Fotoğraflarda Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur

Fotoğraflar da bazen kötü çıkabiliyoruz ve birçok kere aynı hatayı tekrarlaya biliyoruz. Fotoğraf çekilmeyi pek sevmesem de var birkaç bildiğim. Neyse bende artık buna bir son vermeniz için ve fotoğraflarınız da tam da istediğiniz gibi çıkabilmeniz için Bence'mde 4 unsur vereceğim.

Gülümsemek

Fotoğraflarda Dikkat Edilmesi Gereken 3 Unsur

Bir anıyı sonlandıracak iken o günü bitirmeden önce fotoğrafımız olsun anı olarak kalsın isteriz. Fotoğraflarda güzel gülebilmeniz fazlasıyla önemli aslında. Her kadın güzel gülümser aslında onu hesaba katmıyorum da her neyse. Gülüşünüzü her yerde aynı yansıtmak sizi kararlı gösterir. Gülümsemek sizin için çok önemli olmalı ve 4 unsurdan ilkinin gülümsemek olduğunu düşünüyorum. Saf ve masum bir gülüş sizi çok tatlı ve sempatik gösterebilir :)

Bakış

Bakış benim için gülümsemekten hemen sonra gelen 2. unsurdur. Bir kameraya bakışınız fazlasıyla önemlidir. Resimde nasıl bakarsanız öyle algılanırsınız diye düşünüyorum. Sonuçta gözler her şeyin aynasıdır değil mi? Bakış açınızı ve bakışınızı tam kararlı ayarladıktan sonra resminizi büyük bir mutlulukla çekilebilirsiniz.

Efekt kullanmayın

Evet arkadaşlar efekt olmamalı ve gerçekçiliğini kullanabilmek için bence kullanmamalısınız. Efekt gerektiği yerde kullanabilirsiniz ama her resimde efekt sizi biraz daha olgun ve ön yargılı kişilere karşı yapmacık gösterebilir.

Fotoğraf pozlarınızı iyi belirleyin!

Fotoğraf pozlarızın her zaman aynı olması sizi sadece sıkıcı gösterir diye düşünüyorum. Her defasında farklı bir fotoğraf pozu sizin için çok hoş olacaktır. Fotoğraf pozlarınıza yukarıdaki yazdığım 3 unsuru daha eklerseniz harika bir fotoğraf elde edebilirsiniz :)

Bence'mi okuduğunuz için teşekkürler :)

#İyiAkşamlar


0|0
10

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Kızlar Ne Diyor 1

  • Evet bunlar önemli

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;