Ölmeden Önce İzlenilmesi Gereken Filmler

Dünyada günümüz dahi yapışıp kalmış filmleri paylaşacağım. Unuttuğum var ise affola lakin bencem tutarsa ve sizde görürseniz, unuttuklarımı görüşlerde belirtebilirsiniz. Diğer yandan bencenin de bir sınırı olduğu için hepsinin sığacağını hiç tahmin etmiyorum.

Spoiler yoktur. Sadece genel olarak konuyu özet geçtim.

Titanic

Ölmeden Önce İzlenilmesi Gereken Filmler

Konusu: Hazine avcısı bir grup, "okyanusun kalbi" adında bir kolyeyi bulmak üzere Titanic enkazında araştırmalara başlarlar. Enkazda buldukları kasada çıplak bir kadının resmini bulan ekip, tv'ye haber olurken resmin sahibi Rose bunu görür görmez onlara ulaşır. Ve gemi batmadan önce orada yaşadığı olayları ve masal misali aşkını ekibe anlatır.

Leon

Konusu: Leon, profesyonel bir tetikçidir. Hayatta kimsesi yoktur. Küçük kız Mathilda ile karşılaşınca yalnız ve soğuk hayatı değişir. Hayatta kimsesi olmayan bu iki farklı insan, birbirlerine büyük sevgi ile tutunurlar. Leon içinde bulunduğu pis işlere onu dahil etmek istemese de Mathilda vazgeçmeyecektir.

Truman Show

Konusu: Truman Burbank, mükemmel bir adada yaşamaktadır. Eşiyle birlikte çok huzurlu bir hayatı vardır. Fakat zamanla Truman, bazı garipliklerin farkına varır ve onu bir sürpriz bekliyordur.

Pianist

Konusu: Polonya'lı başarılı bir piyanistin, 2. dünya savaşı'nda almanların Polonya'yı işgal etmesiyle yaşadığı kaçış mücadelesi anlatılmaktadır.

Fight Club

Konusu: Baş kahramanımız, kimsesi olmayan tek başına hayat sürdüren biridir. Bir yolculuk sırasında Tyler Durden ile tanışır. Yalnız ve boş bulduğu hayatı bu adamla beraber değişir.

Forrest Gump

Konusu: Forrest, bir otobüs durağında beklerken, bankta yanına oturan yabancılara hayat hikayesini anlatmaya başlar.

Life is Beautiful

Konusu: Neşeli ve sempatik Guido Orefice, Dora adında bir kadına aşık olur ve Giosuè adında bir çocukları olur. Bu arada 2. dünya savaşı başlamıştır. Yahudi olan Guido ve küçük oğlu Giosuè' yi alıp toplama kampına götürürler. Kampta, Guido oğlunu Alman askerlerinden saklar.. Oğluna kampta olup bitenlerin bir oyun olduğunu söyler ve eğer oyunu kazanırlarsa, ödül olarak çok istediği tankı hediye edeceklerini söyler. Böylece bulundukları kötü durumu çocuğuna hiçbir şekilde yansıtmamıştır.

Inception

Konusu: Dom Cobb yetenekli bir hırsızdır. Fakat bulunduğu aksiyon dolu hayatı gerçek hayattan ziyade rüyalarda geçmektedir. Rüyaları kontrol etmede usta olan Dom, zamanla gerçek hayatla rüyayı karıştırmaya başlasa da bitirmesi gereken işler vardır.

The Pursuit of Happiness

Konusu: Chris Gardner, kemik tarayıcı ürünlerinin satıcısıdır. Fakat elindeki ürünleri satamayınca eşi onu terk eder. Maddi durumunu düzeltmeye uğraşırken, oğlunu da yanında sürükler. Zamanla bir yönetici ile tanışır ve onu rubik küpü kısa sürede çözerek etkiler. Maaş almadan yanında çalışmaya başlar. Maddi durumu hala kötü olan Chris'i evden de çıkarırlar ve oğlu ile akıl almayacak yerlerde uyuyup, hayatlarına devam ederler. Chris oğlu için umudunu asla yitirmez ve mücadeleye devam eder.

Memento

Konusu: Leonard, eşini öldürenlerden intikam almak ister. Hafıza kaybı hastalığına sahiptir. Karısının ölümünden önceki olayları detaylarıyla hatırlar fakat ondan sonra karşılaştığı hiçbir şeyi ve kimseyi hatırlayamaz. Bu yüzden yaşadığı önemli şeyleri , tanıdığı kişileri ve onlara nasıl davranması gerektiğini yazıyla sürekli not eder.

The Shawshank Redemption

Konusu: Andy Dufresne karısını öldürmek suçundan yargılanan bir bankacıdır. Hapishanede ki yönetimle mücadele etmeye çalışan Andy, Red isimli biriyle tanışır, büyük bir dostluk kurarlar.

Intouchables

Konusu: Bir iş adamı olan Philippe, yamaç paraşütü yaparken geçirdiği kaza sonrası felç kalır. Driss ise hapishaneden henüz yeni çıkmıştır. Philippe, kendisine bakıcılık yapması için Driss'i evine yatılı yardımcı olarak alır. Birbirine çok zıt bu iki karakter bir araya gelince, Philippe'nin hayatı ciddi anlamda değişecektir.

The Prestige

Konusu: Birbiriyle yakın iki sihirbaz, bir gösteri sırasında yaşanan olaydan sonra birbirlerine rakip olmaya başlarlar. Filmde Tesla’nın bilimsel icadı ile karşılaşıyoruz.

Daha tahmin edemeyecek kadar çok güzel filmler var tabi ki aşağıya not düşebilirsiniz...


0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

 • ölünce hesap bu filmlerden olmayacağına göre tanımlaman hatalı ama listeden 5 ini izledim, güzeldiler.

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Hepsini izledim Titanic izleme sayimi hatirlamiyorum bile 😃

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 1

 • Hepsini izledim hepside bir baş yapıt ama Akıl oyunlarını Unutmuşsun ama olsun eline sağlık

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Cogunu izledim gercekten guzel filmlerdi

  1|0
  0|0
Yükleniyor... ;