Karadeniz Şarkılarını Çok Sevmeniz İçin Haklı Sebepler

Nedense artık en çok Karadeniz müziklerine ilgi duyar oldum. En çokta slow olanlarına Koliva ya da İMERA grubunun şarkılarını arada Kazım Koyuncu'nun şarkılarını dinlerim... iyi okumalar efenim

Samimi ve içten davranışlar

Yaklaşık 6-7 öncesinde katıldığım AutoCad kursunda bir arkadaşla tanıştım... Rizeli kendisi, çok güzel muhabbetimiz ilerledi devam etti. Kursun bitimine bir hafta kala karadeniz eğlencesi olduğunu her hafta düzenlendiğini söyledi bende merak ettim. Aklımda hamsi tava gibi yemekli eğlenceler geldi. Merak ettim onu da sordum o yılda iki kere oluyordu sanırım. Tam olarak öyleydi galiba. (Rizeli olan varsa açıklığa kavuştursun, yanlış hatırlıyorsam eğer!)

Eğlence nerede ben orada!

Karadeniz Şarkılarını Çok Sevmemin Sebebi!

Bu eğlencede önce yavaş yavaş oynanırken sonradan birden hareketli bir şekilde olmaya başlıyor birazda eğlenceli. İlk defa bu eğlence de çok hareketli kısımlara da dahil oldum ve yorulana kadar oynadım. Arkadaşım en sonunda yoruldu, ortada herkesin çantasını ve ceketini attığı yere uzandı.

Şimdi, o mu karadenizli ben mi onu çözemedim...

Eğlenceden önce arkadaşımın arkadaşı yanıma gelip nereli olduğum sordu azda birazcık trolledim diyelim burnumdan ötürü çocuğu bir yere kadar karadenizli olduğuma inandırdım.

+ Nerelisin?

- Rize

+ Rize'nin neresi?

- Hemşin.

+ Hemşin'in hangi köyü?

- .... Iııı (Beyin Error!)

Tabii karadenizli olmak isterdim ama naparsın böyle olmuş. Zaten her şey istediğimiz gibi olsa dünyaya gelmezdik.

Bu da ilk karadeniz eğlencesine gittiğim gün!

Önce herkesin yaptıklarına baktım oynayışlarına sonra arkadaş çağırınca bende dahil oldum. ツ

Karadenize hayranım önce müzikten sonra insanlarından başladı, diğer bölgelerde samimidir içtendir ama ben sadece karadeniz kısmını yani benim daha çok vakit geçirdiğim kısma özel yazmak istedim. Kimse yanlış anlamasın yani ツ

Arkadaşım seneye askere gidiyor, hani gitmeseydi beraber Rize'ye gitmeyi çok isterdim. Sağ salim askerden geldiğinde yaparız bir şeyler artık. Benimde karadeniz şarkılarını sevmemin sebebi budur.

Bir başka bencemde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın! :)

#Gencaver


2|2
62
_Gencaver_ KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 5

Erkekler Ne Diyor 1

  • Güzel bir bence olmuş

    0|1
    0|0
Yükleniyor... ;