İzlediğinize Pişman Olmayacağınız 20 Film

1. Leon The Professional

İzlediğinize Pişman Olmayacağınız 20 Film.

Leon profesyonel bir katildir ve 12 yaşındaki Mathilda ile aynı apartmanda oturmaktadırlar. Birgün Mathilda'nın babasının başı uyuşturucu işleriyle belaya girer ve kız bütün ailesini kaybeder. Tek sığınabileceği yer Leon'un yanı olur.

Mathilda ailesinin katillerinden intikam almak istemektedir ve bu konuda Leon'dan yardım ister böylece filmimiz başlangıç yapar.

Bu filmi sırf Natalie Portman için izlemiştim. O yaşta bile oyunculuğunu konuşturmuş. Iyi seyirler.

2. Into The Wild

Chistopher McCandless çok başarılı bir öğrencidir ve üniversite okumaktadır. Fakat Chistopher özgürlüğüne aşırı düşkün bir gençtir ve onun için para bile kısıtlayıcı bir unsurdur, onu tutumlu olmaya mecbur bırakan bir şeydir. Modern yaşamandan hiç hazzetmemektedir.

Birgün üniversite için biriktirdiği 24.000 dolarının hepsini yardım kuruluşlarına bağışlayıp yanına beş kuruş para almadan ve kimseye haber vermeden ortadan kaybolur. Akıl almaz yolculuklar yapar ve doğayı gezer. Bu film onun bu gezi esnasında başına gelenleri konu almaktadır ve gerçekten yaşanmış bir olaydan esinlenilmiştir. Kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerdendir. Sevilesidir.

3. The Time Travel's Wife

İzlediğim en iyi aşk filmlerindendir. Fazla bilinmez fakat aşk filmlerini zor beğenmeme rağmen bana kendini çok sevdirmiştir. Konusuna gelince adında da belli olduğu gibi (zaman yolcusunun karısı) birbirlerine aşık olan ama aralarında böyle bir engel olan bir çiftin bununla mücadelesini anlatır. Ben Rachel McAdams için izlemiştim çok güzel bir film çıktı :)

4. Kill Bill

Bu filmi izlemem için bütün nedenler bir araya gelmiş gibiydi bu kadar geç izlediğime bile şaşırıyorum doğrusu. Bir kere bir Tarantino filmi! Bu büyük bir şey. İkincisi Uma Thurman oynuyor ki büyük bir hayranıyımdır.

Bu bir intikam filmi ve süper dövüş sahneleri içeriyor. Uma Thurman filmin başrolünde düğününde ölesiye dövülmüş ve ölüme terk edilmiş üç sene boyunca komada kalmış gelini oynuyor. Tabiki uyandığında intikam yemini ediyor ve macera başlıyor.

Bilmeyenler için söyleyeyim ikinci filmi de vardır birinciyi izlediyseniz ikinciyi de izlemelisiniz.

5. Last Samurai

Başrolde Tom Cruise oynar. Hollywood filmlerinden parmakla gösterilecek olanlardandır. Kalitelidir. (Bundan sonraki filmleri fazla uzatmayacağım çünkü çok uzun bir bence olmaya başladı :) yani kısa diye daha az nitelikli sanmayın )

6. Count of Monte Cristo

Resme bakıp eski film bu izlemem demeyin öyle değil :) Romandan uyarlanmış bir filmdir. Edmund ve Mercedes'in aşkını anlatır. Etkileyicidir. Tavsiye edilir.

7. The Imitation Game

Eğer yazdığım yorumların uzunluğuyla değer biçseydim filmlere en uzunlarından biri bu film olurdu şüphesiz.

Yeni bir film. Ikinci dünya savaşında Almanların haberleşmelerini sağlayan Enigma adlı kodu çözmek için Ingilizler tarafından seçilen matematikçilerin kodu çözmelerinin hikayesini anlatır. Kesinlikle izlenmelidir.

