Gitar Çalmayı Öğrenmeniz İçin 6 Gerekçe

1) Sanat

Gitar çalmak başlı başına bir sanattır. Ülkemizde her ne kadar sadece akor ve solo üzerine yoğunlaşan ve bu işte gelecek görmeyen kişiler olsa da gitar sandığınızdan çok daha mükemmel bir enstrümandır. Notaların, armonilerin vs. harmanlaması ile bir gitardan aynı anda envai çeşit ses çıkarılabilip ruhunuzu dinlendirebilirsiniz ki bu da kısa sürede olucak şeyler değildir, ne zaman bu noktaya gelirsiniz işte o zaman cidden sanat yapmış olursunuz.

Gitar Çalmayı Öğrenmeniz İçin 6 Gerekçe

2) Kız/erkek arkadaşlarınızı etkilemek

Bu maddeyi bilmeyen yoktur diye tahmin ediyorum. Yeni enstrüman çalmaya başlıycak kişiler (özellikle gitar) kız/ erkek arkadaşlarına hava atma, sahilde ateş yakıp akdeniz akşamlarını çalma hayali ile öğrenebilirler bu enstrümanı. Birilerine hava atmak için bu yola çıkarsanız zaten baştan kaybedersiniz. Hava atmak için gitar öğrenilmez, ama öğrendikten sonra hava atabilirsiniz. Bu ikisinin arasında ince bir çizgi vardır, nihayetinde enstrümanı öğrendikten sonra hoş bir ortamda arkadaşlarınızın yanında çalacağınız gitar sizi bir adım daha ön plana çıkaracaktır.

3) Hobi

Enstrüman çalmak günümüz hobilerinin başında geliyor ki özellikle de gitar. Bir piyanoyu belki arkadaşlarınıza çalıp sosyal aktivitelere katılamayabilirsiniz ama gitar sayesinde lisede/üniversitede müzik yarışmalarına, okulun müzik grubuna katılarak sosyal aktivitenize olumlu katkılar sağlayabilirsiniz.

4)Sadece dinlemeyip, çalmanız

Sevdiğiniz bir müziği dinlemesi ne kadar güzel ve hoştur di mi? Bir de kendinizi bunu çalarken hayal edin.. Benim de en sevdiğim olaylardan bir tanesidir bu, ne zaman güzel bir şarkı duysam hemen onu çalmaya çalışırım. Bu özellik sizi diğer insanlardan ayırıcaktır. Herkes dinler, siz çalarsınız ve dinlerken aldığınız zevki çalarken kat be kat arttırırsınız.

5) Duyguların açığa çıkması

Emin olun gitar çalmayı öğrendikten sonra müzik zevkiniz çok değişicektir. Neredeyse bir süre sonra içinde gitar olmayan müzikleri dinlemiyceksiniz bile. Her zaman duygularınıza hitap edicek saf akustik şarkılar, ya da zevkinize göre metal/rock videolarını dinlemekten ziyade izliyceksiniz. Şarkıların içindeki o hisler tamamıyla ruhunuza işliycektir..

6) Arkadaş

Son olarak gitar sizin enstrümanınız olmaktan çıkıp sizin bir arkadaşınız oluyor. Onu kılıfına dahi koymuyorsunuz, yanı başınızda durup onu istediğiniz an tıngırdatıyorsunuz. Canınız mı sıkıldı? Mutsuzsunuz ve dışarı çıkıcak haliniz mi yok? Kapatın kapınızı istediğiniz gibi şarkı söyleyin, çalın, şarkı coverlayın. Emin olun bu arkadaş sizi hiç yalnız bırakmıycaktır..


Herkese bol müzikli günler..

#Mazine


1|1
11
Mazine KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Geçerli nedenler. Eline sağlık :)

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...