Erkekleri Yok Edelim Diyen Bir Kadın: Valerie Solanas

Valerie Solanas, kendini "gerçek feminist" olarak adlandıran ilginç bir kişilik. Daha iyi bir dünya için erkeklerin yok edilmesi gerektiğine söyleyecek kadar sert cümlelere sahip.

Bu nedenle kendisini takip edenlere "ayrılıkçı feminist" gibi sıfatlar yüklenmiş, eşitlik üzerine kurulu düşüncelere sahip feministler Valerie Solanas'ın düşüncelerini saçmalık olduğunu söylemiştir. Ancak feministlerin içerisindeki farklı gruplar da Solanas'ın düşüncelerini desteklemiştir.

Valerie Solanas; tabi ki durup dururken böyle sert ve katı düşüncelere sahip olmamıştır. Gençlik yıllarında erkeklerden nefret etmesine neden olacak bir çok olay yaşamış, kendi deyimiyle "erkeklerin ne kadar basit canlılar olduğunu" gençlik yıllarında fark etmiştir. Daha sonraları ise "cinselliği aşırı düşünenler sadece kafasızlardır." gibi, benimde mantıklı bulduğum cümleler söylemiştir.

Valerie Solanas'ın tanınmasına büyük ölçüde yardımcı olan durumlardan birisi ise yazdığı kitaptır

"Erkek Doğrama Cemiyeti Manifestosu" kitabını yazan Solanas, Dünya'daki erkeklerin sayısının neden azalmasını gerektiğini oldukça sert bir dille kağıda dökmüş, erkek doğasının basit ve hatalı olduğu üzerine bir çok tespitini dile getirmiştir.

Kitabı okuyan biri olarak demeliyim ki, bu kitap ciddi bir öfkeyle yazılmış olsa bile doğru tespitleri de içerisinde barındırıyor. Yani tamam "aşırılığı" saçma gelse bile, en azından kitaplıkta yer edinmeye değer bir kitaptır.

Solonas'ın şöyle bir cümlesi oldukça düşündürücüdür;

"Dünya'daki erkeklerin %50'si yok olsaydı, diğer %50 erkekler buna sevinirdi. Neden yazdıklarıma tepki gösteriliyor?".

Bu benceyi yazmamın amacına gelirsek, Solonas'ın bazı düşüncelerini ekstrem/uç bulsam bile Valerie Solanas doğru tespitler yapmış birisidir. Bilinmeye ve okunmaya değer yana sahiptir. Aslında çok daha farklı olaylarla da gündeme gelmiştir ama bunları buraya yazma gereğini görmedim. Sadece kendisinin düşüncelerini özet geçen bir yazı olmasını istedim.


17|4
3770

En İyi Erkek Görüşü

 • Bu kadın hayatı boyunca kaç tane erkek tanımıştır?

  5 - 50 -500 -5000 olsun hatta istersen sıfırları biraz daha çoğalt

  peki yalnızca bu kadar erkeği tanıyarak tüm erkeklerin ölmesi gerektiğine karar vermek nasıl bir zihniyet ürünüdür.

  bunun ırkçılıktan pek farkı yok yani

  ve ırkçı olan insanların zeka seviyelerinin düşük olduğunu düşündüğüm için ağır eleştirmeyeceğim

  kendisinin yaşadığı hayat ve tanıştığı insanlar nedeniyle psikolojisi bozulmuş ve tedavi olmak yerine tüm öfkesini erkeklere yöneltmiş. psikolojisi bozuk birini ciddiye almak yapılacak en büyük hatalardan biri olur.

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • "Kadın erkeği tatmin etmek dışında ne işe yarıyor" diye bir soru sorulmuştu birlaç ay önce.
  Beyler sorarım size. Yumurtayu döllemek dışında ne yaparsınız? Çocuğu taşıyan biziz, doğuran biziz, besleyen biziz, büyüten biziz. Siz? Aa tabii ekmek getiriyorsunuz. O kadar işi yapıyoruz bir ekmek getiremeyiz eve. Evet. Başka? Taciz, tecavüz, kadın şiddeti, fetişler... Bunları biz yapamayız mesela.

