Filmler ve Dizilerdeki Çıplaklığın Normalleşmesi

Merhaba. Bu #bence de sizlere izlediğimiz film ve dizilerin içerdiği çıplaklık sahnelerinden bahsedeceğim.Biraz uzun olabilir.

Ha! Bir de #bence okurken objektif olmanız rica olunur.

Filmler ve Dizilerdeki Çıplaklığın Normalleşmesi

Filmler

Bir hollywood filmi izlerken dikkat ederseniz hep çıplaklık içerir. Çoğu sahneler insanı tam anlamıyla tatmin etmemek ve çıplaklığın dozunu ayarlamak için sahneler hep akıllıca işlenir ama bu durum gitgide azalmaya başladı çünkü insanlar artık çok normal karşıladıkları için çıplaklığın dozunu arttırıyorlar daha doğrusu fantezi dünyasına giriş yapıyorlar.Düşünün susadığınızda içtiğiniz bir yudum sizi doyurmaz ya ikinci yudum ? Peki üçüncü yudum ? Bu böyle dört beş diye gider ama unutmayın. O şişenin sonu var ve yudumlar eninde sonunda suyu bitirecek ve tekrar su doldurulması gerekecek.

En basitinden duş sahneleri ;

Amaç , hiçbir şekilde resmin tamamını göstermemek. Merak duygusunu tetiklemek.

Eminim herkes görmüştür ama farkeden sayısı çok ama çok az. Hiç düşündünüz mü bazı filmlerde kadın duştan çıkarken mesela sağ eliyle sol memesini kapatır ,ya da sol eliyle sağ memesini diğer memeyi de kolunun geri kalan kısmıyla kapatır. Hiç düşündünüz mü, evde yalnızsın veya banyoda sen kime neyi gizleyerek çıkıyorsun ? Sanki duşakabinin kapısını açtığında direk salona çıkacak hanımefendi ya eliyle kapatıyor. İşte bu! Burada, erkek izleyiciyi daha çok tahrik etmek ve çıplaklık oranını "güya" azaltmak için uygulanmış bir eylem olarak niteleyebiliriz.Ayrıca farkedilmeyen bir diğer şey de kadının vajinasının hiçbir şekilde sansürlenmemesi veya o sırada eliyle göğüslerini kapattığı halde bunu düşündüğü halde vajinasını kapatmayı hiç düşünmemesi.Filmlerde gösterilmesi normalleşen 2 şey vardır. Biri popo diğeri göğüslerdir.Peki o vajinasını gizlemek yerine niye göğüslerini tercih etmiştir ? İşte anlatmak istediğim bu. Ayrıca filmlerde vajinanın sansürü kasık kıllarıdır. Vajinanın açısı sebebiyle genellikle sansür uygulanmaz.

Bir keresinde bir resim görmüştüm. Kadın göğüslerine çarpı şeklinde bant yapıştırmış ve sahneye çıkmıştı. Lady Gaga olabilir. Şimdi burada sorulması gereken soru şu; Memeyi meme yapan meme ucu mu ? Yani olay sadece meme ucunu gizlemek mi ? Hani televizyonlarda ünlülerin yanlışlıkla meme ucu gözükür ve hemen "FRİKİK VERDİ" diye magazin haberlerinde manşet yaparlar. Bu sizce de çok komik değil mi ? Zaten giydiği giysi göğsünün meme ucu dışında her yerini gösteriyor. Görülecek her şey ortada. Sadece bir noktayı saklayınca çıplaklık ortadan kalkıyor mu ? Normalleşme başlıyor! Elveda giysiler. Deriz ya gelişiyoruz , modernleşiyoruz ilerliyoruz. İlerlediğimiz söyleniyor ama aslında geriye dönüyoruz , kısır döngü gibi. Bir zaman gelecek Adem ve Havva gibi ağaç yaprağı ile mi örteceğiz organımızı? O kadar mı başa dönüyoruz? Hani ilerliyorduk ?

Fifty Shade of Grey - Yani, Grinin Elli Tonu filmi.

