Sinema Tarihinin En İyi 5 Dövüş Filmi

Hepimizin zevkleri farklı olsa da,konu dövüş olunca pek çoğumuzun kararları ortaktır.. Bu Bence'mde sizlere beyaz perdenin en amansız 5 dövüş filmini geriye doğru tanıtacağım..

5- KORUYUCU ( The Protector ) 2005 ve devam filmi 2013

2005 Tayland yapımı olan bu filmimizin orjinal adı Tom Yum Goong.
Tayland'da kaçırılan filinin peşine düşen Kham ( Tony Jaa ) kendisini birden Tayland'ın en büyük mafyasıyla savaş halinde bulur.. Müthiş akrobatik dövüş sahneleri ve bol aksiyon garantisi sunan bu filmi izlemediyseniz izleyiniz..

4- BASKIN ( The Raid ) 2011 ve devam filmi 2014

Endonezya yapımı filmde başrol oyuncumuz Rama ( Iko Uwais ) Özel Tim'de görev alan bir polistir. Bir gün düzenledikleri baskında başlarda her şey iyi gitmektedir. Fakat bilmedikleri şey ise binanın baştan sonra her katında azılı suçlularla dolu olduğudur.. Devam filmiyle beraber tavsiye ettiğim bir filmdir..

3- YENİLMEZ ( Undisputed ) 2002-2002-2010 ve son olarak 2015

İlk filmde başrolde Blade serisinden tanıdığımız Wesley Snipes ve ikinci filmde Michael Jai White olsa da bu filmi bize sevdiren adam ikinci filmin kötü adamı Yuri Boyka yani Scott Adkins'tir. Nitekim serinin 3 ve 4.filmlerinde onun devamı olmuştur. Amacı dünyanın en iyi dövüşçüsü olmak ve bunu herkese ispat etmek isteyen bir mahkumun başından geçenleri anlatır. Şiddete izlemenizi tavsiye ederim bu fragman 2. ve 3.filmden.

2- KARGALAR ( Crows Zero ) 2007-2009 ve 2014

Japonya'da bulunan Suzuran Lisesi'nde herkes holigan olmak amacıyla birbiriyle dövüşmektedir. Okula yeni gelen Takiya Genji ( Shun Oguri )adlı arkadaşımız da herkes gibi holigan olmak istemektedir lakin önündeki en büyük engel Tamao Serizawa'dır ( Takayuki Yamada ). Bakalım bu yarışı kim kazanacak?


1- IP MAN ( YIP MAN ) 2008-2010 ve 2015

2008 yapımı filmde Japonya'nın Çin'i işgal ettiği dönemlerde büyük usta IP MAN ve ailesinin çektiği zorluklar anlatılmaktadır. Maden işçisi olarak çalışan usta IP, arkadaşının japon askerler tarafından götürülmesinin ardından bu olayın peşine düşer. Bruce Lee'nin de hocası olan bu değerli Wing Chun ustasının filmi gerek dönem koşulları ve yaşam mücadelesi gerekse oyunculuk açısından 1. sırada olmayı tartışmasız hakediyor. Serinin 3.filminde eski Dünya Ağır Siklet Boks Şampiyonu Mike Tyson eşlik ediyor ustaya.

Bruce Lee,Jackie Chan,Jet Li ve Van Damme filmlerini neden koymadığımı merak ediyorsunuzdur. Efsanelerin yanına yaklaşmak mümkün değildir bana göre :)) İyi seyirler


1|1
22

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Aslında.. baskın 2yi izledim çok harikaydı
    İpman serisini izlemişligim var evet onuda severim yeni filmi nete düşssün diye bekliyorum:)

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...