  14|4
  1|10

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 69

 • Tok açın halinden anlamaz.. Kadında gram kadınlık, sexapel, istek yok.. Aynen hababam sınıfında erkek düşmanı bakire hoca rolündeki Perran Kutman tiplemesi gibi rahatsız bir tip.. Evet erkek egemen dünyada sıkıntı çok var ama kadınlar da o kadar masum şeyler değiller. Çocukken beni döven hep annemdi.

  5|19
  11|0
  • Neyin isteği olacaktı onu anlamadım?

  • Hepsini Göster
  • halalan tayyiba reyiz

  • Genel intiba o şekilde.. Ama foto da belli bir fikir veriyor bu düşüncelere sahip olan insan hakkında.

 • BU kadının ileri düzeyde akli sorunları bulunduğunu ve tescilli bir katil olduğunu biliyor muydunuz arkadaşlar?

  Bu kafayla gidersen Adolf Hitler veya Abdullah Öcalan gibi manyakların da haklı olduğu sonucuna varılması gerekir.

  Aynı lafları şurada bir erkek kadınlar için söylese üyeliği silinir ki olması gereken de budur.

  Bir de bu benceyi keşke üyelik ismini gizlemeden paylaşsaydın. Allah korusun bir gün karşılacak falan olursak en azından kiminle muhattap olduğumuzu bilir senden uzak durma şansımız olurdu.

  1|2
  4|0
  • Ciddi bir akli sorunu yok ve katil değildir. Sadece öldürme girişiminde bulunmuştur.

   Bencemi dikkatli okursan, bazı düşüncelerini "aşırı" bulduğumu söyledim. Ayrıca Solanas, ataerkil topluma çok sert bir tepki amacıyla da bunu yazmıştır

  • Hepsini Göster
  • Arkadaşım yanlış hatırlamışım, senin dediğin gibi sadece "öldürme teşebbüsünde" bulunmuş. Ne sevimli. :D

   Bu olay ardından paranoid şizofreni teşhisi konup 3 yıl da ceza almış ve cezasını akıl hastanesinde çekmiştir.

   Ataerkil toplum falan filan masallarını geçelim de kadın dünyadan belirli bir cinsiyetteki kişilerin topluca katledilmesini öngörüyor. Kafa yapısı olarak verdiğim örnektekilerden bir farkı yok dolayısı ile. Aynı kafa ile bir adam çıkıp kadınların katledilmesi gereken gereksiz canlılar olduğunu söylese onu da destekleyeceksen ancak o zaman bu kadını destekle ki en azından tutarlı ol.

  • Kendisine şizofreni teşhisini kasıtlı olarak koydurtuyor yoksa 20-30 sene ceza alırdı. Cezadan yırtmak için deli numarası yapmak diyelim ona.

   Bencemde ise üstüne basa basa söyledim, birilerini öldürmek gibi ekstrem düşüncelerini tamamen savunmadım. Ben karşı cinsten hoşlanan biriyim ve hoşlandığımı da en çok ben eleştiririm. Benim mantığım bu :)

