En Güzel 5 Aşk Filmi

5- Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

En Güzel 5 Aşk Filmi (Bölüm 1)

Ne acıdır ki, unutmak için bir yeteneğimiz yoktur. Geçtiğimiz sokak onu hatırlatır, içtiğin sigarada o vardır, yağan yağmur sana seslenir aşk diye. Belki de tanrının hediyesidir unutmamak ''Sil Baştan'' yaşamamak. Ne güzel anlatmış aşkı bize Jim Carrey. Kate Winslet gibi mükemmel bir oyuncuda filme dahil olunca muazzam bir film ortaya çıkmış. Eğer hala izlemeyen varsa geç kalmasın. İyi Seyirler.

4- The Notebook (Not Derfteri)

Aşk varsa; ne zenginlik ve fakirlik, ne düşünce farkı, ne ırk. Aşk varsa hepsi bir köşede, aşk bir köşede olur. Bu filmde gördüğüm ise aşk varsa önünde hiçkimse ve düşünce duramaz Gerçektende filmin teması çok güzel işlenmiş aynı zamanda gerçekçi ve huzur verici. Aşk kalbe girerse beyin izne ayrılır.

3- Pride And Prejudice (Aşk Ve Gurur)

Sıfır efekt mükemmel görsel. Bence tam olarak ta bu olmalıydı. Yani saf aşkı anlatıyorsun ve çok masumca. Oyuncularda yönetmenin ruhuna uyum sağlamış. Benim için Keira Knightley'in gülümsemesi bile başlı başına bu filme bağlanmam için yetti. Aşkta gurur olmaz mı elbet olur, ama yönetmen bunu okadar güzel bir şekilde kırdı ki hayran kaldım. Bu film Fransız sinemasının yüz akı birkaç filmden birisidir bana göre. Ve tekrar tekrar Fransız sinemasının kalitesini hissettiğim bir eserdir.

2- Gone With The Wind (Rüzgar Gibi Geçti)

Ben bu filmin ilk olarak kitabını okudum ki filmi olduğunu bilmiyordum. O devasa kitabı okumam neredeyse 2 ayımı aldı. Ve okuduğum en güzel kitaplar arasına girdi. Daha sonra filmi olduğunu duydum ve başladım izlemeye. Rüzgar gibi geçen dakikalar eşliğinde izledim bu başyapıtı.Başyapıt kelimesinin her harfini sonuna kadar hak ediyor. Kostüm,dekor,ışıklar siluet çekimler insanı adeta büyülüyor. Ve bu kadar başarı 1939 yılının teknolojisine sığdırılmış. Eminim bu mükemmel eseri birçok kişi izlememiştir. Şiddetle tavsiye ediyorum.Görsel bir şölen. Eskimeyen ve bundan sonrada eskimeyecek ölümsüz az sayıda yapımlardan biri. İyi Seyirler.

1- Sevmek Zamanı

Sizlere dünyanın en güzel aşk filmini açıklıyorum. İnsanın Görmeden de sevebileceğini en güzel anlatan mükemmel derecede bir naiflik ve hassasiyete sahip olağanüstü bir yapım. İzlerken o kadar çok büyüsüne kapldım ki zaman nasıl geçti anlamadım ve bir kez daha gurur duydum türk sinemasından. Az da olsa mükemmel filmler çıkaran yönetmenlere bir kez daha saygımı iletiyorum. Ben bu filmi özel saydığım bir kişiye tavsiye etmiştim, sevdimi ya da beni anladımı bilemeyeceğim.

Bildiğim ve inandığım tek şey varki insan görmeden de sevbilir, fikirler ve duygular insanları perçinleyebilir. Ne kadar kıymeti bilnmese, sinemalarda gösterime girmese de, bana göre Dünyanın en güzel aşk filmini hazırladığı için Türk Sinemasının en iyi yönetmenlerinden en büyüğü Metin Erksan'a teşekkürlerimi sunuyorum. İyi Seyirler.


1|1
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • ryan gosling in basrol oynadigi Drive nerde?

    0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • Tabi bu durum biraz SENCE oluyor. Yoksa benim kistem bu olmazdi

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;