Popülaritesi Az Olan Yeşilçam Filmleri

Yeşilçama gönül verenler her filmi büyük bir keyifle izleyenler birazdan yazacağım filmleri elbette izlemişlerdir ama bir Kemal Sunal bir Tarık Akan bir Hulusi Kentmen'in oynadığı filmler kadar popüler olamamış filmlerden bahsetmek gerektiğini de düşünüyorum çünkü diğerlerinde ne kadar emek varsa aynı emek aynı uğraş bu filmlerde de var. Sırf oyuncu bilinirliği, tanınmışlığı yüzünden diğerlerinin baskın gelmesini bir adım öne çıkmasını doğru bulmuyorum. Şimdi izlediğim zaman beni kendimden geçiren tekrardan izleme hissi uyandıran birkaç filmi sizler için tanıyalım.

1-) Atını Seven Kovboy

Son derece kaliteli izleyiciyi sıkmayan her sahnesinde merak unsuru oluşturan renkli capcanlı Türk Western-komedi filmdir. Başrollerini Sadri Alışık, Figen Han, Ali Şen gibi tanınmış isimler paylaşmıştır. Redkit ve Daltonları konu alır. Daltonlar yine her zamanki yaramazlıklarını yaparken Redkit'in görevi onları durdurmak huzuru, düzeni sağlamak olacaktır.

2-) Sıra Sende Yosmam

Youtube'da seyir halindeyken tesadüfen tanıştığım bu film beni çok etkilemişti ve defalarca kendisini izletmişti. Aksiyon ve gerilim unsurlarını bünyesinde barındıran söz konusu film önüne çıkan her kadını acımasızca öldüren bir katili konu alır. Filmin başrol oyuncusu Tamer Yiğittir. Filmde akıllı, deneyimli, gözü pek polisi canlandırır ve katilin izini sürer.

3-) Damga

İnanılmaz güzel kaliteli gerçek hayatta başımıza gelebilecek olayları konu alan bir kadının pişmanlığını bir adamın çaresizliğini konu alan bir filmdir. Başrollerinde merhum Tarık Akan ve Yaprak Özdemiroğlu gibi tanınmış isimler paylaşmıştır. Birbirini seven iki aşığın hayatını alt üst eden bir tecavüz olayından sonra kadın şoku uzun süre üstünden atamaz ve asla eskisi gibi olamayacaklarını düşünüp çıkmazın içinde boğulup kalır ama sevdiği erkek kararlıdır bunu ona yapanların yanına bırakmayacaktır.

4-) Arkadaşım

Yıllardan beri süre gelen kan davasını konu alan filmde aslında iki arkadaşın hayatı da anlatılır. Birbirlerinden asla ayrılmayan bu iki arkadaş bir müddet sonra birbirinin kanlısı olduğunu anlayacak ama elleri tetiğe bir türlü gitmeyecektir. Soluksuz izlenecek bir filmdir. Arkadaşlığın ne kadar kutsal olduğunu ona yanlış yapılamayacağını ne kadar düşman olsalar da dostluğun galip geldiği mesajını vermesi bakımından son derece önemli bir filmdir. Başrollerde Fikret Hakan ve Tarık Akan oynamıştır. Sırf Fikret Hakan'ın filmin sonlarına doğru doktora vermiş olduğu ayar için bile izlenmesi gerekir.


0|0
31

En İyi Kız Görüşü

 • Arkadaşım filmini hayal metal hatırlıyorum. Yeşilçam müziklerini çok severim. Gerçekten güzel filmler var. Teşekkürler.

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Atını seven kovboy. Efsane.

  0|1
  0|0
 • emegine saglik :D

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;