). Her ne kadar etrafında topladığı müritleri kendini pek aratmasada Vaughan eşine az rastlanır cinsten, nadide bir manyak.

3- Vakti zamanında Kubrick gibi bir sinema dehası "Bu kitabın filmi asla yapılamaz" demişti. Yazarı Patrick Süskind olan "Das Perfume" isimli romanın uyarlaması Perfume: The Story of a Murderer filmi var sırada. Esas oğlan Jean Baptiste Grenouille:

4- Dövüş filmleri arasında teknik olarak değerlendirildiğinde en iyisi denilebilecek Quentin Tarantino'ya ait bir yapım Kill Bill. Ki senaryosuna, karakterlerine, müziğine vs değinmeden söyleyebiliyorum bunu. Varın gerisini siz düşünün. En psikopat karakterlerinden biri de, liseli eteği ve masum suratıyla tezat oluşturuyor evet ama, Gogo Yubari.

5- Alfred Hitchcock'ın en ünlü yapımlarından biri olan, oedipus kompleksi temelli konusu ve şu meşhur banyo sahnesiyle bilinen filmi Psycho'nun Norman Bates'i:

6- Senaryosu quentin tarantinoya ait olan yönetmenliğini Oliver Stone'un üstlendiği bir yapım olan Natural Born Killers'ın meşhur çifti Mickey ve Mallory:

7- Roman Polanski'ye ait iki filmin iki güzide karakteri var sırada.

Repulsion filminin Carol'ı

The Tenant filminden Trelkovsky

9- Martin Scorsese'in Cape Fear filminden  Max Cady; Robert De Niro oyunculuğuna bir kez daha hayran bıraktırıyor bu filmde.

10- Son olarak yönetmenliğini Michael Haneke'nin yaptığı, çoğu filmlerindeki gibi insanın gerim gerim gerilmesine neden olan Funny Games filminin iki yiğit delikanlısı. sıfatlara bak ya ne masum ne cici oğlanlar di mi ama?


2|2
55136

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 135

Kızlar Ne Diyor 54

Yükleniyor...