İSYAN (Equilibrium)

Merhaba arkadaşlar bu benim ilk bencem umarım beğenirsiniz..

İSYAN (Equilibrium)FİLM ÖNERİSİ ( DİSTOPİK)

Yönetmen Kurt Wimmer tarafından çekilmiş, ABD yapımı bir film.

Türü: Bilim kurgu, aksiyon, dram.

Film 3. Dünya savaşı sonrasında geçiyor.

Savaşın etkisiyle ülke yönetiminde çok büyük değişiklikler ve bize saçma gelecek yasaklamalar getiriliyor. Bunlardan en önemlisi: HİSSETMEK. Sistem insanların duygularını baskı altına alarak barışı sürdürebileceklerini iddia ediyor. Hatta kurallarında o kadar kararlılar ki herhangi bir sanat değeri taşıyan eşyaya sahipseniz idam ediliyorsunuz. Çünkü bu sizde bir duyguyu tetikleyebilir. Öyle ki ağlamak dahi yasak. Gerisini siz düşünün.

Filmin baş rolün de benim en sevdiğim aktör Christian Bale yer alıyor.

Kendisi üst düzey yetkilere sahip güvenlikten sorumlu rahip John Preston rolunde. Kurallara karşı gelenleri cezalandırmakla görevli. Ayrıca Sean Bean oynadığı Partridge karakteriyle Preston'un ortağı. Açıkçası spoiler vermek istemiyorum ama filmde onu daha çok görmek isterdim.

Film genel hatlarıyla böyle. Size bunu tavsiye etmemde ki en büyük neden Bale'nin karakterindeki değişimleri bize yansıtırken gerçekten hissettirmesi. Ve aslında o filmde ki dünyaya o kadarda uzak olmayışımız.

Umarım keyifle izlersiniz..

İYİ SEYİRLER...


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • bu filmi epey severim.

  özellikle aykırı gun kata dövüş sahnelerini.

  fakat yakılma sahnesi acıklıydı. asıl kırılma da onunla gerçekleşti zaten. en beğendiğim sahne ise odağın, duygunun tam anlamıyla netleştiği ve cihazda düz çizginin oluştuğu sahne.

  eline sağlık bu filmi izleyip seven birini görmek güzel. başka filmler için de bekliyoruz. ;)

  0|0
  0|0
  • Teşekkür ederim:)
   Bende Sean Bean'in öldüğü sahne her şeyin tersine döneceğini düşünmüştüm. O da sanki ölmeden önce geleceği görmüş gibiydi. Ve rahibin aklına şüpheyi belki de ilk o sokmuştu:)

  • kesinlikle birikerek büyüyen bir bilinç ve isyandı.

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor... ;