Uzak Doğu Filmi Kung Fu Hustle

Bir Çin filmi olan bu filmi size tanıtacağım.

Uzak Doğu Filmi Kung Fu Hustle

1930'lu yıllarda kutsal kaousun yaşandığı dönemlerde çeteler güçlerini birleştirdi ve içlerinde en kötü ve güçlü olan Balta Çetesiydi. Çin'de Balta Çetesi tüm zengin mahallerini kontrol altına almıştır.Sadece fakir ve uzaklarda olan bölgelerle ilgilenmezler.

Bir gün Sing, arkadaşı ile bu fakir mahalleye gelir ve kendilerini Balta Çetesi üyesi ve patronu gibi gösterir.Berbere giderler ve orada komik anlar yaşanır..

Berber arkadaş Sing'i Landlady e şiikayet eder kendisine şantajda bulunduğu için ve Landlady'i Sing'i dövmeye başlar.Sing sinirlenip eline fişek alıp destek çağıracağım derken attığı fişek Balta Çetesinin bir patronuna gelir.Patron kimin attığını öğrenmek için mahalleye gelir ve sorar.Sing Landlandy nin attığını söyler.

Landylady oradan uzaklaşır kaçar ve Patronla beraber berber karşı karşıya gelir.Patron hiç beklemediği anda kendisini yerde bulur ve çok kötü durumdadır.Yardım ister ve tüm çeteyi oraya çağırır. Sum,çete lideri bunun kimin yaptığını sorar ve cevabını alamayınca kadın ve çocuğunu yakacak olan çakmağını atarken son anda bir kung fucu yakalar.

Ben yaptım diyerek herkesi döver ve iki tane daha kung fucu gelir.Tüm balta çetesini perişan ederler böylece mahalle kurtulmuştur.Bu dövüş sahneside çok iyi bu arada..

Çete bu olaydan sonra iki tane görme engelli müzisyen kung fucu bulmuşlardır.Bu adamlar çok iyi kung fu yapar ve mahalleye gidip bu üç kung fucuya günlerini gösterir ve onları öldürürler. Bu durum karşısında Landlord (kung fu ustası) bu iki kung fucuyu fena şekilde döver.Müzisyenler son anda hamlelerini yaparken Landlady gelir ve Lions Roar(Aslan kükremesi,çok yüksek sesle bağırması) ile iki kung fucuyu mahfeder. İkiside oradan uzaklaşır çok korkmuşlardır.Balta Çetesi oradan uzaklaşır gene kaybettikleri için Sum çok sinirilidir.

Sing artık balta çetesini alınmıştır ve Sing den Dünyanın en iyisi kung fu hastasını akıl hastanesinden kaçırmasını ister.Kaçırır ve kendi mekanlarına getirir.Bu öyle bir kung fu ustasıki kung fu yüzünden aklını yitirmiş.Tabi adamın kılığı pek kung fucu gibi tipi yoktur.Kendisinden gücünü kanıtlamasını isterler ama o hala güler ve yapmaz.

Çete üyeleri şaşırır ve Sum inanmaz bu adamın kung fu ustası olduğuna.En sonunda Hayvan(kung fu ustası) bunu uygulamalı gösterir ve kendini ispatlar. Mermiyi eliyle yakalayıp kung fu da hızın önemini gösterir ,herkes şaşırmıştır..

Oradan Landlord ve Landlady nin yanına gider ve onlara tanışır ve nihayet dövüş başlamıştır.. Tabi adama hiç bir yumruk işlemez ve adam aşırı hızlı hareket edip tüm vuruşları engeller.İki kung fu ustasını öldürecek dereceye gelir..

Dövüş sırasında Sing adamın kafasında demir sopa kırar yanlışlıkla ve hayvan çok snirilenir Sing i yerin dibine girdirir.

Landlord ve Landlady oradan Sing i uzaklaştırır ve iyileşmesini sağlar artık Balta Çetesinin patronu Hayvandır.

Sing iyileştikten sonra tüm balta çetesini döver ve Hayvan ile karşı karşıya gelir.. Kung fu yaparlar en sonunda Sing yener ve Hayvan önünde eğilir..

Sing dondurma işine girer ve küçüklük aşkı ile orada mutlu mesut yaşarlar..

Sing in elindeki şekerin çok önemli bir anlamı var onu izlerken siz keşfedin artık. Film komedi-aksiyon tarzında. İzlemenizi öneririm. Özellikle Hayvan ile Landlord ve Landlady nin kavgası çok hoşuma gitti. İzleyin pişman olmazsınız.Ben bu kadar anlattın.Uzun yazı yazmayı beceremem umarım kötü olmamıştır.


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

  • Okumuyorum çünkü izlicem :D

    0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

  • İzledim guzelmis kanka

    0|0
    0|0
Yükleniyor... ;