Filmi merakla bekleyen bir kesim vardı film çıkmadan önce.Kitabını okuyan kesim ne izleyeceğini gayet iyi biliyordu tabii ki ama bilmeyen kesim sadece aykırı şeyler görmek için gidiyordu. Filmi izlemeye giderken niyet belli zaten. Kimse filmin ne anlattığına değil sahneleri için gidiyor.Türkiyede izleyen çoğu kişi dev ekranda poposuna kırbaç yiyen kadını görmek için gitti. Afişi insanı meraklandırıyor ve acaba nasıl bir film olabilir diye bekleyiş sürüyordu. Ülkemiz zaten bastırılmış cinsellik duygularımızı nasıl açığa vururuz diye hali hazırda bekliyordu ve bunun etkisiyle filmi izleme isteği uyandırıyordu. Türkiye'de kaç kişi bir filmi anlayarak izliyor? Daha hayatında hiç sevişmemiş bir kişi bu filmi veya bu tür filmleri izledikten sonra cinselliği yanlış anlıyor ve daha tazecik beyinleri yanlış bilgilerle doluyor. Bizler bu tür şeyleri normal olarak algılamadığımız için , kültürümüz ve yaşadığımız kesimlerden dolayı ve aldığımız kalitesiz eğitimler sonucu bu tür şeyler bizlere ters etki yapar.Çünkü temel yok! Filmde gördüğünüz sahnelerin gerçek hayatta uygulanması gerektiğini düşünenler oluyor. Bu çok yanlış. Mesela hiç cinsel ilişkiye girmemiş bir çift düşünün. Erkek izlediği pornolar ve bu filmler sonucu ilk gece kadının canını okuyor kadına travma yaşatıyor. Çünkü bilmiyor! Git kitap oku. Ya da En basitinden gel KS'ye cinsellik bölümünde sor , ilk gece ne yapacağını. Öğrenmek isteyene kolay! Elimizin altında internet var.

Bu tür filmler yaparak insanların şehvet duygularınından yararlanarak para kazanıyorlar. Çoğu insan filmde anlatılmış olan sözde ana konu "duyguları" kimsenin görmediğini söylüyor. Her film izleyen usta gözüyle izlemiyor filmi maalesef. Mesela Quentin Tarantino'nun filmlerini herkes anlayamaz.Filmi çeken yönetmen , yayınlayan şirket "duygular çok iyi vurgulanmış" diye değil. İyi cinselliğin aykırı bir şekillde vurgulandığı bir filmin çok para kazandırdığını bildiği için yatırım yapıyor. Çıplaklıkta çok para var! Bu filmle tam 40 milyon dolar harcadılar.Bu arada hangi filmlere ne kadar harcandığını bilmeyenler için söylüyorum, 40 milyon çok düşük bir rakam ve biliyor musunuz ne kadar kazandılar ve kazanmaya devam ediyorlar ? Tam tamına 600 milyon dolar. Bunu gördükten sonra şaşırmamak elde değil. Konusu hakeden bir film bundan daha az kazanıyorsa eğer ortada bir yanlışlık var.

Kingsman Gizli Servis - Kingsman The Secret Service

Bu filmi izleyenler son sahnedeki o 5 saniyelik görüntüyü iyi bilir. Bu filmi izlemeden önce fragmanına baktım ve konusu inanılmaz geldi. Dedim ki izleyeyim. Gittim sinemaya ve film mükemmeldi ama hollywood hiç çıplaklık koymadan durur mu. Inanır mısınız filmde tek bir öpüşme sahnesi bile yoktu ama ne yaptılar ? Filmin sonunda çocuk bir kadını hapishaneden kurtaracak. Rus kadın beni burdan kurtarırsan anal yapmana izin veririm diyor ve çocuk gidip şampanyasını alıp odaya gidiyor sonra bir anda ekrana lap diye sadece kadının kalçasını gösteren bir ekran geliyor ve filmi bitiriyorlar. Ben sinirden küplere bindim diyebilirim. Güzelim filmi bu sonla mı bitireceklerdi ? İşte çıplaklık her zaman daha çok para demek. Filmi izleyen gerçekten ne demek istediğimi anlayacaktır , filmin gidişatı , olan olaylar falan hiç böyle bir sahne için bizi hazırlamamıştı.

