Türkiye Evrimin Ne Olduğunu Bilmeden Kabul Etmeyen Nadir Ülkelerden

Burası bir bilim sitesi değil biliyorum ama Evrimin E'sini bilmeden kabul etmeyen ve " Hayvan olduğunu kabul ediyo mk maymunu" gibi sözleri söyleyen insanlardan bir nevi kurtulmak için yazıyorum.

 1. Evrim Maymundan geldik demez. Ortak Ataya sahibiz der.Bence Türkiye Evrimin ne olduğunu bilmeden kabul etmeyen nadir ülkelerden sizce ?

  -Tıpkı bir ağaç gibi. Şempanzeyle İnsan aynı ortak ataya sahipken farklı türlere dönüşmesiyle birbirinden ayrılır.

 2. Doğal Seçilim Nedir ? Doğal Seçilim evrim değildir ama evrimin büyük bir kanıtıdır.

  Bu şeçilim adı üstünde doğanın seçmesi demektir. Mesela kutup ayılarının beyaz olması karda saklanmayı ve avlanmayı iyi yapmalarını sağlar. Bunun sebebi bir sihirbazın öyle ayarlaması değil de kahverengi ayıların avlanamaması sonucu neslinin tükenmesidir. Peki beyaz ayılar nasıl oldu? Çok basit "mutasyonla". Tabi bu türler sadece avlanmak amaçlı seçilime uğramaz. Bir sürü sebebi vardır. Buna örnek vermek gerekirse köpekler türünün fazla olması seçilimle olmuştur. Evrim de bunun biraz geniş zamanlı açısıdır.

 3. Şempanze gibi bir hayvanla nasıl ortak ataya sahibiz dersin ?

  İnsanlar biraz kibirli olduğu için Şempanze'den gelmeyi kabul etmez. Çünkü şempanze kıllıdır. Ormanda yaşar, böcek yer ve en önemlisi o bir hayvandır.İnsanlara ne kadar kanıt gelse de insanlar bu hayvanı aşağılık bulduğu için kabul etmeyi düşünmezler. Lakin gerçek aşağılık onlardır bilmezler.

 4. Evrim Teorisi Yerçekimi Teorisi kadar doğru ve gerçektir.
 5. Evrimi görmeden nasıl emin olabiliriz bu akla mantığa aykırı ?

  Nasıl ki dostlar evinize bir hırsız girdiğinde onun çamurlu ayakkabısından eşyaların dağınıklığından ve telefonun, paranın kaybolmasından anlarsın yani hırsızı görmeden geldiğinden emin olabilirsin. Evrimi görmeden de kemik yapıların benzerliğine, ara fosilere, gen benzerliğine ve daha birçok kanıya ulaşıp onu görmeden de var olduğunu anlayabiliriz.

 6. Buna dinim ne der ?

  Tarihe baktığımızda dinler her zaman bilime aykırı çıkmıştır. Ama bunun doğru olduğunu anlayınca yine bir çıkar yolu bulmuştur. Şu anda da çoğu ilahiyatçı evrim dine aykırı degildir der. Bazıları da evrimin olduğunu kabul eder.Mesela Kopernikten sonra Bernard Dünyanın evrenin merkezinde olmadığını ve diğer 7 gezegenle beraber güneşin etrafında döndüğünü kabul ettiği ve bunu herkese yaymaya çalıştığı için hristyan bir devlet tarafından yakılarak öldürülmüştür. Ama Galileo bunu kesin olarak kanıtlayınca bir çıkar yolu bulunmuştur. Şimdi evrim de daha nasıl kanıtlanır bilmiyorum ama hiç kimsenin kuşkusuz inanacığı bir şekide kanıtlanınca dinler iptal olmayacaktır. Bu da Tanrının işi olacaktır. Sonuçta bir zamanlar dünya yuvarlaktır demek bile dinden çıkarırdı.

 7. Bonus:1

 8. Bonus:2

0|1
01

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kendi cinsiyetinde ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 1

 • Bayagi tepki çekeceginden suphem yok ama bu derece basit bir sunum bile insanlara karmasik gelecektir. guzeldi yinede daha detayli devamini getirmen dilegiyle. bunlar yetersiz bilgiler

  0|0
  0|0
  • Ne tepki çekmesi kimse ilgilenmedi bile :)
   Elbette tüm bilgiler bunlar değil temelini söylemek istedim

Yükleniyor... ;