 • Erkeklerin bu denli fazla seksi düşünmesi ve istemesi çoğunlukla biyolojik sebeplerden ötürüdür. Tabii bu bayan arkadaşda günün her saniyesi sperm üreten ve üretim fazlasını dışarıya "bir şekilde" atması gerektiği sinyalini vücuda veren bir çift testis olmadığı için erkekler ölsün, gebersin, işe yaramaz farlıklar kafası ile hareket etmesi normal. Biz de çok memnun değiliz her dakika kafamızın bir köşesinde cinsellik fikrinin dolanmasından ve bu fikrin sürekli bilinci stres altında bırakıp zorlamasından. Bu stresi deşarj edebilmek için de her erkek imkânı, mantığı ve karakteri yettiğince bir takım yollara başvurur haliyle. Bu son derece doğal ve biyolojik bir davranıştır. Sadece bu davranışın sapıkça yollara başvurularak giderilmek istenmesi tepki duyulacak bir meseledir. Erkekler bu şekilde, bu çalışma sistemi ile yaratılmış. Nasıl ki kadınların adet dönemi biyolojik bir olaydır ve kontrol edilmesi güç bir takım reaksiyonlara sebebiyet verir; erkeğin cinsellik adına vücudu tarafından uyarılması da buna benzer son derece doğal bir durumdur. Bunu eleştirmek son derece akıl dışı aptalca ve yobazca. Erkekleri tam manası ile tanımadan erkekler yararsız demek, kadınları tanımadan kadınların hepsi şöyle demek kadar mantıksızca. Bu sebeple ne kadar mantıklı argümanlar kullanmış olursa olsun kitabında; sonuçta vardığı fikirin mantıksızlığı ciddiye almamak için yeterli bir sebep benim için. Kısacası; erkeğiz diye ölek mi la?

  0|2
  0|0
  • İşte burada gene Solanas'ın dediğine geliyoruz. Sürekli sperm üreten bir vücut ve aklının bir köşesinde hep seks olan erkek. Kendinde demişsin bu durumdan memnun değiliz diye, demek bir yerlerde hata var erkeğin vücudunda. Sürekli sperm üretip cinsellik düşünmeye programlı

  • Hepsini Göster
  • @duygusaldelikanli Kapitalizmin temellerini atan John Locke veya Adam Smith kadın mıdır? Günümüzde eleştirdiğiniz her sistem erkek icadıdır :)

   Tüketim insanı mutlu eden bir şey. Kapitalizm sermayecilik demektir ve kötü insanların elinde diğer her sistem gibi vahşileşir. Burada önemli olan tüketimi tamamen yok etmek değildir. Tekrar söylüyorum ben kimsenin haksız yere öldürülmesini savunmam

  • Neyse konuyu dallayıp budaklandırmayalım hiç. Görüldüğü gibi karşı tarafa cephe alınan her fikir, diğer tarafa da cevap hakkı doğuruyor. Her şeyin aşırısı zarar, fikirlerin de öyle. Aşırı fikirler; insanı gerçeklik algısından koparıp gerçeküstü düşüncelere inandırıcı hale sürükleyebiliyor. Bu da insanın yaşantısında erozyonlara sebebiyet verir. Bu kadar feminist olmaya da gerek yok. Nefretle başlayıp, nefretle biten her fikir zararlıdır bana göre.

 • onu bunu bırakında insanlar yapabilecekleri şeylerden bahsetseler dünya daha güzel olur..
  olmayacak şeylerin hayallerini kura kura saçmalamaya başladılar.
  erkeklerin yok olmasıyla dünya huzura kavuşacak diye bir kural kanun yok. ozamanda kadın savaşları çıkardı ve çok daha tehlikeli şeyler olurdu sonra döllenme de olmaz e nolacaktı sonra düşününce insan aklı almaz oluyor...
  böyle düşününce mesela erkekleri öldürmek yoketmek gibi birşey.. yeni doğmuş bir erkekten ölümü yaklaşmış en yaşlı amcaya dedeye kadar uzanan bu yolda nasıl kıyacaksınız mesela?
  okadar cani bir düşünce varki bu kadın ölürse mesela böyle bir konu da onunla saçma sapan bir şekilde gider gideceği yere..
  mantıksız bir kadın mantıksız bir amaç. saçma bir hayal hepsi burda gel vatandaş.
  biraz mantıklı olun sadece erkeklerin yok olmasının çözüm olmayacağını ama sadece erkeklerin güzel bir cinsel eğitimden ahlaki değerlerden ve toplumun kadınlarla var olduğunu anlatan güzel derslerden geçmeli.. ha erkek bu nekadar o dersten geçsede o akıl nefis onu sürükler kötü işlere bunun içinde idam sehpası şart değil mi şart. asacaksın meydanda tecavüz eden taciz eden erkeği bir daha kolay kolay kimse bu işe yeltenemez. niye sonunda ölüm var 5 dakikalık zevk uğruna canını vermez gt korkusundan.

