Edebiyat Dünyasına Damga Vuran 5 Efsane Kitap

Evet bu bencemde sizlere Benim çok severek okuduğum romanlardan bahsetmek istiyorum.

1. Hüzün Yanığı - Sinan YağmurEn begendigim 5 Roman

Bende Hatırası büyük olan bir romandır. İstanbuldan Kapadokya'ya uzanan güzel ve acı dolu bir hikaye. Güzeller güzeli Turna'yı çöpler arasında ölü bulan Gazetecimiz Cem, kızın günlüğünü okuyup hayatını bize aktarıyor.

2. Madam Bovary - Gustave Flaubert

1800-1900 yıllarında Madam Emma Bovary'nin Bay Charles Bovary ile evlendikten sonra ihtişamı lüksü keşfeder ve hayatının monotonluğundan sıyrılmak için kendine sevgililer ve borçlar edinir.

3. Jane Eyre - Charlotte Bronte

Yetim bir kızın zorlu çocukluğundan sonra öğretmen olup, Bay Rochester'in köşkünde mürebbiye olarak ise başlar. Bayımız ile 18 yasındaki Jane yakınlaşırlar ve evlenmeye kalkarlar. AMA ortada Jane'in bilmediği bir Engel vardır.

"Sevgili okurum, benim o anda çektiğim acıyı Tanrı sana çektirmesin! O anda yüreğimden sökülerek akan o çılgın, kavurucu gözyaşları senin gözlerinden hiç bir zaman akmasın. O anki dualarım kadar umutsuz, azap dolu dualar senin dudaklarından hiç bir zaman dökülmesin. Benim gibi bütün varlığınla sevdiğin insana kötülük etmek zorunda kalmanın acısını umarım, sen ömründe hiç tatma!"

4. Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini

Bu Kitabı bilmeyen yoktur sanırım. Beni derinden etkileyen bir Roman. Emir ve Hasanın dostluğunu ele alıyor. Aynı zamanda İhanet ve Sadakati de içinde barındırıyor.

5. Eylül - Mehmet Rauf

Türk tarihindeki ilk psikolojik Roman olarak geçiyor. Bir Kadın ile kocasının en yakın arkadaşıyla başlayan yasak aşkı anlatıyor. Heyecan dolu bir solukta bitireceğiniz güzel bir kitap.

Sevgilerimle


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

  • Hepsini okudum

    0|0
    0|0
Yükleniyor...