Fotoğraflarınızı Efektlerle Güzelleştirin!

Merhaba 👋 Bu yazımda sizlere instagram fotoğraflarımı nasıl editliyorum onu anlatacağım. Bazen soruyorlar fotoğraflarını beğeniyoruz hangi makineyle çekiyorsun bilmemne bilmemne diye, telefonla çekiyorum diyorum inanmıyorlar. Efekt ve düzenleme çok şeyi değiştirir. Gelin bakayım.

Öncelikle indirmemiz gereken 2 uygulama var: snapseed ve picsart. Muhtemelen önceden biliyordunuz, bilmiyorsanız da indirin piyasadaki en iyileri.

Ben kontrast, parlaklık vs. Ayarı picsart'tan yapıyorum, snapseed'den de efekt ekliyorum. Size efektlerin fotoğrafları nasıl değiştirebildiğini göstermek için örnekler vereyim.

Düzenlenmemiş fotoğrafım :

Düzenlenmiş hali :

Daha örnek verirdim ama ks'den bana daral geldi, bu sıcakta bu benceyi 3. Yazışım. Her yeni sekmeye geçtiğimde bence silindi. Sinirliyim. İnstagramıma girer bakarsınız sonra. Son olarak bir de bence fotoğraflarınıza renk katacak bir şey göstereyim. Fotoğraflarınıza gökkuşağı parıltısı eklemek! Bunun için google'a rainbow lens flare ya da rainbow flare yazıp aratın. Görsellerden istediğiniz gökkuşağı parlamasını seçin.

Hayati not: seçtiğiniz gökkuşağı parlamasının arka planı siyah olmak zorunda. Yoksa olmaz.

Durun 3-5 ekleyeyim:

Böyle şeyler olmalı daha çok.

Şimdi nasıl ekleyeceğimize gelelim:

1) picsart indirip açıyoruz.

2) fotoğrafımız ordayken, alttaki fotoğraf eklemeye basıyoruz. Araçlar, efektler, fotoğraf ekleme hepsi aynı alt çubukta zaten görmemeniz mümkün değil.

3) Rainbow flarelerimizden birini seçiyoruz ekliyoruz.

4) ee tükürükle yapıştırılmış gibi duruyor diyeceksiniz şimdi.

5) öyle olmaması için, fotoğrafı ekledikten sonra çıkan yandaki normal tuşuna basıyoruz, şöyle olması lazım buraya kadar:

İşte buraya kadar geldikten sonra arkadaki siyah planın gitmesi için lighten'e basıyoruz.

6) ve arkadaki siyah plan gidiyooor!

Umarım yazımı beğenmişsinizdir. Bu gökkuşağı olayını de herkes anlatmaz ha kıymetimi bilin 😂

Burada göstermek için kullandığım tüm fotoğraflar benimdir.

Dur dur. Bir tüyo daha. Eğer fotoğraflarınızın tek tek güzel gözükmesini istiyorsanız o an hangi efekt gözünüze güzel geliyorsa onu seçin. Ama eğer benim hesabımın genel olarak uyumlu ve güzel olmasını istiyorum diyorsanız genel olarak aynı efektleri uygulayın. Simply_kenna ve nanda schwarz öyle yapıyor.


0|0
13

En İyi Erkek Görüşü

  • Çalışmalar o kadar başarılı değil ancak yine de emek var. Bence içinde uğraşmışsın o yüzden eline sağlık 😊

    2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;