  0|2
  0|0
 • Ulan her türlü feminizm mücadelesinde kadınların yanında oldum, toplumda eşit konumlara gelmemiz gerektiğini söylerim de bu ne şimdi? Yüz verdik eşşeğe alnımıza değdi daşşağı mevzusu olmuş tam olarak. Burada erkekler "Kadınları yok edelim, doğrayalım" gibi bir başlık açsaydı, çoktan tepkiler çığ gibi büyümüştü. Kusura bakmayın da bu kadın resmen bir soykırım savunucusu, alttaki yorumlardaki herkes de nefret suçu işliyor. Başlatmayın şimdi laflarınıza dikkat edin, böyle giderse kendi haklı davanızda da haksızlaşırsınız.

  0|1
  0|0
  • Sen Feminizmi desteklemeye devam et çünkü günümüzde Feminizm ağırlıklı olarak eşitlikten ve ataerkil topluma karşı çıkıştan yana. Solanas gibi düşünen Feministlerde var ama onlar daha azınlıkta

 • Kadın çok haklı. Ben de pek tabii böyle düşünüyorum. Ama iyi adamlar kalsın, %50'si diyor zaten, daha da fazlası yok olsun. Sadece adam gibi adamlar kalsın. Çünkü dünyada kadın çok olmalı ki, dünya güzel bir yer olsun. Her pislik erkekten çıkıyor, farkındaysanız. Kadın güzelleştirir dünyayı, erkek değil...

  0|0
  0|3
 • Dünya'daki erkeklerin %50'si yok olsaydı, diğer %50 erkekler buna sevinirdi.

  Şu kısım doğrudur. Sevinmemizin temel nedeni de yine bahsettiği gibi cinselliktir.

  Payımıza düşen kadın sayısı artıyor : /

  Ancak kadınlar içinde de azımsanamayacak kadar yaratıklar var.

  0|2
  5|0
  • Erkeğin en çok önemli verdiği konu cinsellik olduğu için bu tespiti yapmış. Eksiler benden değil

  • Doğru tespit yapmış. Eksiyi takan yok zaten.

 • Erkekleri ve erkek doğasını basit görmek en başta kadın doğasını basitleştirmektir. Hanımefendinin idrak edemediği her erkek ve kanını yine bir kadın tarafından yetiştirildiği gerçeğidir. Bu gerçeği anlayacak kapasiteye sahip olmadığı için "Eğitimli kadın eğitimli anne, eğitimli anne eğitimli toplum" matığından bir haberdir. dünyanın bütün cahil toplumalrı kadınların eğitim olanakları olmayan toplumlardır.. çünkü toplumları kadınlar var eder. erkeği küçük görmek en başta onu var eden kadınları küçük görmektir. bir insanın bu ilintiyi kuramayacak olup hemde kitap yazacak kapasitede olamayacağına göre bir takım amaçlar için birileri tarafından hazırlanmış kitaplara imza atarak sadece belli menfaat için öne çıkan birisidir kendisi.. bu tipte çokça insan var..

  0|0
  0|0
 • Erkeklerle kızlar tam tamına zıt görüşte olmuşlar. Cinsiyetçilik böyle başlıyor işte. Şu an herkes kendi cinsiyetini haklı çıkarmaya çalışıyor. Kahrolsun feminizm!

  0|2
  2|0
  • Feminizm eşitliği savunur kadınları erkeklerden üstün görmeyi değil. Ama genelde insanlar kendi cinsiyetini haklı çıkarmaya çalışıyor...

  • İlk adımı erkekten beklerler, velayeti anneye verirler, erkeksen daha okkalı bir tokat yersin babandan, erkeksin diye güçlü olman beklenir kavgadan kaçarsan erkek değlsindir., utangaç olmana fırsat tanınmaz, bir kadın cinsel taciz iftirası atsa boku yersin, boşanınca eski karına nafaka ödemekle yükümlü olursun. Bunların hiçbirine feminizm dikkat çekmez. Eşitlik?