8. Forrest Gump

Büyük ihtimalle birçoğunuzun izlediği bir filmdir ama o kadar seviyorum ki koymak istedim :)

Başrolde Tom Hanks var. Zihinsel sorunu olan bir adamı canlandırmakta. Sorun mu nimet mi bilemiyorsunuz filmi izlediğinizde tabiiki :) Iyi seyirler

9. Lorenzo's Oil

Dram filmi diyelim. ADL adında otoimmün ve tadavisi henüz keşfedilmemiş bir hastalığa yakalanmış olan Lorenzo'nun anne ve babasının çocuklarının hayatı için verdikleri mücadele anlatılır. Çok sevdiğim bir filmdir. Gerçek yaşanmış bir hikayedir.

10. Artificial Intelligence

Bilim kurgu filmleri arasında çok tanınmamış bir filmdir ki bu sevdiğim özelliklerindendir. Tanınmamış olması kötü olmasından gelmiyor ama :) Film gelecekte geçiyor. Robotların insanlara tıpatıp benzediği dönemlerde. Çocukları olmayan ailelerin çocuklarla aynı olan robotlar aldıkları dönemlerde. Iyi seyirler.. :)

11. Truman Show

Tartışmasız Jim Carrey'nin en iyi filmidir. Yine hollywood filmlerinden parmakla gösterilecek olanlardandır.

Hayatı sorgulamanızı sağlar. Birkaç gün sizi "Ulan ya bende böyle yaşıyorsam?" diye düşüncelere daldıracak cinstendir. Seyredin, seyrettirin :)

12. Temple Grandin

Çok fazla bilinmeyen ama oldukça kaliteli olan bir film daha. Zihinsel sorunları olan ve görsel hafızası normal bir insanınkinden çok daha gelişmiş olan Temple'ın üniversite hayatını ve sonrasında yaptıklarını anlatır. Tavsiye edilir.

13. Million Dollar Baby

Kadınlar da boks yapar! Şaka bir yana üzüntülü sonuyla sizi etkisine alacak bir film. Şimdiden uyarayım uyarmadı demeyin.

Yönetmen aynı zamanda oyunculuk yapan Clint Eastwood çok iyi iş çıkarmış filmde. Başrol oyuncusu zaten döktürmüş. Iyi seyirler..

14. Incendies

Paylaştığım filmler ara

ındaki gerek senaryo gerek çekim gerekse müzik olarak en kaliteli filmdir tartışmasız. Çok detay vermeyeceğim çunkü spoiler tehlikesi çok fazla.

Bu filmi dinç kafayla izleyin benden size tavsiye. Öyle göz ucuyla izlenecek bir film değildir. Çok ağlatır. Ağladığım sayılı filmlerdendir. Sonu şok edebilir. Uyarmadı demeyin ve KESINLIKLE ve kesinlikle izleyin.

15. Edward Scissors Hands

Johnny başrolde yine onu tanıyamayacağımız makyajlar içerisinde. Bu filmin en çok masalsı havasını severim. Çok farklı bir senaryosu olan bir film değildir zira.

Makas Eller. Tıpkı ismi gibi Edward'ın makas gibi elleri vardır ve bu da onu insan içine çıkmamaya ve münzevi bir yaşam sürmeye mecbur eder. Film Edward'ın dışarıki dünyayla tanışmasını ve aşık olmasını anlatır.Eski ama güzel bir film. Iyi seyirler..

16. Django

Yine bir Tarantino filmi yine mest olmuş ben :) Abartılı dövüş sahneleriyle, müzikleriyle, senaryosuyla çok çok ama çok sevdiğim bir film. Leonardo DiCaprio'da oynar bilginize kızlar ;)

Köle ticaretinin ipini koparmış olduğu dönemlerdeki Amerika'da Alman bir ödül avcısının satın aldıği bir kölenin sevdiği karısını arama öyküsüdür. Izleyin, izleyin..

17. Pulp Fiction

Sırf bir Tarantino filmi olduğu için ve tabiiki Uma Thurman oynadığı için izlediğim bir filmdir. Dığer filmleri kadar başarılı bulmam ama izlenilebilir.

18. Prestige

Cristopher Nolan'ın muhteşem yönetmenliği ve Chistian Bale'in usta oyunculuğuyla deli olduğum filmlerdendir. Izlediğinize asla pişman olmazsınız ve defalarca izleme potansiyeliniz oluşabilir. Ana teması fedakarlık diyebilirim :) Iyi seyirler

19. Now You See Me

Yine sihirbazlıkla alakalı bir film. Prestige'den sonra bu tarz filmler ararken rastlamışımdır :) Tabiiki onun yerini tutamaz ama yine de sınıfında iyi filmlerdendir.

