Yüreğinizi Isıtacak 5 Efsane Film (Bölüm 1)

Bazen ihtiyaç duyarız, mutlu olmak isteriz. Birşeyler yapmak lazım mutlu olmak için, hiçbir zaman ayağımıza gelmez, çaba göstermek en azından aramak gerekir mutluluğu. Ama filmler hariç onlar ayağımıza getirirler çoğu zaman mutluluğu, ağzımızda hoş bir tat ve tebessüm bırakır. Bu bencemde de hoşuma giden, izledikten yıllar sonra bile hafızamda yer edinmiş, yüreğimin bam teline dokunmuş filmlerden 5 tanesinin paylaştım.

5- Le Fabuleux Destin D'Amélie Poulain (Amelie)

Amelie bana hayattan zevk almayı küçük şeylerden mutlu olmayı öğretti. Sonsuz sevginin ruhunu aşıladı,aslında mutlu olmak için onlarca sebep verken neden onları görmeyiz, görmeyi öğretti. Sevdiklerinin mi kaybettin olanları sevmeyi öğretti. Sandıktan çıkan birkaç parça eşyanın önemini öğretti. Sıcacık bir gülümsemenin dünyadaki en önemli şey olduğunu öğretti. Aslında bu film hikayesinin önüne geçmiş belkide sinema tarihinin en güzel ve etkili müziklerini taşıdığı için bu kadar meşhur o hikayeyi bu müziklerle harmanamak çok daha güzel olmuş.İzlemeyen çok az arkadaş vardır eminim. izlemeyenlere iyi seyirler.

''Sen olmasaydın bugünkü duygularım ancak dünkü duygularımın ölü kabuğu olurdu.''

Yüreğinizi Isıtacak 5 Efsane Film (Bölüm 1)

4- The Intouchables (Can Dostum)

Yine bir Fransız filmi. Evet bu fimde yüreğimizi ısıtmakla kalmıyor, mükemmel bir kadeşlik duygusu aşılıyor kalbimize.Film başlayınca bir zaman sonra fark ediyorsunuz ki, hiç bitmesin devam etsin bu an, son bulmasın bu kardeşik. Öylece bakıyorsun uzaklara dalıyor yüreğin. İşte bu kadar sıcak ve samimi bir film, olağanüstü bir şaheser. Filmde zengin ve felç olan Philippe ile cezaevinden yeni çıkmış zenci kardeşimiz Driss'in zaman içinde ilerleyen dostlukları çok ince ve akıcı bir şekilde anlatılıyor. Mutlaka şans verip izlemeniz gereken bir şaheser, izleyince ne demek istediğimi anlayacaksınız. İyi seyirler.

3- One Flew Over the Cuckoo's Nest (Guguk Kuşu)

Dikkat edin film o kadar sıcak ki yüreğinizi yakmasın. McMurphy deli numarası yaparak kendini akıl hastenesine aldırır ve oradaki insanlarla mükemmel bir dostluk ve aksiyon başlatır, herşeye rağmen mutluluğun anahtarlarını arar. Film sinema tarihinin en kült filmlerindendir, Jack Nicholson mükemmel bir performans sergileyerek adeta oyunculuk dersi vermiştir.

“Hepiniz deli misiniz? Tanrı aşkına, siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Deli falan mı? Değilsiniz işte. Değilsiniz! Sokakta dolaşan ortalama gerzeklerden daha deli değilsiniz”...

2- Scent Of A Woman (Kadın Kokusu)

Unutamadığın eski bir kadının, aşkının hala kokan kokusu, müthiş bir kadın kokusu. Senaryo bir köşede dursun biz Al Paçinoya odaklanalım. Zira sinema tarihinin en güzel oyunculuğunu sergilemiş, ders vermiş resmen kainat oyuncularına. Diğer oyunculuklar da ziyadesiyle kaliteliydi, bir sahne varki resmen kelimeler dans ediyor. Tango ve dans sahneleride muazzam derecede kaliteliydi. Kısaca bu film anlatılacak bir film değil, kimse de anlatamaz zaten, sadece izlenir, zevkle izlenir. İyi syirler.

"Araba ağır çekiyor.Neden biliyor musun? Çünkü omuzlarında dünyanın yükünü taşıyorsun."

1- Garden of Words (Kelimelerin Bahçesi)

Listemde birinciliği hakeden bu film tesadüfen karşılaştığım bir animasyon. Japon kardeşlerimiz teknoloji konusundaki becerilerini animasyon filmlerede yansıtmış, zira bu kadar kaliteli görselleri oluşturmak gerçekten zor. Bu filmi çok yüksek kalitede izledim, görsel ayrıntı ve renklendirme gerçekten mükemmel, hatta kusursuzdu. Ayrıca insanların hala bu kadar kaliteli eserlere imza atması beni gerçekten çok mutlu ediyor.

Takao Japon bahçe stili ayakkabı yapmaya çalışan bir gençtir, günün birinde bahçede Yukino ile tanışır ve muhteşem bir hikaye başlar. O kadar naif bir ilerleyiş varkı yüreğiniz mutlluluktan coşacak, yağmurlu bir havanın zevkini yaşayacaksınız. Filmi izledikten sonra yeşil, rüzgarlı ve yağmurlu bir manzarada saatlerce öpüşmek isteyeceksiniz, yani mutluluktan ağlayacaksınız. İzlemeden ölmeyiniz efendim. İyi seyirler

Teşekkürler.


4|2
95

En İyi Kız Görüşü

 • 1. Dışında izledim
  Amelienin sadece müzikleri ve görüntüleri güzel bence
  Intouchables en iyi fransız filmi bana göre
  Guguk Kuşu Jack Nicholson'un en sevdiğim filmi
  Scent of a woman da al pacinonun en sevdiğim 2. Filmi ve muhteşem tango müziği hala aklımda

  0|1
  0|0
  • Aynı kafadayız😊teşekkürler ama 1. Filmi tavsiye ederim çok tatlı ve hoş bir film alpaçinonun en güzel filmi hangisi sizce

  • Hepsini Göster
  • Evet bunu da çok seviyorum ama scarfacenin bana göre her sahnesi efsane bana göre başarılı bir aktör zaten kör birini sergileyip iyi bir oyunculuk gösterir ama herkes scarfacedeki gibi hafif müptezel ama içinde iyilik taşıyan birini canlandırırken bize iliklerimize kadar o rolü yaşatamaz bu yüzden scarfacedeki oyunculuk performansı dünyanın en iyi oyunculuk performanslarından biri belki de en iyisidir.

  • Dur birdaha izleyim onu😊

En İyi Erkek Görüşü

 • bir kere amelie bence güzel değil can dostum u ben de çok sevdim ama temposu yavaş diğer filmleri bilmiyorum ama 5. filme karşı önyargılıyım.

  0|0
  0|0
  • 5. Film amelie mi

  • Hepsini Göster
  • Yok kardeş asla sıkıcı değil kısa ve öz 45 dakika civarı bir görsel şölen

  • haklısındır belki ama önyargı işte.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 4

Yükleniyor...