En Güzel Asya Dizileri

Bir önceki yazım olan Ölmeden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Asya Dizilerini okumak için ;

Ölmeden Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken Asya Dizileri 1

Tıpkı bir önceki yazımda olduğu gibi dipnot olarak belirtmek istiyorum.Asya dizilerini sadece birkaç ergen bireyden görüp saçma olarak nitelendirmeyin lütfen.Aralarında gerçekten güzel olanlar var zira eğer güzel yapımlar ortaya koyuyor olmasalardı onlarca ülke tarafından kendi dillerine çevrilip televizyonlarda yayınlanmazlardı. Bizim dizilerimize de konu olmazlardı haliyle.

Çok uzatmadan başlamak istiyorum :D

1 - A Gentleman's Dignity

Yapım : Güney Kore

Başlangıçta afişi görenlerin büyük bir ön yargısı oluyor bu diziye karşı. Çünkü dizinin esas karakterlerinin yaşları epey büyük ve haliyle yaşlı insanların aşkını mı izleyeceğim diyor insan. Ama ben şimdiye kadar izleyip de beğenmeyen tek bir insana dahi rastlamadım. Öyle ki dizi muhteşem! Dizinin her bölümünü nefesinizi tutup izliyorsunuz. Kahkalarla gülüp kendinizi dizinin bir parçası gibi görüyorsunuz.

Dizinin öyle olağan üstü bir konusu yok. Günlük yaşam ve aşk ilişkileriyle ilgili.Ama günlük yaşam o kadar trajikomik bir şekilde anlatılmış ki sizi sarıp sarmalıyor.

Dizi hakkında fikir sahibi Olmak İçin Tanıtım Videosunu İzleyebilirsiniz ;

2 - Queen In Hyun's Man

Yapım : Güney Kore

Bu dizi harika, harika ve harika! Diziye aşık olabilirsiniz tıpkı benim gibi. Dizi de öyle sahneler var ki resmen eriyorsunuz.

Dizinin konusuna kısaca değinmem gerekirse,

Zamanda yolculuk yapıp kendi yaşadığı dönemden 300 yıl ileriye giden bir adamı ve karşılaştığı oyuncu kız arasındaki aşkı anlatıyor. Geleceğe giden adam kendi geçmiş yaşantısındaki Kraliçe In Hyun'un gelecekte diziye konu olduğunu görüyor ve olaylar bu şekilde başlıyor. Dizi gerçekten bana göre efsane olan dizilerden. Mutlaka bu diziye bir şans verin ^^

Dizi Hakkında Fikir Sahibi Olmak İçin Tanıtım Videosuna Göz Atabilirsiniz ;

3 - Mother

Yapım : Japonya

Japonların dizilerini sevmiyorum diyerek geçiştirmeyin.Bu diziye mutlaka ama mutlaka bir şans verin.Bu dizi o şansı hakediyor çünkü.İlk bölümlerde hıçkırarak ağladığım,sonraki bölümlerde mutluluktan gülümsediğim ve sonlara doğru tekrar hıçkırıklara boğulduğum beni benden alan bir diziydi Mother.

Konusuysa kısaca şu şekilde;

Kocası öldükten sonra kendinden genç yakışıklı bir sevgili bulup kızını bir çöp poşetine sarıp atan zalim bir anne.Ve onu bulup götüren ona annelik yapmak isteyen bir öğretmen.Ama polislerden ve insanlardan kaçarak bir çocuğa nasıl annelik yapabilirsiniz ki?

Bu dizinin fazla tanıtım videosu yok.O yüzden kendi yaptığım tanıtım videosunu koyacağım.Türkçe Altyazılı olduğu için konu kafanızda daha iyi oturacaktır ^^

Dizi Hakkında Fikir Sahibi Olmak İçin Tanıtım Videosuna Göz Atabilirsiniz ;


4 - 49 Days

Yapım : Güney Kore

Eğer gözyaşı bezlerinizin ağlamaktan kurumasını istiyorsanız izleyin bu diziyi. Bu dizeye başladıktan sonra günlerce kendinize gelemeyebilirsiniz. Dizi diğer Kore dizilerinden farklı olarak size gerçekten bir şey katıyor. Hayatın acı gerçeklerini gösteriyor size. Bu diziyi izlemeden ölmeyin!

Dizinin konusu kısaca ;

Bir araba kazasında ölen bir kızın 49 gün boyunca kendisini gerçekten seven ve onun ölümü üzere gerçek gözyaşları döken insanları aramasıyla başlıyor. Hepimiz deriz ki ben ölürsem herkes arkamdan ağlar. Beni özlerler çünkü beni çok seviyorlar. Başrol kızımız gibi,hepimiz aynı şekilde düşünürüz. Ama gerçekler suratımıza tıpkı bir tokat gibi çarpar. Belki de sadece seviyormuş gibi davranmıştır insanlar. Belki de hiç sevmemişlerdir sizi...

Dizi Hakkında Fikir Sahibi Olmak İçin Tanıtım Videosuna Göz Atabilirsiniz ;


5 - I Hear Your Voice

Yapım : Güney Kore

Çok ciddiyim bu diziyi izlemeden ölürseniz çok pişman olursunuz. Hayatınızda izleyip izleyebileceğiniz en anlamlı en güzel dizilerden bir tanesidir bu. Diğer dizileri bir kenara bırakın ve hemen buna başlayın. Bu dizi bir hazine. Dizi boyunca nefesinizi tutacak çoğu sahnesinde ağlayacak gücü bile bulamayacaksınız. Bazen o kadar kötü olacaksınız ki diziyi kapatıp ağlamaya başlayacaksınız ama sonra merakınıza yenilip devam edeceksiniz.