Diziler

Yabancı Diziler

Yabancı dizi izlemeden önce bilmelisiniz ki oynattığı kanal çok önemli. İzlemek istediğiniz dizinin hangi kanalda oynatıldığına bakın zaten seviyesini hemen kaparsınız.Two and a half men dizisini izlerken bir sahnesinde Jake adlı karakter kanallar hakkında bir espri yapmıştı ve şöyle bir şeydi tam hatırlamıyorum. "Abc'den kültür HBO'dan çıplaklık öğreniyorsun" gibisinden bir espri yapmıştı. Hakkaten öyle. Bu arada ABC ve HBO kanal isimleri. HBO dizilerinde çıplaklık var demek saygısızlık olur, onun yerine light konulu p*rno diyebiliriz. Game of Thrones , Spartacus vs. Bu diziler sınırları ve zevkleri haddinden fazla aşmış diziler diyebiliriz. Zaten izleyenler hemen kafalarını sallamışlardır. Eğer bu görüşe kafa sallamıyorsan bahsettiğim etkiler görülmeye başlamış bile sende!

Bu arada hangi kanal olduğunu hatırlamıyorum ama bir kanalda kadın poposu sansürü var. Evet! Kadın poposu gösteremezsin. Bunun yerine sansür olarak gösterdikleri şey erkek poposu! Çok komik değil mi? Kadın poposu göstermek yasak bunun yerine sansür olarak erkek poposu koyuyorlar ve izleyiciye yutturuyorlar. Düşünsenize bir erkek farkında olmadan bir erkeğin poposundan tahrik oluyor ama farkında değil ama asıl olay popoya popo sansürü koymak. Oldukça komik.

Etkiler

Zevklerin , kişiliğin , duyguların , sınırların tıpkı ozon tabakası gibi deliniyor ve zarar uğruyor.

Bir film izlediğinizi düşünün. Filmde sevişme sahnesi var. Tamamen basit bir sahne. Bakın tamamen basit diyebiliyorum değil mi ? Bir kadın ve erkek sevişiyor. Artık izleyen kesimde en ufak bir dürtülenme yaşanmıyor çünkü çok basit bir sevişme sahnesi olduğu için.

Bir de erkeğin veya kadının yatağa bağlandığı ağzının bantlandığı bir sevişme sahnesi düşünün. Çoğu insan bu sahneye daha fazla dikkatini verecektir çünkü bu şekilde ilişki, insanlar tarafından tam olarak benimsenmemiş olması daha çekici kılıyor.Peki sorarım , ya bu sahne de normal olarak algılanırsa sonrasında ne gelecek ?

İzleyicinin cinsellik duygularının nasıl kullanıldığını bu şekilde görmüş olduk. En büyük etkisi "normal" karşılamak ve daha ileriye gitmeleri. Çıplaklık artıyor ve normalleşiyor. İnsanlar gittikçe hayvanlaşıyor ve bizleri hayvanlardan ayıran tek önemli özellik düşünebilme kabiliyetimiz dışında "ahlak" unutuluyor. Bugün köpeğine giysi dikip giydiren yarın kendi giysilerinden kurtuluyor ve "özgürleşiyor".

Nudism denen bir akım var.

Nudizm veya Naturizm, kişilerin vücutlarını utanmadan rahatlıkla sosyal olarak çıplak bir şekilde bir arada ve doğa ile bütünleşmiş olarak bulunabilmeleri halidir.