Sonunun "yok artık ...." gibi küfürlü tepkiler verebileceğiniz potansiyeldedir. Söylememiş olmayalım. :)

20. Usual Suspects

Şaşırtıcı sonlu bir film daha. Bu resimde gördüğünüz beş adam aynı suçtan dolayı bir geceyi içeride geçirirler ve aralarından bir kişi bu suçu işleyen kişidir. Çıkarlar çıkmasına fakat polis işin ucunu bırakmaz ve olaylar bir gemi patlaması ve katliama kadar birbirini takip eder. Dikkatli izleyin tekrar tekrar izlemek isteyebilirsiniz. :)

Burada sonlandırıyorum bencemi. Tabiiki yazmak istediklerimin hepsini yazamadım bu bile çok vaktimi aldı ama olumlu tepkiler alırsam devam edebilirim :) şimdiden teşekkürler vakit ayıran herkese görüşmek üzere :)

NOT : Filmleri iyi veya kaliteli oluşlarına göre dizmedim. Kafadan sallama bir sıralama yaptım. Numaralandırmayı baz almayın. Teşekkürler.


17|12
3351

En İyi Erkek Görüşü

 • 1 numara! Aynen. :)

  1|0
  0|0
  • Teşekkür ederim yorum için :)

  • Hepsini Göster
  • Sonraki bencelerime de beklerim :)

  • İnşallah. :) Görüşmek üzere...

En İyi Kız Görüşü

 • Prestige ve django herkesin izlwmesi gereken filmler bence. Izlemedigim cok film var burada cunku ben aksiyon filmleri izlerim genelde. Ama favorim olan filmlerde var begendim. Keske sherlock holmes uda koysaydin:)

  1|0
  0|0
  • Bende aksiyon çok severim ama bu listede dengeli davranmak istedim o yüzden araya aşk veya dram serpiştirdim.

   Pek hoşuma gitmemişti o film ya :)

  • Hepsini Göster
  • Yorum için teşekkür ederim ve ilgilendiğiniz için :)

  • Rica ederim:)

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 50

 • Aman da aman, ne kadae da buyumus muhabbetine girmiyorum afd

  Makas Eller'i gorene kadar ne guzel liste diyordum, o film bastan sona zaman kaybi..

  3-5 tane izlemedigim film var, onlardan ilgimi cekenleri senin de degerli fikirlerini alarak izlerim :))

  Dedigim gibi, Makas Eller haric guzel liste..

  0|0
  0|0
 • Leon ve last samurai konusunda hemfikirim. listede izlemedigim çok sayıda film de var.. yalnız sana iki film önermek isterim. İzle.. İkisi de Harrison Ford un.. Kurtlarla dans ve blade runner.. Özellikle ikincisi.. Ve bu filmi çekildiği yıla gore de değerlendirme. bu listeye koyacağına eminim.

  0|0
  0|0
 • Million Dollar Baby Hilary Swank'e hasta olmamı sağlamış filmlerden biridir diğerleri ise Insomnia ve PS: I Love You. Çok da güzel olmasada tavırları ve mimikleriyle beni hastası etmiştir.

  Ayrıca Usual Suspects'te ki efsanevi kötü karakter bir Türk'tür.

  Now You See Me'de ise yıllardır hep babacan karakterlerde oynayan Morgan Freeman tam bir p***'u oynaması nedeniyle benim için çok ayrı bir filmdir

  Django ise sırf ırkçı amerikan örgüt Ku Klux Klan ile dalga geçtikleri sahne için bile izlenir.

  Tebrikler, güzel seçimler. :D :D

  0|0
  0|0
  • Çok güzel yorum, teşekkür ederim :)
   Morgan Freeman taksici rolunde bile oynamış olan bir adam, çok şaşırtmadı beni :)

  • rica ederim sayende izleyecek film çıktı bize bu paylaşımlarla gelin millet :D :D :D

  • Her zamam yardımcı olmak isterim bu konularda :) ikinci bir liste çıkarmayı da düşünüyorum.

