Okurken Eğlenceli Zaman Geçireceğiniz Mangalar

Belki içinizde manga terimine tamamen yabancı olanlar vardır. Temel olarak çizgi romandan farkı yoktur yalnızca Japonya da kullanılan bir terimdir. Çizimler animeye göre abartılı olur bazen konu da daha uzun olur. Bu yüzden okuması animeyi izlemeye göre eğlencelidir çoğu zaman. Benim okurken eğlendiğim ve sevdiğim bir kaç mangayı tanıtmaya çalışacağım.

Boku no hero academia

Okurken Eğlenceli Zaman Geçireceğiniz Mangalar

İnsanların her birinin özel bir güçle doğduğu bir dünyada hikaye başlıyor. Bu neden ile hiç bir insan eşit değil her birinin gücü farklı. Bizim ana kahramanımızın ise hiç bir gücü yok. O da güçsüz olarak doğan bir nadir insan. Bu dünyada kahramanlar devlet için çalışıyor ve yakalayıp teslim ettikleri kötü adamlar karşılığında para kazanıyorlar tabii ki bu yüzden aralarındaki en güçlüler dünyaca ünlü oluyorlar. Kahramanımızın hiç bir gücü olmamasına rağmen kahramanlık okuluna gitmeye ve kahraman olmaya çalışmasını anlatıyor. Anime olarak da bulabilirsiniz ancak bildiğim kadarıyla şu an yalnızca bir sezonu çıktı manga ona göre epey ileride.

Love parameter

Aslında bunu listeye alıp almamak arasında kararsız kaldım ancak sonra neden olmasın dedim. Bir gözlük sayesinde kadınlara nasıl yaklaşılması gerektiğini öğrenen bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Temelde gözlük kadınlara ne cevap vermesini ya da ne sorması gerektiğini seçenekler halinde sunuyor. Hangisini seçer ise o aşk ölçere yansıyor ve kadın ona aşık oluyor ya da gidiyor. Konu basit olsa da eğlencelidir. Ancak yalnızca yetişkinler için uyarmadı demeyin.

Darwins game

İsmi dolayısı ile herkesin biraz yadırgayacağı bir manga. Ancak ismi ile pek alakası yok zaten. Bir gün cep telefonuna gelen bir oyun uygulamasını yükleyen bir çocuğun kendini hiç beklemediği bir ortamda bulmasını anlatıyor. Bu oyuna başladığınızda oyun size bir yetenek veriyor. Bu oyunda kazanmak ve hayatta kalmak için öldürmelisiniz. Oyun içinde düzenlenen etkinlikler ile zaten buna mecbur kalıyorsunuz. Ayrıca öldürdüğünüz her kişi için yüksek miktarlarda para alabiliyorsunuz oyundan. Bu oyunun gerçek dünyaya yansıması ise yalnızca öldüğünüzde oluyor. Heyecanı düşmeyen mangalardandır.

Shingeki no kyojin

Bu çoğu kinin bildiği bir yapımdır zaten hikayesini anlatmama bile gerek yok sanırım. Animesi de çok izlendi daha sonra filmi de çekildi. Filmi çok beğenmedim aslında. Manga hikayenin ilerisinde tabii ki doğal olarak. Devler ve insanlar arasındaki savaşı ve insanların mücadelesini anlatıyor. Çok bilinen bir yapım olduğu için uzatmayacağım.

The gamer

Sıradan ve normal hayatı olan birinin hayatının birden bir oyuna dönüşmesini anlatıyor. Kendini birden oyunun içinde bulan karakterimiz artık level atlamak zorunda, yetenekler elde etmek zorunda, parti kurmak zorunda ve oyunda olan bir çok şey daha. Komedi için okunacak mangalardan biri en azından insanın yüzünde bir gülümseme oluşturuyor. Eğleneceğinizi düşünüyorum o yüzden bunu okurken.

Tower of god

İnsanların çoğu uçsuz bucaksız bir kulede yaşıyorlar öyle ki bu kulenin sahte bir gökyüzü bile var. Seçilmiş olan kişiler bu kuleyi tırmanmak için yarışıyorlar. Tepeye ulaşan kişiyi güç, zenginlik, para, mutluluk bekliyor. Neyi amaçlıyor ise onu diyebiliriz aslında. Ancak kuleye tırmanmak sanıldığı kolay değil. Her katın kendi sınavı var ve bir üst kata geçmek istiyorsanız bu sınavı geçmek zorundasınız. Kahramanımızın amacı ise bir kızı bulmak. Ve bu amaç uğruna kuleye seçilmeden girmiş biri bu yüzden kuralsız olarak adlandırılıyor.Ve bu kuralsızlar kulede herkesin korktuğu tek şey.

All you need is kill

Aslında bunun da hikayesini anlatmama gerek yok. Hemen hemen herkes biliyordur zaten. ''Yarının Sınırında'' filmini izledi iseniz onun uyarlandığı manga işte. Konu olarak biraz daha ayrıntılı elbette ancak çizim olarak farklı gelebilir tabii ki. Aynı filmdeki gibi karakterimiz aynı günü tekrar tekrar yaşıyor ancak bunun için yardım Amerika'dan geliyor. Yani film ile aralarında bazı ufak değişiklikler olsa da ana konu aynı.

Mangalar pek çok filme diziye ilham olmuşlar ya da direkt olarak uyarlanmışlardır zaten. Aslında hikayenin ilk başladığı yer çoğu zaman bir kitap ya da çizgi romandır. Ancak bunun yayıldığı, popüler olduğu ve tüm dünyanın bildiği bir şey haline gelmesi için ise film ya da dizi olması yeterlidir. Ancak yine de ben hikayeyi kaynağından görmeyi her zaman sevmişimdir o yüzden yeni çıkan mangaları ya da çizgi romanları takip etmeye çalışırım fırsat buldukça. Size de öneririm.


0|0
11
Wimpy KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Green blood iyiydi, tavsiye ederim okumak isteyenlere.
  Çok güzel bir paylaşım olmuş, emeğinize sağlık.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • bizde de manga çeviri sektörü gelişmiş olsa ve her yerde kitapçılarda felan satılsa alır okurdum ama internetten okumak çok zevksiz

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;