Bilmeniz Gereken 6 HipHop Şarkıcısı

Bence, günümüzdeki özellikle popçular son derece sahte. Arkadan trap tarzı bir ritim verilip aynı cümle 4 dk tekrarlanıyor. Ve hiçbir anlamı yok. Bir hiphop fanı olarak buna örnek vermem daha kolay olur. Mesela amaç nedir, insanlara bir şeyler vermek. Yetenekten önce zeka gerektirir.

Ama Lil Wayne çıkmış kadınlardan konuşuyor, soulja boy çıkmış paralardan konuşuyor, 2 chainz cıkmıs hızlı arabalarından bahsediyor, t-pain de autotune mu ne kullanıyor, kötü sesini metalikleştirip güzel göstermeye calışıyor.

Daha da berbatı, birçok insan sevdikleri için dinlemiyorlar, ünlü oldukları için ortama uyum sağlama çabasıyla dinliyorlar. Bundan da kötüsü varsa bu da kadın sanatçılar. Birçoğu soyunarak dikkat çekmeyi başarıyorlar.

Peki bana göre en iyi şarkıcılar kimler derseniz (yabancı hiphop fanı olarak diyorum):

1. Eminem:

Evet Eminem zaten ünlü ama o bile eski ününü korumak icin Sia, Rihanna ya da lil wayne gibilerle düetleri oldu. Ayrıca Eminem Forever ve No Love şarkılarını lil wayne'le yapsa da eminem o ikisinde de lil wayne'e diss attı ve lil wayne farketmedi. Till I Collapse, Fight Music, Kim, Medicine Man gibi şarkıları cok iyidir ayrıca marshall matters lp, relapse, re-up gibi albumleri dinlerken sıkılmazsınız derim.

Aynı zamanda "D12" isimli bir grupta bulunur. Proof isimli üye suikastla öldürüldüğü için grup daha sonra bozulmuş hatta Eminem rapi yaklaşık 3 sene bırakmıştır. Gene de D12'in Devils Night, D12 World albumleri harikadır.

2. Tech N9ne:

Bu adamın da sayılamayacak kadar şarkısı var hatta bir kısmını internette bulmak da mümkün değil. Ayrıca herkesten farklı olarak karanlık bir tarzı vardır. Dahası da Ceza'yla 2 düeti vardır ve Ceza'ya Busta Rhymes, Twista, Yelawolf gibi isimlerle düet şansı vermiştir. Riot Maker, Kill Shit, Caribou Lou, Dysfunctional, Demons, Worldly Angel, Taking Online Orders, Midwest Choppers 2 gibi şarkıları çok sağlamdır. Album olarak da mlk, k.o.d, e.b.a.h ve anghellic benim favorilerimdir.

Aynı zamanda "816 Boyz" isimli bir grupta da yer alır. Onun da All Gas No Breaks, Coming Thru şarkıları kulağa harika gelir.

3. Hopsin:

Henüz 31 yaşında, en az 12-13 yıl kariyeri devam eder. Şarkılarındaki temel mesajı aslında benim buradaki yazım oluyor. En iyi albumleri Raw ve Pound Syndrome'dur. Leave me alone, ill mind of hopsin 5 (özellikle bu şarkıyı herkesin bilmesi gerekir bu yüzden turkce alt yazılı olarak buna bakabilirsiniz), FLY, Sag My Pants en iyi şarkılarıdır.

4. Snow Tha Product:

Bence dünyadaki en iyi kadın şarkıcıdır, temel mesajı da kadınların ün için soyunmasıdır. Drunk Love, Hola ve Gettin It bence en iyi şarkılarıdır.

5. Krizz Kaliko:

Sesi çok iyi ve kendisinin de hoş bir stili var. Unstable, Schizophrenia, Scars, Girls Like That şarkıları efsanedir. Genious albumu zaten sizi tatmin eder.

6. Ces Cru:

Bu iki kişilik bir gruptan oluşur. Klick Clack Bang, Famished, Seven Chakras, When Worlds Collide bence en iyi müzikleridir.

Ben bu sıralamayı sözlerdeki anlamlılığa göre yaptım. Sadece kulak zevkine bakıyorsanız gene Tech N9ne derim ben. Tabi bilerek koymadığım isimler de var Snoop Dogg, G-Unit, Tupac, Biggie, MGK, Jarren Benton, Dizzy Wright, NWA gibi ama onları da koymaya çalışsam liste bitmezdi.

Peki bu yazıya emek vermemin amacı ne veya başkasının zevkine niye karışıyorsun derseniz de; bu insanlar kalbini koymuşlar müziğe, her türlü duyguyu bulabilirsiniz ve sözleri anlayınca "bu adam nasıl bunu düşünebiliyor" diye şaşırabiliyorsunuz.

Sonuçta bunların emeklerine bakınca kesinlikle tanınmayı hakediyorlar diyorum. Tabi müzik deyince akla sadece ilk onlar gelmemeli, müzik her zaman bir şeyler anlatmaya dayalı değildir, kişinin sesi çok güzeldir veya slow müzik sizi rahatlatıyordur. Ama bunlar da zor günlerimde bile bana moral oldular. Umarım, bakmaya üşenmemişsinizdir bu şarkılara, bazılarının Türkçe altyazılılarını bulabiliyorsunuz zaten.

Benim diyeceklerim bunlar. Buraya kadar okumuş olmanız bile buradaki emeğimin karşılığı için yeterlidir. KS halkına iyi günler dilerim.


0|0
23

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

 • Belki hortlatmak gibi olucak ama yelawolfin 2005 beri çıkan tüm şarkılarını dinlediğim için ces cru yerine yelawolf konulmasını tercih ederdim ya da Rittz
  onun dışında harikasın yazdıklarınla
  insanlar beate bakıyor kulağa hoş gelene anlama bakmadıkları için çoğu rapper harcanıyor

  0|0
  0|0
 • Bana göre:
  1-Tech N9ne
  2-Ceza
  3-Sagopa Kajmer
  4-Krizz Kaliko
  5-Tankurt Manas

  0|0
  0|0
Yükleniyor... ;