 • Güzel paylaşım olmuş bir iki film hariç diğerlerini izledim, gerçekten başarılı yapıtlar derleme iyi , çalışmaların devamını bekliyoruz.

  0|0
  0|0
  • İzlemediklerinizi de izleyip yorunlarınızı olumlu-olumsuz bildirirseniz sevinirim. Sonraki listelerimi eleştirileri değerlendirerek yapacağım, benim için önemli yani. Yorum ve iltifatlar için teşekkür ederim.

 • Whiplash da olsaymış keşke ama gene de güzel filmler seçmişsiniz.

  0|0
  0|0
 • Gerçekten ne kadar az film izlediğimi fark ettim şu an. :))
  O değil Leon gerçekten harikadır. Yakın bir zamanda izledim bende. Kesinlikle geç kalmışım.

  @yagmurr18

  0|0
  0|0
 • 10. Artificial Intelligence O kadar da iyi değil

  Favorim Leon Ve Milyondolarlık Bebek..

  Aşığım O kadının azmine.. Birde Sonunda ölmese..

  #Just.

  0|0
  0|0
  • Ya niye spoiler veriyosun ya

  • Artificial İntelligece bir kalemle silinecek bir film değil bence. İnanılmaz iyi olmayabilir ama gözardı da edilmemeli.

   Million Dollar Baby üzdü.

 • Süper filmler emeğine sağlık :)
  ek olarak bişiler yazmak istiyorum: Yeşil Yol, Esaretin Bedeli, Gün Batımından Şafağa,
  Majestic, Patch Adams, Mrs. Doubtfire, daha çok varda aklıma bu kadar geldi :)

  0|0
  0|0
 • Into The Wild, makas eller listeme eklendi. Dövüş kulübü gibi efsane kült filminin listede olmaması üzdü.

  0|0
  0|0
  • Listemin amacı çok bilinen kaliteli filmleri eklemek değildi :) öyle olsa esaretin bedelide olurdu listemde. Makas elleri çok tavsiye etmem, nerden ekledim bilmiyorum. Sağolun yorum için :)

  • Mantıklı.

 • Hiçbirini duymadım ya

  0|0
  0|0
 • Truman show güzel cidden.

  0|0
  0|0
 • Yedinci siradaki imitation game i izledim benedict cumberbach hayranıyım bu adam bir başka arkadaşlar mutlaka izlryin kendusinin başrolde olduğu sherlock dizisini 100kes izlemeniz bikmazsiniz

  0|0
  0|0
 • 12 sini izlemişim zaten :D

  0|0
  0|0
  • O zaman büyük başarısızlığa uğradım :(

  • Hepsini Göster
  • Aa 20 resim sınırlamasımı varmış :(

  • Belki de telefondan yüklediğim içindir

 • O zaman ben de sana bir film önereyim. Bayılacaksın bunu da listeye eklersin ileride self/les. Bu film yeni çıktı vizyonda. Haberin olsun.

  0|0
  0|0
  • Fırsat bulduğumda göz atacağım :) önerileriniz ve yorumunuz için çok teşekkürler :)

 • Başarılı yapımlar. Ancak fazla bilinmemesine rağmen bunlara bin basacak olan filmler var. Görseller zayıf. Ama izlemeyenler için güzel öneriler

  0|0
  0|0
  • Tavsiyelerinizi duymak isterim :)
   Görselleri bilerek böyle seçtim, film içinden sahneler olsun istedim. Baya da aradım herbirini. Her filme iki üç tane bulmuştum 20 resim sınırlaması olduğu için koyamadım.

 • bazıları cidden vasat zayıf bir liste olmuş bunlar ilk 20 olamaz
  god father nerde
  yeşil yol nerde
  gladyatör nerde
  cengizhan nerde
  terminator nerde
  matrix nerde
  cesur yürek nerde
  babam ve oğlum nerde
  eşkiya nerde
  ilk aklıma gelenler

  0|0
  0|0
  • Bu benceyi yazarken herkesin bildiği klasikleşmiş filmleri yazmak değildi amacım. Ama illa tanıdık bir şey görsün istiyorsunuz gözünüz. Bende biliyorum bu filmleri. Hepsini de izledim. Farklı şeylere de açık olun artık..