Şahan , Recep İvedik filminde şöyle bir espri yapmıştı;

üff ,nerde kaldı bu kız yaa, acaba 39 yerinden bıçaklayıp , gözlerini kaşıkla çıkarıp , suratına kızgın yağ döküp bir de tecavüz edip sonra çalılara gelinlik giydirip attılar mı acaba yaaa. ? insanın aklına her şey geliyor

Bunu okuduktan sonra eminim bir çoğumuz "tecavüze uğradığı" kısmına değil de gelinlik giydirilip çalılara atılmasına veya diğerlerine dikkatimiz çekmiştir.Burdan şu sonucu çıkarabiliriz.Bir şeyin sıklığı verdiği etkiyi azaltıyor. Tepkisizlik oluşuyor. Tecavüz normalleşmiyor! Sizin vereceğiniz tepki normalleşiyor. Bunu filmler ve dizilerdeki çıplaklıkla bağdaştırabilirsiniz. İşte dizilerde ve filmlerde çıplaklık sıklığı, sınırların aşılması bu yüzden artış gösteriyor. Çünkü insanları bir şekilde bağlamalı ve şaşırtmalılar. Birey istediğini izleyebilir ama bilinçli izlemesinde fayda var.


1|0
35

En İyi Kız Görüşü

 • Filmeler ve diziler ayrı insan grupları içerisinde ayrı etkiler bırakır. Çıplaklığı anormal bir şey gibi görmeyen kısım filmin diğer konularına dikkat eder. Ama çıplaklığın çok acayip bir şey gibi gösterilen kısım ise bunu izlemekten başka bir şeye dikkat edemiyor. Misal ben. Dedin ya Grinin elli tonu. Film çıkmadan önce ben zaten kitapların üçünüde okumuştum ve içeriğini biliyordum. Diğer sahnelerde öyle acayip bir şey olarak görmediğim için duygusal tarafına bakabildim. Ama cinselliğin C'sinden haberi olmayan biri kitabı tamamen başka açıdan anlar.

  0|0
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • Abi eline sağlık gerçekten beğendim bencen harika olmuş.
  Ben de izlerken dikkatimi çekerdi bu cinsel içerikli sahneler ama hiç olaylara bu açıdan bakmamıştım şimdi bilinçlenmiş oldum. Aslında zaten bir çok dizi ve film cinselliği insanların zihnine subliminal yoluyla yerleştiriyorlar ama dediğin gibi günümüzde bunu gizli değil açık yapmaya başladılar. Subliminal ile cinselliği artık daha çok çizgi filmlerde kullanıyorlar ve küçüçük çocuklara bunların yani seksin çok normal bir şeymiş gibi olduğunu göstermeye çalışıyorlar aslında bakarsan cinsellik insanları ekran başında ayakta uyutmak için kullanılan bir yöntem ve gerçekten dünyada ki çoğu insanı kandırmayı başarıyorlar cinsellik sayesinde. Bu sırada gerçek dünya da istediklerini rahat rahat yapabiliyor birileri. Onlara karışan eden olmuyor.

  0|0
  0|0

Benzer Benceler

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Tam benlik bir bence, bu cinselligin "ozgurlesme" olarak görülmesini anlamıyorum, tabuları yıkalîm diyorlar ama tabu ve ahlak olmadan insan insan olmaktan çıkıyor farkında değiller , iyi olan bir şey kötü, kötü olan iyi ise sanılıyor tam olarak ahir zamanda olduğumuzun en somut kanıtı.. Aykırı olmak moda ama meye aykırılık? Kurallara, günahlara, haram olan şeylere, ve tabi ki tanrı ya.. Günah olan şeylerin normalleştirme çabaları , peki neden? İblis söz verdi çünkü sonuna kadar gidecek, illuminati, sionist örgüt boşuna gizli değil : satanist bunlar gerçekten şeytana tapıyor ona kulluk ediyorlar, ve amaçlarına da ulaşıyorlar çoğunlukla dünyanin hali belli gidisat kötü 😕

  0|0
  0|0
 • Sıkıcı bir bence olmuş

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 4

 • Filmlerde hangi sahnede ne gerekiyorsa o şekilde çekilmeli.. Senin benim ahlak anlayışına ters düşecek diye adamlar sansür mü koysun?

  0|0
  0|0
 • Şahsen seks sahnesi olarak Shameless'ın üstüne dizi tanımazdım. Spartacus bu fikrimi değiştirdi. La o nası bir gerçekliktir öyle?

  0|0
  0|0
 • Amaç merak uyandırmak galiba.
  Herhalde o zaman daha çok etkiliyor.

  0|0
  0|0
 • yazı için teşekkürler.

  0|0
  0|0
Yükleniyor...