Yaşlı olmasına rağmen başrol karaktere aşık olacaksınız. Ayakları yere bastığı için ona hayranlık duyacaksınız. Çoğunuz bu diziyi izledikten sonra Avukat olsaydım keşke diyecek içten içe.

Dizinin konusuysa ;

Henüz çok küçük bir çocukken babanızın gözlerinizin önünde öldürüldüğünü düşünün. Babanız acı çekerek çığlık çığlağa ölüyor ama yine de son ana kadar sizi korumaya çalışıyor. Babanızın ölümünden sonra ağır bir travma geçiriyorsunuz ama kimin umurunda. Sizi alıp hasta hasta mahkemeye çıkarıyorlar. Konuşamıyorsunuz, babanızın katili gözlerinizin önünde size sırıtıyor ama ağzınızı açamıyorsunuz çünkü konuşma yetinizi travma sonucu kaybetmişsiniz.

Sonra Tanrı size mucizevi bir güç bahşediyor. İnsanların aklını okumaya başlıyorsunuz. Babanızın katili aklından asla babanızı onun öldürdüğünü kanıtlayamayacağınızı söylüyor. Zihninde sizinle dalga geçiyor.Ve tam o anda bir kız çıkageliyor. Babanızın ölümüne tanık olmuş bir kız bu. Olanları kameraya çekmiş bir kız. Babanızın o adam tarafından öldürüldüğünü kanıtlıyorsunuz. Ama artık yetimsiniz. Ne anneniz ne babanız var. Ama sizin tek düşündüğünüz sizi kurtaran kız. Ona teşekkür etmelisiniz ama hiçbir şeyiniz yok.

Olaylar bu noktadan sonra başlıyor. Hapse girmesine rağmen o katil kendisini içeri tıktıran kızı asla unutmuyor ve onu bulacağına yemin ediyor. Ama siz de sizi kurtaran o kızı korumalısınız. Peki başarabilecek misiniz?

Bu diziyi izleyin, izletin. Asla pişman olmayacaksınız.

Dizi Hakkında Fikir Sahibi Olmak İçin Tanıtım Videosuna Göz Atabilirsiniz ;


6 - Empress Ki

Yapım : Güney Kore

Dizi muhtemelen tarihi bir dizi olduğundan fazla ilginizi çekmeyecektir. Bu diziyi izleyene kadar diğer ülkelerin tarihi dizileri benim de hiç ilgimi çekmezdi açıkcası. Ama diziyi gerçekten çok sevdim. ma şunu da söylemem gerekiyor ki eğer Kore dizilerine aşina değilseniz bu diziyle başlamayın. Bu başlangıç için çok ağır bir dizi. Saraydaki Mücevher, Denizler İmparatoru falan ile başlayın. Ama dizi gerçekten hakkı yenemeyecek kadar güzel.

Ben kendi tarihi dizimiz olan Muhteşem Yüzyıl'ı da çok beğenen biri olarak bu diziye de aşık olmuştum. Tarihleri, giyiniş tarzları vs. çok enteresan ve kötü gelmiş olsa da diziyi hayranlıkla izledim. Dizi gerçekten kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel. Adeta bir efsane. Tüm dünyada da patlama yaptı zaten.

Dizide Türklere de yer veriliyor. Ama oldukça kötü bir biçimde anlatılmışız. Eh olay yarı Çin yarı Kore'de geçiyor. Çinliler de o çağlarda bizim düşmanımızdı bildiğiniz üzere. İzlerken zaman zaman kan beynime sıçradı. İt Türkler falan diyordu çünkü dizide. Ayrıca gerçek tarihte olduğu kadar güçlü anlatılmamışız. Normalde Çinlileri her zaman ezip yerle bir etmiş olmamıza rağmen bu dizide muhtemelen Kore Çin'i kışkırtmamak için farklı bir biçimde ele almış. Çok fazla yer verilmiyor Türklere. Çok sinirlenirseniz benim gibi o sahneleri atlarsınız. Ama izleyin bu diziyi. Pişman olmayacaksınız.

Dizi Hakkında Fikir Sahibi Olmak İçin Tanıtım Videosuna Göz Atabilirsiniz ;

Daha ekleyeceğim çok dizi var. Ama o diziler bu bencemde ve önceki bencemde saydığım kadar efsane olamadığı için onları başka bir başlık altında paylaşacağım. Umarım hoşunuza gitmiştir. Dediğim gibi eğer Asya dizilerinden hoşlanıyorsanız bu saydığım dizilri mutlaka ama mutlaka izleyin. Pişman olmayacağınızı garanti ediyorum ^-^


0|1
12

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Güzel diziler olduğundan eminim :)

  0|0
  0|0
 • Guzel derleme

  0|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Eline sağlık😊
  Sanırım iki tanesini izlemedim aralarından. Ve benim favorim kesinlikle A Gentleman's Dignity 😊

  0|0
  0|0
Yükleniyor...