  • senin yaşın x 1000 film izlemişimdir rahat ol sen

  • Burada mesele sayı değil beyefendi. İzlemişsinizdir mutlaka benden fazla film saygı duyarım. Ama hala ana temayı anlamamışsınız ben ona bakarım. Sağolun yorum için.

 • Şeytanın avukatı ve kemik koleksiyoncusınu tavsiye ederim

  0|0
  0|0
 • Son Samuray da gerçek hikayeymiş. Japonların Meiji Restorasyonu zamanını konu alıyomuş.

  0|0
  0|0
  • Hepsini Göster
  • Olabilir :) yorum için teşekkür ederim :)

  • Rica ederiiimmm

 • dahada şahane filmler var:))

  0|0
  0|0
 • ilk 5 film ve son 2 filmi izlemeyin güzel gibi görünsede vasat

  0|0
  0|0
  • Daha demin usual suspects'e vasat dedin farkındasın değil mi?

  • ben izledim ve pişman oldum diğer filmlerin yanında sönük kalır tabi aşırı vasat değil ama çok iyide değil

 • Erkekler Devam
  30

Kızlar Ne Diyor 32

 • Bence bu süper bir bence :)

  1|0
  0|0
  • Teşekkür ederim çok mutlu oluyorum böyle yorumlar gördükçe :)

  • Aralarında izlemediklerim çok ama hepsini izlicem :) Emeğine sağlık yararlı oluyorsun

  • Yorum için ve olumlu eleştiri için yeniden teşekkürler :)

 • Çok teşekkürler...

  0|0
  0|0
 • yapay zeka, forest gump tarzı bazı filmleri izledim makas eller hariç hepsini not aldım kesin izleyeceğim hele şu 2. dünya savaşını kapsayan film çok ilgimi çekti, dünyayı gezen adamla.

  0|0
  0|0
 • Harikasın güzel filmler million dolar baby efsanedir :p

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler
  ..

  0|0
  0|0
 • temple grangin, incendies ve prestige efsanedir yaa bayılıyorum bu filmlere gerçek başyapıtlar diğerleride güzel gerçi güzel bir bence olmuş ellerine sağlık :D

  0|0
  0|0
 • Güzel liste olmuş:)

  0|0
  0|0
 • 19 tanesini izlemişim

  0|0
  0|0
 • değişik, daha önce duymadığım, herkesin dilinde olmayan filmler
  bunların güzelliği başka oluyo, izlemek lazım

  0|0
  0|0
 • Görseller berbat. Film afişlerini koymalıydın!

  Kaliteli birçok filmi göremedim. Hepsini izlemek suratımda şapşal bir gülüş oluşmasını sağladı. :)

  0|0
  0|0
  • Film afişleri görsellere yazdığın an karşında. Bende bilirdim kolaya kaçmasını. Sadece filmin içerisinden sahne içeren kareler olsun istedim.

  • Daha göz alıcı olurdu.

 • @Krall_Leo

  0|0
  0|0
 • Güzel bir bence olmuş ama aşk filmlerinde Bollywood'un üstüne tanımam şahsen :) (sadece öneri)

  2|0
  0|0
 • Çoğunu izledim izlemediklerimi de merak ettim bak teşekkür truman show zamanlama açısından en etkilendiğim filmlerden

  0|0
  0|0
 • Teşekkürler..

  0|0
  0|0
 • İnterstellar filmini de izlemelisiniz bence. Ben çok etkilemiştim.

  1|1
  0|0
  • Bir sonraki listeme eklerim brğenirsem teşekkürker yorum yaptığınız için :)

 • izlemen gerekenlerin yanında bunlar bir hiç kalırr

  0|0
  0|0
 • Sihirbazlar Çetesi.

  0|0
  0|0
 • 1-Leon süpeeer💕💕💕

  0|0
  0|0
 • Arasindan 8ini izledim. güzel filmlerdim demekki digerleride iyi filmler :)

  0|0
  0|0
  • "Bence" öyleler :) umatım diğerlerini de beğenirsin çok sağol yorum için :)

 • en çokta kill bill müthiş ya güzel olmuş ellerine sağlık

  0|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  12
Yükleniyor... ;