DC Severlere Özel : Teen Titans Karakterleri

Teen Titans

Teen Titans tıpkı Justice Leauge gibi dünyayı kötülüklerden kurtarmak için kurulmuş bir kahraman takımıdır. Şöyle bir bakacak olursak bu takımda her yönüyle insan diyebileceğimiz sadece Robin vardır. İlk gösterim 19 Temmuz 2003 de olmuştur. Bu takımın üyeleri Robin, Starfire, Cyborg, Raven, Beast Boy' dur.Justice League vs Teen Titans' da bu durum farklıdır.

Justice League vs Teen Titans çizgi filminde Cyborg yerine Blue Beetle bu takım içerisinde yer almaktadır. Cyborg ise Justice League takımındadır.

Tıpkı 2017 Kasım ayında vizyona girecek olan Justice League Part 1 filminde olduğu gibi.

Şimdi bu karakterleri biraz tanıyalım.

Canlı bir silah : Robin

Robin gerçek adıyla Damian Wayne, Bruce Wayne'nin oğludur. Robin'i dedesinin liderlik yaptığı suikastçılar birliği eğitmiştir. Bir gün Deathstroke' nin adamlarıyla birlikte düzenlediği saldırıda Robin'in dedesi çok ağır yaralanmış, lazarus çukuruna yetişemeden ölmüştür. Annesi Robin'i Batman'a emanet etmiştir, Robin'in zaman zaman babası ile arasında tartışma olmuştur, hatta bir ara Robin Batman ile dövüşmüştür.

Batman kadar yetenekli olan Robin aynı zamanda biraz dik başlı bir çocuktur, çünkü o aile ortamında değil savaşçıların arasında büyümüştür. Batman daha sonra Robin' i Teen Titans takımına göndermiştir. Burada Raven, Robin'e dedesinin bir şeytan olduğunu söylemiştir.

Peki nedir bu Lazarus çukuru?

Belki adını daha önce duymuşsunuzdur. Bu çukur Robin'in dedesinin sözde bir çok defa canlandığı çukurdur. Bu çukurun kaynağı ise şeytan Trigon'dur. Aslında Robin'in anneside bir ara ölmüştü ama bu sözde dirilten çukur sayesinde hayata döndü. Robin bunu öğrendiğinde şeytanlaşmış dedesinin kafasını kesmiştir.

Uzaydan gelen güzellik : Starfire

Starfire Tamaran adlı gezegenden gelmiştir. Uçma ve ellerinden ve gözlerinden yeşil renkte ışınlar çıkartır. Gezegeninde çıkan savaş nedeniyle dünyaya gelmiştir. Teen Titans' ın lideri Robin olarak bilinir ancak Justice League vs Teen Titans' da lider Starfire' dır.

Beast Boy

Gerçek adı Garfield olan bu karakterin ten rengi yeşildir ve bir çok hayvanın şekline bürünebilir.

Blue Beetle

Gerçek adı Jamia Reyes' dir. Bulduğu bir böcek sayesinde kahraman olmuştur, bu böcek ise Scarabaeidae familyasının alt familyalarından Scarabaeinae ve Aphodiinae'nin üyesidir.

Cyborg

Gerçek adı Victor Stone' dir. Kendisi yarı insan yarı robot şeklindedir. Teen Titans'ın başka bir serisinde takım üyesidir. Kendisini 16 Kasım 2017 de Danimarka' da vizyona girecek olan Justice League Part :1 filminde göreceğiz.

Cyborg'un nasıl olduğunu merak ediyorsanız aşağıdaki Batman v Superman Adaletin Şafağı filmine ait videonun dakikasını 2:13'e alarak biraz olsun anlayabilirsiniz.


Raven(Kuzgun)

Gerçek adı Rachel Roth' dir. Kuzgun diyede bilinir. Uçabilir ve büyü yapabilir . Kendisi yarı şeytandır, ama iyi biridir, annesi bir insandır, babası şeytan Trigon' dur. Bir şekilde babasından kaçmayı başarmıştır, çünkü Raven kötülüğü sevmiyordur, onu istediği sevgidir. Zaten Raven' nın Trigon' a söylediği bu sözü her şeyi açıklıyordur : Beni seversin diye umuyordum, ama sen yalnızca acı çektirmeyi biliyorsun, bende kaçtım ve dostlar buldum, uğruna canımı vereceğim dostlar...

Azarath Metrion Zinthos

Raven bu sözü genelde kullanır, bu büyü yapmak için kullandığı bir cümledir. Bu cümlede geçen "Azarath" aslında başka bir boyutta bulunan, huzur ve mutluluk içinde yaşayan insanların yaşadığı yerin adıdır. Ama şeytan Trigon Azarath'ı yok etmiştir.

İblis Trigon

Trigon çok güçlü bir yaratıktır, kendisi yapılan bir kara büyü ile ortaya çıkmış, Raven' ın annesi ile yaşadığı ilişki sonucunda Raven dünyaya gelmiştir, Trigon tek amacı her yeri feth etmektir, bunun için yıkmaktan ve acı çektirmekten asla vazgeçmez, kendisi Azarath'ı Raven'ın yaptığı bir büyü sayesinde bulmuştur, Raven'ın amacı aslında onu oraya getirmek değil, sadece onu tanımaktır, ama başarısız olmuştur, onu bir kristalin içine hapsetmiş ama Trigon buradan kurtulmayı başarmıştır, daha sonra Raven onu yeniden kristalin içine hapsetmiştir.

İzlemek isteyen varsa!

Şu an Teen Titans'ın filme uyarlanmış bir hali yok, sadece çizgi dizi ve sinema şeklinde şu an için.

Ama yinede ilginizi çekti ise şu an Teen Titans'ın absürt ve oldukça saçma bir hali olan Teen Titans Go isimli bir çizgi film Cartoon Network' de yayınlanmakta.


1|0
12

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

 • filmin adını neddir peki orjınal olanın

  0|0
  0|0
  • Genç Titanlar Tokyo'da var bunun haricinde Juctice League vs Teen Titans var.

 • Çok iyi bro çok iyi

  0|0
  0|0
Yükleniyor...