Hao Asakura Replikleri ve Benim Yorumlarım

Şaman Kral animesini, henüz on yaşımdayken televizyondan Türkçe dublajlı izlemiştim. Özellikle Hao Asakura karakterinin replikleri beni hem güldürür hem düşündürürdü. Aslında Şaman Kral mangası, animesinden çok daha anlamlı ve fazla replik barındırıyor ama ben, sadece animeden aklımda kalan konuşmaları yazacağım.

Hao Asakura'nın ilk ortaya çıkışı

Şaman Kral'ın Türkçe dublajlı bölümleri internette yok. Sadece bu videoyu bulabildim. Hao'nun animede ilk kez gözüktüğü sahne. Çok kısa bir konuşma ama her izlediğimde çocukluğumu hatırlıyorum.

Silva ve Hao diyaloğu

Silva, şaman turnuvasını idare eden görevlilerden biridir. Hao'nun yeniden dünyaya geldiğini ve turnuvaya katıldığını duyunca, onunla konuşmaya gider. Sonunda bu efsane diyalog oluşur.

Silva: Yine ateşle mi oynuyorsun Hao? Atalarımız ne demiş, ateşle oynama yoksa yanarsın...

Hao: Doğru. Ancak bunu zaten ateşten yaratılmış kişiler için söylememişler.

Silva: Şaman turnuvasında pek hoş karşılanmayacaksın.

Hao: Demek hoş karşılanmayacağım? Senin ve diğer şaman meclisi bekçi köpeklerinin iznine ihtiyacım yok. Bin sene önce geldim, beş yüz sene önce geldim ve şimdi buradayım. Eğer şaman meclisi geleceği görebilseydi, önüme kırmızı halı serer ve 'hoş geldin Hao' derdi.

Silva: Asla!

X Laws hakkında

Hao ile Silva'nın sohbeti devam ediyor. Zaten Hao'nun 'kırmızı halı' lafından sonra gülmekten yerlere yatmışım, aniden X Laws grubu sahneye çıkıyor. X Laws, Hao'dan nefret eden ve hayattaki en büyük amacı onu öldürmek olan bir grup.

Hao: Bence şu adamlar hakkında endişelenmelisin. En azından ben insanları seçerek öldürüyorum, onlarsa herkesi öldürüyor.

Silva: Katiller.

Hao: Sanırım bu gece kavga etmeye gönüllü değiller. Her neyse.

Şimdi, ben bu konuşmanın neresini yorumlayayım? Hao, seni severim ama biraz haksızsın. 'Bütün insanlığı yok etmek istiyorum' diyen sensin, X Laws değil. Yani doğrusu, söylediğinin tam tersi. Tabii, burada başka bir şeyi kast ediyor ama kelimeler yanlış. Her şeyi geçtim, Hao'dan nefret eden, onu tehdit etmek için özel olarak konuşan Silva bile X Laws'a öfkeyle bakıp 'katiller' diyor.

Bu konu hakkında çok komik bir hikaye daha var.

Hao'nun tam zıttı bir kişiliğe ve düşüncelere sahip olan ikiz kardeşi Yoh, X Laws'a şöyle sesleniyor:

"Sırf yolunuza çıktı diye insanları öldürüyorsunuz. Siz de Hao kadar kötüsünüz."

Yoh; sen bu sözleri söyleyeceğine X Laws'ı direkt öldürseydin, kalplerine hançer falan saplasaydın, kaynar suya atsaydın? Yoh'u fazla sevmem ama resmen X Laws'ı bir cümleyle katletti.

Mezar taşı

Hao'nun şaman turnuvasındaki son rakibi kardeşi Yoh'un arkadaşlarından oluşan bir gruptur. Bu grup, diğer şamanlara göre epey güçsüzdür. Yoh da bunu bildiği için Hao ile konuşmaya gider ve ona 'arkadaşlarını öldürmemesini' söyler. Lakin Hao çok inatçıdır. 'Kardeşimin dostları bunlar, biraz yumuşak davranayım' demez ve cevabı yapıştırır.

Arkadaşların için şimdiden bir mezar taşı satın alsan, iyi olacak. Onları öldüreceğim.

'Çok küçük'

Hao'nun savaş sırasında rakibini ezmek için kullandığı söz. Bu videoda, anime boyunca 'çok küçük' dediği sahneler derlenmiş.

'Sorsaydınız söylerdim ki'

X Laws grubu, Hao'yu öldürmek için onun zayıf noktalarını daha doğrusu gücünün kaynağını öğrenmeye karar verir. Güç kaynağını bulup ortadan kaldırmaktır amaçları. Maalesef bunun için verdikleri mücadele yüzünden birkaç arkadaşları ölür ve nihayet istedikleri şeyi öğrenirler.

Marco: Artık gücünün kaynağını biliyoruz Hao. O kaynağı ortadan kaldırmak bizim için çok kolay, yani sonun geldi.

Hao: Hepsi bunun için miydi yani? Eğer bana sorsaydınız, size medyumumun hava olduğunu söylerdim. Ateşin yanması için oksijen gerekli.

İtiraf ediyorum, bu sahnede X Laws için üzülmüştüm. Adamlar o kadar çabaladı, kimi öldü kimi yaralandı. Halbuki tek yapmaları gereken Hao ile konuşmaktı. Boşa gitti bütün emek.

Dünyanın geleceği

Elbette, Hao'nun çok daha ciddi konuşmaları var. Hepsi aklımda değil ama insanlığın ve dünyanın geleceği ile ilgili düşünceleri beni etkilemişti.

Er ya da geç, insanlar dünyamızı yok edecek. Onlar dünyayı mahvetmeden, biz onları öldürelim.

Okuduğunuz için teşekkürler. Aslında yazılmaya değer başka birçok diyalog ve monolog var ama şimdilik yeterli. İlk aklıma gelenleri yazdım ve ilk akla gelenler her zaman en iyileridir. :))


2|1
12
Hao_Asakura KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • ~Emeğine Sağlık~

  4|0
  0|0
 • hani rakı balık :D

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Hao insanları öldürüyorsa neden onu bu kadar seviyorsun yani o kötü biriyse

  1|0
  0|0
  • ilk çocukken izlemiştim, çok havalı gelmişti bana. :p bir de orijinal bir karakter düz kötü değil içinde iyilik ve sevgi de var. o yönü hoşuma gitmişti. bir de mangasında sonunda iyi oluyor. :p

  • Hepsini Göster
  • Erkek miydi 😵 kız zannetmiştim
   Mangası ne kadar merak ettim alıp okumak istiyorum

  • mangası 300 bölüm ama türkiyede satılmıyor. şu sitede çevrilmeye başlanmış.
   https://manga-tr.com/manga-shaman-king.html

Yükleniyor...