Mutlaka Okunması Gereken 5 Tarih Kitabı!

1.Çankaya

Eğer Atatürk'ü ve kurtuluş savaşını daha iyi ve net bir şekilde öğrenmek isterseniz bu kitap tam size göre. Falih Rıfkı Atay'dan muhteşem bir kitap. Kurtuluş savaşını ve cumhuriyet dönemini bir de bu kitaptan dinleyin! Yakın dönem tarihine ilginiz varsa okunacaklar listesine eklemelisiniz.

2.Tarihin izinde

Tarihçimiz İlber Ortaylı'nın esprili ve güzel üslubundan söyleşi ve makalelerden oluşan akıcı bir kitap.Her konuya kısa kısa değinilmiş.

"Bazı tarihçilerimiz vardır, diyorlar ki mesela, 'Osmanlılar Arapça kullanmış, Farsça kullanmış.' Hâlbuki Osmanlı'nın Arapça bileni, bugün bizim İngilizce bilenimiz kadardır." (kitapta en dikkatimi çeken cümle bu olmuştu)

3.Tomris Han

Saka Türklerinin kadın hakanı. Eski Türk tarihinde kadının yerini merak ediyorsanız okunabilecek en iyi kitaplardan biridir. Ahmet Haldun Terzioğlun'dan başarılı akıcı bir dille anlatılan güzel bir eser. Türk kadınının gücü ve yiğitliğini temsil eder Tomris Han.

4.Atatürk din düşmanı değildi(Ali Kuzu)

Özellikle Atatürk'e din düşmanı diyenlerin okumasını şiddetle tavsiye ediyorum.Bir çırpıda okunabilcek bir kitap.

"Laik olmayan bir devlet, demokrat olamaz. Çünkü demokrasinin ilk şartı, fikir ve vicdan hürriyetidir."

5.Devlet Ana (Kemal Tahir)

Osmanlı denilince bir kitapta sınırlı kalmak mümkün değil. Osmanlıyı anlatan birçok kaliteli kitap vardır. Bu kitap Osmanlı'nın kuruluşunu ve gerçeklemeşini anlatır bir solukta okuyabileceğiniz nadir kitaplardan.


1|0
25

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

  • Üzgünüm ama Devlet Ana çoğu insan için bir solukta okunabilicek bir kitap falan değil. Doldurmak için yazmışsın gibi geldi.

    0|0
    0|0
    • Ben bir solukta okudum. Kişiye göre değişen bişey. Zaten tarih kitaplarını sabırla okumak gerek.

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;