23 Numara Filmi (The Number 23)

Evet..Size izlediğim filmi ve sonrasında fark ettiğimiz o tuhaf tesadüfleri anlatıcam.

23 Numara filmi, (The Number 23)

Filmin ismi 23 numara.Dün 4 arkadaş bizde toplandik öyle Ramazan'da film izlemek sarıyo zamanda geçiyo diye film açtık, kendi film bilgimede güvenirim, film zevkim iyidir , seçme ve beğenme konusunda, kaliteyi iyi sezerim 😏Bu film zaten uzun süredir listemdeydi bir türlü izleyememiştim dün kısmet oldu.

Filmde dolaylı yoldan, obsesif bozukluk yani takıntının nerelere varabileceği nelere sebep olabileceği anlatılıyor."23 Numara" ismiyle 23 rakamı konuya çok iyi senkronize edilmiş, çok iyi düşünülmüş, filmin ilerleyişi çok iyi.Film içinde klişe olabilitesi olan birkaç durum, "izleyici orayı kesin eleştirir" diye önceden düşünülüp, öyle hazırlanmış resmen.

Çok farklı bir tat verdi film , çok iyiydi.Özellikle psikolojik gerilimin yanında bir bulmacanında olması dahada güzel yaptı filmi.Hem düşündürüyo iken hemde bir gerilim..aksiyon..sürükleyicilik..Dahada iyiydi.Bu zamanda insanı etkileyen filmler nadir bulunuyor, ben bu filmden etkilendim, film bittiğinde biten filmlerden değil, film sonrasında da kendinden bahsettirenlerden. 8.5/10

Genel olarak hatta çoğunlukla komedi filmlerinde rol alan Jim Carrey bu kez gerilim filminde rol almış.Çok iyi bir başrol performansı.Gerçekten adam ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha kanıtlamış bu filmde ki performansıyla.Walter karakterine tam oturtmuş kendini.Aksiyon filmlerinin yıldızı Jason Statham'ı komedi filminde oynamış gibi düşünün mesela....

Evet, oynayabilir tabi ama ne kadar insanlara geçebilir? Bu çok zor bir iş.İşte Jim Carrey'de bunu başarmış, izlerken hiç yadırgamadım, önceki filmlerini bilmeme rağmen de hiç bir olumsuz bir şey düşündürmedi.Hatta bence başka türlerde de daha fazla yer almalı.

Virginia Madsen'de gayet iyiydi, kendi üstüne düşen o "acaba???" sorularını , iyi taşıdı film boyunca.Hiç kopya vermedi filmde ki konumuyla alakalı.

Rhona Mitra'nında oyunculuk performansı gerçekten çok iyiydi !!! 😎😎😁😁 Tek kelimeyle müthişti.

Lynn Collins'de bir Rhona değildi 😌 ama o da iyiydi. :))

Ve..en beğendiğim yeri filmin sonu oldu.Güzel film ama klişe son.. veya saçma son ..vs vs şeklinde bitirip filmi perişan etmediler , bambaşka bir şekilde filme en yakışır biçimde bitirdiler.Zaten en kritik nokta bu, buda onay alınca film hafızamda daha sağlam yer etti.

Filmlerde sonlar çok önemli, misal 90 dakikanin 80 dakikasını zevkle izleriz ama son 10 dakikası kötü geçer film saçma biter, o 80 dakika değil son 10 dakika kalır aklımızda.Film bu sınavdanda geçtiği için ben puanı 8.7/10 ye yükseltiyorum.En başta neden bu kadar yüksek puan verdiğimi açıklamak için sona bıraktım.Ama asıl büyük etken filmde ki o son replikler.

Spoilere girsin istemem, en sonda Walter, işlediği günahlar için o şekil ölümün kaçmak olduğunu ve oğluna böyle bir adalet anlayışı bırakmak istemediğini söylüyor. Başarılı.

Gelelim film sonrası fark ettiğim tesadüflere..Yemin ediyorum ki hepsi de gerçek. Film saat tam 18:23'te bitti telefona baktım whatsapptan 23 mesaj var, öyle güldük falan. Sonra aramızda öyle inanmadan düşünürken farkettik ki yılın 23. haftasındayız ve tarih 23 Haziran :D Şaka gibi.

Asıl şaka gibi olansa isimlerimizin harflerinin toplamı 23 olmasi.Tekrar yemin ediyorum ki gerçek bir tesadüf, ben bile inanamadım hala yani siz düşünün. Okuduğunuz için teşekkürler 😌


0|0
11

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...