Yağmurlu Havalar İçin 7 Şarkı Önerisi

Merhaba güzel insanlar. Yağmurlu bir İstanbul sabahında sizlerle paylaşmak üzere klasik batı müziğinden günümüz pop müziğe kadar geniş yelpazede kısa mı kısa 7 şarkılık bir liste yaptım. Keyifli müzikler :)

1) Eric Clapton - Autumn Leaves

The falling leaves drift by my window, the autumn leaves of red and gold
I see your lips, the summer kisses, the sunburned hands, I used to hold...

2) Itri - Buselik Beste

Itri ve Bach aynı yüzyılda yaşamış anca farklı zamanlarda ve mekanlarda sanatlarında zirve yapmış iki büyük müzik adamı. Biri klasik Batı Müziği'nde diğeri Klasik Türk Müziği'nde mihenk taşı olmuş iki büyük besteci. Bach'ın hayatı ne kadar detaylı biliniyorsa, Itri'nin hayatı bir o kadar gizemli. Bach'ın günümüze ulaşan eseri ne kadar çoksa, Itri'nin bir o kadar az. Bütün bu farklılıkları bir yana bırakacak olursak hiç şüphesiz müzik Bach ve Itri arasındaki en kuvvetli bağ. Üç sanatçıyı (Ertan Tekin, Murat Aydemir, Çağ Erçağ) bir araya getiren aynı kuvvet, müzik.

3) Ibrahim Maalouf - Beirut

Beyrut doğumlu Ibrahim Maalouf, Amin Maalouf'un yeğenidir. Babasının trompete 4. pistonu eklemesi müzik tarihi açısından ne kadar önemliyse kendisinin 4 pistonlu trompet ile sergilediği performans da insanlık için o kadar önemlidir. Doğduğu topraklar için yaptığı beste Beirut Maalouf'un en ünlü eserlerindendir.

4) Adele - Set Fire to the Rain

28 yaşındaki sanatçı, Adele Myspace üzerinden paylaştığı bir videodan sonra ünlü olmuştur. İnsanın duygularına dokunabilen başarılı bir müzisyen bence.

5) Johann Sebastian Bach - G Minor (Piano)

Bir dönemin müzik hanedanlığı olan Bach ailesinin en ünlü üyelerinden J.S Bach...

6) Frank Sinatra - Killing Me Softly

Ah Frank reiz ah...

7) Teoman - Uçurtmalar

Bir tane de Türk sanatçılarımızdan koymak istedim. Teoman'un Uçurtmalar şarkısı da beste ve güfte olarak her iki türlü de yağmurlu havaların duygusallığını kendinde taşımakta.


0|1
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...