Bir Uzaylı Dizi: Falling Skies


Bir Uzaylı Dizi: Falling Skies

Bilenler vardır mutlaka... Fakat, ben bilmeyenler ve daha önce hiç izlemeyenler için bu gecenin bencesinde bu diziyi tanıtmak istedim.

Falling Skies, 2011 yılında hayatımıza giren bir Amerikan yapımı bilim kurgu ve drama dizisidir. Dizinin mutfağında Steven Spielberg ve Robert Rodat yer alır. Leziz yiyecekleri ve zengin aromaları ise şu oyunculardan oluşmaktadır:

 • Noah Wyle - Tom Mason
 • Connor Jessup - Ben Mason
 • Drew Roy - Hal Mason
 • Maxim Knight - Max Mason
 • Will Patton - Captain Weaver
 • Moon Bloodgood - Anne Glass (Kadının adı bile bir başka!)
 • Sarah Carter - Margaret
 • Colin Cunningham - John Pope
 • Seychelle Gabriel - Lourdes

Bu oyuncular dizinin çekirdek kadrosunu oluşturmaktadır. Ve eğer diziye başlarsanız dört sezon boyunca her birini yakınen izleyip tanıyacaksınız. Misal, Max Mason karakterini canlandıran Maxim Knight isimli bebenin büyüyüp şekil değiştirdiğini izleyeceksiniz.

Her neyse, gelelim dizimizin konusuna...

Bilim kurgu film ve dizilerinin tadından yenmez ve asla vazgeçilmez unsuru olan uzaylı istilası bu dizide de işlenmiştir.

Her zaman olduğu gibi yine Amerika topraklarında, insan ırkı kendi bencil hayatları ve benlikleri ile monoton yaşamlarında debelenirken uzak bir galaksiden çıkagelen aşmış teknolojili zeki uzaylılar ortalığın anasını inletir. Bu süreç içerisinde hayatta kalmış bir avuç Amerikalıdan biri olan tarih profesörü Tom Mason, üç pıtırcık oğlu ve bağlı olduğu gruptaki silah arkadaşlarıyla;" alayına isyan!" diyerekten bir ölüm kalım mücadelesi verir.

Ancak idrak yetilerini zorlayan teknolojileri, gelişmiş silahları ve korkunç ötesi yöntemleri ile istilacı uzaylılar çetin çevizlerdir.

İşte, biz de bu mücadele içerisinde yer alan karakterlerin hayatlarını ve o zamana ait atmosferi izleriz. Kim öyle kim kala...

Biz nasıl Türk yapımı dizilerdeki çapraz aşk meşk ilişkilerine alıştıysak bu dizide de bu tür çapraz gönül ilişkilerine tanık olacağız. Tabii, sadece savaş ve aşk yok dizide... Ölüm var, arkadaşlık var, insani dayanışmalar var ve insanların taraf seçmeleri de var... Yani çok şey var!

Diziyi izlerken bazı karakterlerin kişilikleri ve yaşadıklarına dair kendinizden izler de bulabilirsiniz. Şahsen Hal Mason karakteri haricinde dizinin diğer oyuncularının sergilediği performans ve rol yapma yetisi ziyadesiyle hoş...

Dediğim gibi bizden birer parçayı bulabileceğimiz farklı karakterler var. Mesela, uçarı kaçarı kişiliği ile ortada dolaşan, kötü bellediğimiz asılnda iyi bir insan olan Pope gibi... Ya da babacan tavırlı, bir asker olan Weaver buna iyi örnek olabilir. Ve daha nicesi...

Şunu da ekleyeyim dizi finalin bulunacağı beşinci sezona da resmen girdi! Yani, henüz başlama fırsatınız olmadıysa ve bilim kurgulu drama dizilerinden de hoşlanıyorsanız Falling Skies sizin için ideal bir yapım!

Kapanışı dizinin yeni sezon tanıtımı ile bitirelim...

Umarım bence hoşunuza gitmiştir ve umarım daha önce izleme fırsatı bulamamışsanız en kısa sürede diziye başlarsınız. Bakalım siz de beğenecek misiniz?

Bir başka bencede görüşmek üzere sağlık ve esenlik ile kalınız....


0|0
22
Mandarinia KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

 • Uzaylılar biraz yapmacık duruyo sanki :D

  0|1
  0|0
  • Bence pek öyle değil...
   Yani kafalarda kalıplaşmış insan formunda, balon kafalı, koca gözlü şeyler yerine farklı bir sunum verilmiş.

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...