 • bu tipe hiç bir erkek bakmayacagına gore erkeklere düşman olması normal.

  1|2
  2|0
 • Evet, kesinlikle bu kadına katılıyorum. Yok olmalıyız. Eğer biz şu an yaşamıyor olsaydık, emin olun dünya çok daha iyi bir yer olurdu. Cinayetler 0'a iner, tecavüzler hiç yaşanmazdı.

  0|0
  0|0
 • açıkçası erkek gibi. bari kadın gibi giyinseymiş. erkekliğe özenmiş görüntüsü olmazdı. ben feministleri anlamıyorum. kadın ve erkek neden rekabet halinde ki. kadın aslında bu rekabeti harlıyor. kulvarları farklıdır kadın ve erkegin. mesela hatun kişi işi sözle kısa zamanda halleder. tşört aldım. mağaza değiştirmiyor. ben olsam direk değiştirin derim. hayır derlerse hırçınlaşırım. sonucunda değişmezse değişmez. ama kadın gider bir iki tehdit hukuki yol arama. bir iki numara. veya rica etmek. şirinlikyapma. kadın oldugu için yardımcı olunacagını bilmesi. vs yollarla işi halleder ve ben bu durumda ezilmiş olurum ama rahatsız olmam. çünkü bu kadının gücünün oldugu alan. ben onla mağazalarda elbise değiştirme yarısına girmem. bu querasmanın kobeyle basket macında rekabet etmesı gibi.

  0|0
  0|0
 • Birgün feminist kadınlar cemiyetinde toplantı yapılırken konuşmacı derki erkeklerin yıllardır yaptığı eziyeti misliyle onlara yapalım öldürelim hepsini, arkadan bir ses gelir:Bizi kim gibecek ozaman. Bu lafın üzerine konuşmacı mikrofona sakso çekmeye çalışır ve tüm salon twerk yapmaya başlar dernekte kapatılır.

  0|0
  2|0
 • Ağır çocukluk yaşamış ve hayatı boyunca zulüm görmüş bir kişilikten bu cümleleri duymak normal.

  Ed Gein Amerika'da yüzyılın psikopatı seçildi. Filmini de tavsiye ederim. Annesi tarafından hayatı boyunca aşırı dinci yetiştirildi. Annesi öldükten sonra şizofreni belirtileri gösterdi ve cinayet işledi. Sorgusunda annesinin ona öldürmesi gerektiğini söylediğini söyled ve 77 yaşında hayatını kaybetti. İlginçtir ki hiç cinsel ilişkisi olmadan hayatını kaybetti.

  0|0
  0|0
  • Onu duymuştum. Annesine ağır saplantılı ve cesedini mezardan çıkarmıştı. Çok vahşi içerik sevmediğim için filmini izlemedim

  • Filmi çok hafif. Sadece Ed Gein'in yaşadıklarını konu alıyor. Neler gördüğünü vs. Bir çok şeyi kapamışlar 1-2 sahnesi var o kadar.

 • bu sonda yazılan %50 erkek düşüncesine katılıyorum ama nedeni cinsel doyumsuzluk değil tabi bende kadın düşmanıyım ama kadınları katledelim demiyorum köleleştirelim haklarını devlet eliyle ellerinden alalım diyorum

  0|2
  3|0
  • hem bu karı kitap yazsa erkkeler öldürülsün dese nolcak öldürülecekler mi ahhahaha

  • Hepsini Göster
  • Nick Agnostik ama düşüncen IŞİD'den hallice

  • sorguluyorum reyiz ateistim diye illa feminist olmak zorunda değilim

 • erkeklerin de kadınların da diğer cinsin gözüyle bakıldığında kusurları var. hangisinin daha fazla kusuru olduğunu ya da hangisinin daha basit olduğunu tartışmamanı tavsiye ederim ;)
  bu şekilde düşmanca tavırların hepsine karşıyım. bu gerçek bir basitlikten başka birşey değil.
  kadınlar ve erkekler... hayatı beraber güzelleştiriyoruz. ya da beraber içine ediyoruz :D

