Çocukluğumuzda Kendimizi Kaptırıp Yapmaya Çalıştığımız Harry Potter Sihirleri

Harry Potter, çocukluğumun filmi. Tabi ki hala açıp arada baştan izliyorum, daha bir değişik tat veriyor :) Ancak çocukluğumuzda o sihirleri evde deneyip olmadığını görünce üzüldüğümüz zamanların tadı da bir başkaydı...

Expecto Patronum!

Evde bir ruh emici öldürmeye çalışmadım tabi ki ama en sevdiğim sihirdi kendisi. Ruh emicilere karşı kalkan görevi gören bu sihiri yapması epey zor, Harry biraz geç öğrenmişti hatırlarsanız. Ancak film serisinin ana sihri gibi kendisi. Herkesin patronus hayvanı farklı ve bu sihir için iyi bir anının düşünülmesi gerekiyor.

Alohomora!

Sanırım sevme nedenim evde kullanılmaya en uygun sihir oluşuydu😅 Kilitli kapıları açmak için kullanılır.

Expelliarmus!

Karşı tarafın elindeki asayı atmaya yardımcı olan ve genelde düellolarda kullanılan sihir. En iyi sahne tabi ki Harry Potter ve Ateş Kadehi filminde Harry'nin Voldemort ile olan sahnesiydi. Avada Kedavra sihrini nasıl yendiği hala izleyenler arasında meçhul olsa da güzel bir sahne idi :)

Petrificus Totalus!

Yapılan kişinin vücudunu donduran, kilitleyen sihir. Hermione'nin Neville'e uyguladığı zaman gördüğümüz sihir adıyla da gördüğü işlevle de çok şirin bence.

Peskipiksi Pesternomi!

Sırf adından bile insanı kendine çekmiyor mu?😅 Lockhart'ın dondurma büyüsü kendisi, şu uslanmaz mavi yaratıkları yavaşlatmıştır filmde.

Wingardium Leviosa!

Hermione'nin Ron'a öğretmeye çalıştığı, daha doğrusu yanlışını düzelttiği ama beni bir o kadar da güldüren sihir. Nesneleri uçurma sihridir.

Vera Verto!

Hayvanları kadehe dönüştüren sihir. Küçükken hayvanım olsaydı deneyebilirdim ama olmadı ne yazık ki... Ron'un kırık asasından çıkan bu güzelim kadehi hanginiz istersiniz? :)

Avada Kedavra!

Öldürme sihri, tabi ki. Bu sihirden tek sağ çıkan kişi başrolümüz Harry'dir, Voldemort'un bu sihri ile Harry'nin anne babası ölürken Harry alnındaki şimşek iziyle kurtulmuştur. Filmde bu sihir ile ayrıca çok sevdiğimiz Dumbledore ve Cedric ölmüştür.

En sevdiğim sahnelerden ikisini de bırakıyorum, biraz anılarınızı yad edin :)


11|2
2420

En İyi Erkek Görüşü

  • Avada kedavra neden kırmızı ışık salmıyor da yeşil ışık salıyor. Ben hep buna takıldım. Hep kötü büyüler yeşil warcraft da da fel büyüsü yeşil. Yeşil çok güzel bir renk hemde fosforlu yeşil. Asıl kırmızı kötüdür haindir ya kırmızının

    1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

  • Bir POTTERHEAD olaraktan bu benceyi görmek beni çok duygulandırdı. Başlığı defalarca okudum yanlış mı yazılmış falan diye. Ya harika gerçekten hala hatırlayanlar var. Bir çok kişi onu artık çocukça buluyor. Ama biz onlara şunu diyoruz "Çocuk filmlerinde iyiler kesinlikle ölmez. Ama biz çok kişiyi kaybettik. Snape, George, Lupin ve eşi, Dobby, Sirius, Dumbledore ve daha bir çok kişi." O yüzden bu bence için teşekkürler ellerine sağlık 😍 bu arada en sevdiğim büyü Expelliarmus Sirius Harry'e demişti "iyi iş James" aynı babası gibiydi.

    1|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 19

Kızlar Ne Diyor 23

Yükleniyor...