Derin Hikayesi Olan Şarkıların Gerçek Yazılış Sebepleri

Çok beğenerek sevdiğim şarkıların her zaman anlamlarını içinde yatan hikayesini merak edip araştırmışımdır, bu hikayelerin aklımda olanlarını özetle bir kaç cümleler halinde sizlerle paylaşmak isterim.

Sezen Aksu - Son bakış

Aysel Gürel'in 1980 darbesinde 17 yaşında idam edilen Erdal Eren için yazdığı bir şarkıdır.. Yalnız bilmiyorum Erdal Eren gerçekten asker öldürdü mü? Suçlu mudur,
suçsuz mudur?

Nazan Öncel - Demirden leblebi

Üvey babasının tecavüzüne uğraması ile o kötü yara bırakan duygularını içinde daha fazla barındıramayıp o * insana ithafen yazdığı bir şarkıdır.

Göksel - Kurşuni renkler

Sezen Aksu bir gün ayna karşısında kendine baktığında saçlarına beyaz düştüğünü fark ediyor ve o an bu şarkıyı yazıyor.

Şebnem Ferah - Ben şarkı mı söylerken

Şebnem Ferah tecavüzüne uğradığı adama yazdığı bir şarkı ama kesin bilgi olmamakla birlikte tüm sosyal medyada hikayesi böyle anlatılıyor.

Sezen Aksu - Ünzile

Aysel Gürel çıktığı turnede köyün birinde Ünzile isminde küçük bir kız çocuğuna rast geliryor. O küçük kız bir kaç koyun karşılığında gelin yapılmasına dayanamayan Aysel Gürel duygularını bu şarkının sözlerine döküyor.

Sezen Aksu - Onu alma beni al

Çoğumuz biliriz Sezen Aksu ile Yıldız Tilbe bir zamanlar çok iyi doslardı fakat yine bildiğimiz kadarı ile Sezen Aksu'nun gerçek aşkı olan Uzay Heparı ile Yıldız Tilbe'yi sevişirken yakalayana kadar. Aralarına uçurum giren Sezen Aksu bu şarkıyı Yıldız Tilbe'ye yazmıştır.

Yıldız Tilbe - Ey

Yıldız Tilbe ise Uzay Heparı ile yakalamadığını kendisinin itiraf ettiğini anlatır. Bu şarkıyı ise Sezen Aksu'nun ona yazdığı şarkıdan sonra Sezen Aksu'ya ithafen yazdığı şarkıdır. Zaten iki şarkıda da bir birine göndermeler yoğun yaşanmış.

Yıldız Tilbe - 2 kadın 1 adam

Tekrar Yıldız Tilbe, Sezen Aksu ile yaşadığı olayı özetleyen bir şarkı daha yazar. Bu şarkı herkes tarafından da çok iyi bilinir.

Sezen Aksu - Ben sende tutuklu kaldım

İşte aşkı en iyi anlatan şarkı ve hikayesi bu diyebilirim. Sezen Aksu bu şarkıyı Onna Tunç'un gözlerinin içine bakarak 5 dakika içerisinde yazdığı şarkıdır.


#Serseri0121 - Güzel müzik ziyafedi çekmeniz dileği ile..


2|1
71

En İyi Kız Görüşü

 • bir yasima daha girdim nazan oncel ve sebnem ferah tecavuzemi ugramis?

  Bu arada ben senin nickini neden hep ateistserseri diye okuyorum:)

  0|2
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Güzel şarkılar.

  0|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...