  1|0
  0|0

 • Annesi babası boşanmış be üvey babası dövmüş
  annesine ve üvey babasına cephe almış
  Küçük yaşta alkolik dedesi bakmaya başlamış ama oda dövmüş
  sonra sokaklara düşmüş
  17 yaşındayken babasız bir bebek doğurmuş
  Sonra üni okumuş erkekler den hep nefret etmiş

  Neticede sevgisiz büyüyen bir insan
  Medeni Amerika'nın bir çocuğu daha

  0|1
  0|0
  • İşte hiçbir şey sebepsiz yere olmuyor

  • Hepsini Göster
  • Onlar eşcinselliğin doğuştan geldiğini söylüyor, bilemiyorum

  • İşi Allaha yüklemeye çalışıyor
   Her nefs gibi hatayı kabul etmek yerine
   Biz doğuştan böyleydik diyerek hatayı dığrulaştırma peşinde
   Bu kibirdir
   Ben yanlış değilim ya allah yanlış ya da beni yanlış üretmiş o yanlış yapmaz o yüzden bende doğruyum deme çabası

   İnsanlar sana konuşuyorjen
   Ya nefs
   Ya akıl
   Ya kalp ile konuşur

   İyi dinle analiz et işine yarar
   Tabi başta kendini sorgula bu cümlemi ben mi
   Nefsim mi
   Aklım mı
   Kalbim mi söylüyor

 • ben hariç 3 küsür milyar erkeği öldürün böylece geri kalan 3 küsür milyar kadın bana kalsın ben Solanas'ın kankasıyım onu çok severdim aramızdan su sızmazdı zaten bana hep derdi sen hariç bütün erkekler ölsün diye aslında çok haklı yaşasın solanas yaşasın feminizm yehuuu :D fdgdfhdf

  1|0
  0|2
 • He yok et. Sonra ortalik molped orkid dolsun pislik icinde yasayin ! Pis sidikli kezban. Senin fikrine de dusuncene de ihtiyacimiz yok kepaze

  0|0
  4|0
 • Rahatsız lan bu 😂

  0|2
  3|0
  • Bir çok düşünürde rahatsızlık var :)

  • Bu yorumumu eksileyenlerde net rahatsız bence, erkek doğramayı normal buluyorlar galiba rahatsızlar 😂

 • Erkekler Devam
  49

Kızlar Ne Diyor 36

 • " Kadınları Doğrama Cemiyeti Manifestosu" adlı bir kitap olsaydı ve bu süper bence seçilmiş olsaydı. Yorumları hayal edemiyorum bile. Ne kadar çelişkili ve komiksiniz. Okunmaya değermiş😂...

  0|4
  2|1
 • Yani sonra feminizm, erkek düşmanlığı demek değil diyorsunuz. Ben feminist değilim. Kadınları ezelim diyen kesimden de değilim. Hatta kadınlara karşı cinsiyetçi bir tutumum da var ama feminizm olayı abartmak gibi geliyor, "BANA".

  0|1
  1|1
  • Günümüzde Feminizm ağırlıklı olarak "eşitlikten" ve ataerkil topluma karşı çıkıştan yana. Solanas gibi düşünen Feministlerde var ama onlar daha azınlıkta kalıyor

  • Hepsini Göster
  • Tamam sen kendini feminist olarak tanımlamazsın bunda sıkıntı yok. Önemli olan kadın haklarını savunup savunmadığındır. Kadın haklarını savunduktan sonra kendine Venüsçü de diyebilirsin. Önemli olan sıfatlar değil, düşünceler

  • Yok anlıyorum olayı da, feminizmin abartı bir boyut olduğunu vurgulayıp; desteklemek istedim fikrimi. Neyse iyi geceler efem :)

