Sürekli Dinleme İsteği Uyandıran Şarkılar

Merhabaylar ve merhabayanlar... Bilirsiniz ki, bazı şarkılar bir kaç dinlemeden sonra tam olarak bilinçaltımıza yerleşir ve tam anlamıyla sürekli onları dinleme isteği duyarız. Bahsettiğim şarkılar tam olarak "Atiye - Aşkistan" şarkısı falan değil tabi... Her neyse çok bekletmeden hemen listeye geçiyorum.

Dimitri Vegas & Like Mike & Ummet Ozcan - The Wolf !

Bu şarkı aslında benim en sevdiklerim arasında... Çünkü Leonardo DiCaprio'nun oynadığı The Wolf Of Wall Street filmin de bulunan Mark Hannah karakterinden esinlenerek yapılmış olduğuna kesinlikle eminim. Zaten şarkının ismi de bunu açıkca belli ediyor.

Nu - Man o to

Chill Out tarzıyla harika işler çıkartan Nu bu şarkıda aslında yeteneğini başlı başına ortaya koymuş. Sebebini soracak olursanız, ritimi dört dörtlük olan bu parçadaki sözlerin sahibi Mevlana'dır. Yani demek istediğim şu harika alt yapının üstüne bir de Mevlana'nın sözleri olunca ortaya böyle bir iş çıkıyor.

Türkçe çeviri : Saadet zamanı: avluya doğru oturmuşuz, sen ve ben
Endamımız çift, sûretimiz çift, ruhumuz tek, sen ve ben
Bulandıran palavralardan azade, gamsız bir keyif, sen ve ben
Sen ve ben, ne sen varsın ne de ben, bir olmuşuz aşk elinden.

Bahramji - My Life

Sufi tarzıyla, Chill Out alt yapısını birleştiren başka isim ise Bahramji! Tam anlamıyla bu da bir kaç dinlemeden sonra tekrar dinleme isteği uyandıranlardan.

Yeşim - Aşk Alfabesi

Yeşilçam'dan gelen harika 45'liklerden biri. Aslında tam olarak bu şarkı aşıklar için geçerli olan bir şarkı ama yine de dinleme isteği uyandırıyor.

No Blues - Black Cadillac

Belki önce ki bencelerimde bu şarkıya yer vermişimdir, ancak tekrar yer vermemin hem dinleme isteği uyandırması hem de bu şarkıdan ortaya çıkmış iki şarkı daha olması. Şarkının 0:1 ve 0:7 arasında bulunan ritim "Adamlar" grubunun "İnsanın düştüğü durumlar" şarkısına benzemesi garip. Sadece bu değil! Dikkat ederseniz 0:24 ve 0:30 kısmında çok tanıdık bir melodi var ve hemen şu sözleri uyandırıyor "Ölene dek, mezara dek... Gel benimle dolaş." Bence "Duman" grubunun "Yürek" şarkısı da bu şarkıdan esinlenilmiş olduğu apaçık ortada.

Barış Akarsu - Kimdir O

Tekrar dinleme isteği uyandıran şarkılar da Barış Akarsu'yu unutacağımı mı sandınız? Hayır, "Kimdir O" şarkısıyla o da bu listede. Mekanı cennet olsun :/

Feridun Düzağaç - Çok Aşık

Beni Rahatta Dinleyin, Köprüden Önce Son Çıkış gibi dikkat çekici albüm isimleriyle hayatımıza giren Feridun Düzağaç'ta bu liste de! Tekrar dinleme isteği uyandırıyor mu? Tabii ki uyandırıyor, uyandırmaz olur mu hiç? Kalbinde birileri olanların vazgeçilmezleri arasında olduğu kesin.

Gece - Bomonti Sokakları

Bomonti Sokakları isimli parçayla Gece'de bu liste de! "Ben arpa suyu severim. Bira'dan vazgeçmem" diyenlerin vazgeçilmezleri arasında!

Hadi keyifli dinlemeler ^^


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

  • Bence mi yazdın la sen bebe hiç haber vermiyon hmınaaa goyim :D

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;