Efsane Olmuş 10 Film ve Müzikleri

1.Celine Dion'un büyüleyici sesiyle Titanic filmini eşleştirebiliriz adeta. Soundtrack arşivimin ilk sıralarında gelir kendisi.


2. İşte dinlediğimde içimin adeta huzurla kaplandığı müziklerden. Sanki bir an düşünün sonbaharda yürüyüşe çıkmışsınız gibi. İnsanın uçası geliyor. Yann Tiersen bu işi çok güzel başarmış.


3. Dikkat, bu müziğin sakinleştirici etkisi vardır ! The Godfather en güzel mafya filmlerinden. Sinema tarihinin 1 numarası olduğunu söylememe bilmem gerek var mı?


4.Harika bir soundtrack a sahip olan film The Last of the Mohicans ! Dinlerken kalkıp koşasınız gelebilir.Filmi de bir o kadar izlenilesidir.


5. Karayip Korsanları'nın efsanevi müziği. İnsanın savaşa gidesi gelir,öyle de bir müziktir kendileri. Bende çello çalabilme isteği uyandırıyor :)


6.Bir Sherlock Holmes tutkunu olarak bu müziği de sizlerle paylaşmadan geçemezdim.


7. Tam bir .... müziği şeklinde tarif edemem. Filmini izledikten sonra bazılarının müziklerine aşık olursun. Kesinlikle bu da öyle bir şey. Bayılarak dinlerim. Aşık olasım gelir.


8.Film kategorisine koymak yanlış belki ama Ludovico Einaudi amcayı benim gibi Intouchables (Can Dostum) dan tanıyan insanların vazgeçilmezi olduğunu düşünüyorum. Dvd koleksiyonuma Ludovico Einaudi'yi eklememe sebep olan filmdir. Bir piyanistin tüm parçaları güzel olabilir mi ? Evet mümkün !


9. Efsanedir kendileri adı üstünde. En iyi 10 James Bond Film Müziği adı altında bir bence bile yazılabilir.

10.Filmde Rocky eşiyle kavga edince sinirlenip kırmızı spor arabasına atlar ve gaza basar,o sırada Eye of the Tiger çalmaya başlar, izleyici de gaza gelir birden. Tabi bir de mezuniyet törenlerinde de duyabilmeniz mümkündür bunu :)

Ben bu benceyi çok eğlenerek hazırladım umarım siz de keyif almışsınızdır. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin. :)


1|2
510

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

  • Hepsi de birbirinden güzel seçemedim bile çok güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık, teşekkürler :)

    1|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 9

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...