 • Gereksiz ve manasız bir abartı olmuş. Artık kadın erkek ayrıştırması yapılmamalı, herşey karakter ile alakalı. Yani sözde eşitliği sağlamaya çalışırken, aslında bu tarz konularla kadın daha çok ötekileşiriyor. Ha bu arada erkekleri madem anneler büyütüyor, kadınlar yönetiyor, o halde erkeklerin doğasının hatadan oluştuğunu söylemek ve bu düşünceyi tartışmak dahi manasız olur. Toplumun cinsiyet algısı ve cinsiyetler üzerindeki etkisi tartışılabilir ve kadınların dünyada neden haksızlığa veya istismara uğradıklarının asıl sebebi araştırabilir. Fakat böyle günah keçisi arıyormuş gibi suçu erkeğe yıkmak hiç bir sorunu çözmez, tam tersine büyütür vede mantıklı birşey değil zaten. Sonuçta insanlar üstünde etkisi olan toplum, aile vs dediğimizin içinde erkekler olduğu kadar kadınlarda var.

  0|0
  0|0
 • Feminizmden önce hümanizmi savunsaydı anlamlydı.

  (Not: nikimin bu akımla alakası yoktur..)

  0|2
  0|0
 • Kitabı okumadım ama gerçek bir feministim (kadın erkek eşitliğini savunanlardan) kadını ve kitabı biliyorum bir ara okuyacağım ve y kromozomunun hatalı olduğu teorisine ben de katılıyorum kitapta var mı bilmiyorum ama tarihi yetişiyorsa garanti vardır. Kadının erkek düşmanı olma sebebi de genç kızken ya da çocukken üvey babasının tecavüzüne uğraması diye hayırlıyorum

  0|0
  0|0
 • "cinselliği aşırı düşünenler sadece kafasızlardır." Ne kadar da doğru bir tespittir.

  3|0
  0|2
 • erkekleri yok edelim diyen bir kadının erkeksi olmasındaki tezatlık

  0|1
  0|0
 • Cinselliğe daha düşkün olup başka işe odaklanamayan erkek zaten sapıktır. Hayatının büyük bir kısmını ideallerine, ideolojilerine, halkına, meşgul olduğu işe adayıp tarihte yer edinmiş birçok erkek gösterebiliyorken , cinsel arzuları yüzünden erkek cinsinin dünyada gereksiz olduğunu savunmak çok yersiz olur.

  2|0
  0|1
 • erkek olmadan biz napcaz he onuda söylesin fdgdfnogdf

  0|3
  0|0
 • Allah yarattiysa bir hikmeti vardir erkekler de lazim 😄

  0|2
  0|0
 • Dünyanın balansı eşitlik üzerine kurulu

  0|0
  0|0
 • Okuyacagim merak ettim

  0|0
  0|0
 • abazan türk erkeklerini katletmeye bende bir kibrit yakarım

  1|0
  0|0
 • "Feminizm bu değildir" görüşüne harika bir örnek kendisi.

  0|0
  0|0
 • Butun erkekler olmasada bazilari gercekten olmeli evet. Serefsizlerin yuzunden kadinlar siddet goruyor, satiliyor, taciz ve tecavuze ugruyor. bunlari dusundukce insan hak veriyor. Hepsi olmasada bazilari gercekten yok olmali.

  0|0
  0|0
 • valla guzelmis.
  emegine saglik :))

  0|0
  0|0
 • Bazı şeyleri yaşayanlar bu kadına hak vermemesi mümkün değil..

  0|0
  0|0
 • "Cinselliği aşırı düşünenler sadece kafasızlardır."
  Evet bu söze fazlasıyla katılıyorum hatta 'belden aşağılarından başka bir şey düşünmeyen varlıklar' desek daha doğru olur.

  1|0
  0|2
 • Kadinida yok etmek lazim zarar ziyandir kendisi

  0|0
  0|0
 • yeni idolüm..

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  16
Yükleniyor...