Itachi Uchiha - Karanlığın İçindeki Gerçek Bir Kahramanın Öyküsü Part 1

Dikkat! Caution! Achtung! Осторожно! 注意してください!Spoiler içerir.

Merhabalar beyler/bayanlar,

İkinci paylaşacağım benceyi en çok etkilendiğim karakter olan Itachi Uchiha üzerine yazmak istiyorum. Bu karakterden gerçekten çok etkilendim. Şimdiye kadar izlediğimiz animelerdeki karakterler arasında en sağlamlarındandı. Bu adamı hep kötü bilirdim ama yine de aşırı cool olduğu için hayrandım. Sonradan hikayesini tamamıyla öğrendiğimde 1-2 gün kendime gelemedim. İzninizle başlıyorum efendim.

Itachi Uchiha - Karanlığın İçindeki Gerçek Bir Kahramanın Öyküsü | Part 1

Itachi Uchiha, soyadından da anlaşılacağı üzere Uchiha klanındandır. Küçük yaştan beri sahip olduğu üstün yetenekleri sayesinde Akademi'yi kısa sürede bitirip hızlıca yükselerek ANBU'ya girmeyi başardı ve Üçüncü Hokage komutasında birçok görev aldı. Aldığı görevlerin hemen hemen hepsini başarıyla sonuçlandırdı lakin bir terslik vardı, bunu ilk takım arkadaşı olan Kakashi Hatake fark etti. Itachi derin düşünüyordu, diğer arkadaşları dinlenirken Itachi gökyüzüne uzun uzun dalardı. Peki sorun neydi?

O gün Ay, diğer gecelerden daha parlaktı. Itachi'nin küçük kardeşi Sasuke eve dönüyordu, Akademi'de fazla zaman geçirmiş, geç kalmıştı. Sasuke mahallesine geldiğinde yolunda gitmeyen birşeylerin olduğu hissetmişti. Sessizlik ve karanlık... Karşısındaki direğin tepesinde birinin olduğunu fark etti, dikkatlice baktı. Kimse görünmüyordu.

Küçük Sasuke biraz daha ilerlediğinde yerde cansız yatan insanlar, dağılmış dükkanlar, kan izlerinin olduğu bir yere gelmişti. Burası onun mahallesi olamazdı, öyleyse ne olmuştu burada? Evine koşmaya başladı, anne ve babasını bulmalıydı. Korkak adımlarla eve girip tıkırtı duyduğu odanın kapısını açtı. Anne ve babası yerde yatıyordu. Gölgenin içinden birisi ilerledi, çok sevdiği abisi Itachi karşısındaydı. Abisine neler olduğunu sorarken Itachi ona Shuriken fırlattı ve kardeşinin üzerinde Mangekyō Sharingan kullanarak ona zihinsel işkencede bulundu, yaptığı katliamı gösterdi.

Itachi kardeşini öldürmeden oradan ayrıldı, Sasuke peşinden takip etti. Sasuke neden bütün bunları yaptığını sordu. Itachi kandonduran bir şekilde yeteneklerinin kapasitesini görmek için olduğunu ve kardeşini büyüdüğünde kendine güçlü bir rakip potansiyeli olarak gördüğünden, yeteneklerini onunla da denemek istediği için kendisini öldürmeyeceğini söyledi. Karşısına geldiğinde Uchiha klanına özel tehlikeli ve güçlü bir göz formu olan Mangekyō Sharingan'a sahip olmasını istedi, bunun için bir şart vardı yalnız; en yakın arkadaşını öldürmek.

O günden sonra Sasuke daima sevdiği abisi Itachi'yi ezeli düşmanı olarak görecek, onu öldürme istediği yaşama amacı olacaktı. Uchiha klanından geriye sadece Sasuke kalmıştı. Çoğu kişi tarafından popüler edilmiş, "Sağ Kalan Çocuk" olarak anılıyordu. Yaşıtlarının arasında ne kadar ilgi alsa da Sasuke herkese karşı soğuk davranıyordu, bir an önce güçlenmeli ve abisi Itachi'yi öldürmeliydi. Lakin aklında hayalimsi bir anı vardı. Itachi o gecenin yaşattıklarıyla 1. seviye Sharingan'ınını aktifleştirmiş, nefes nefese kalmış kardeşine son kez baktığında ağlıyordu.

Sasuke Akademi'ye devam ediyordu. Itachi hakkında birçok şey konuşuluyordu. Akatsuki adında karanlık bir topluluğa katılmış ve yanına verilen Kisame Hoshigaki isminde Saklı Sis Köyü'nden kaçmış bir katille Akatsuki için çalışıyordu.

Sasuke'nin yaşadığı yer olan Saklı Yaprak Köyü, Chunin sınavlarından dolayı diğer köylerden birçok ziyaretçi almıştı. Bu sınav esnasında köy diğer köyler tarafından saldırıya uğradı, Saklı Yaprak Köyü lideri Üçüncü Hokage olan Hiruzen Sarutobi hayatını kaybetti, köy için büyük bir düşman olan Orochimaru'nun ellerini mühürledi. Bu sayede Orochimaru yeteneklerinin büyük bölümünü kaybetmiş oldu.

Part 2 gelecektir, beklemede kalın. Umarım hoşunuza gitmiştir.

İtalikli Kelimelerin Anlamları

Shuriken: İkinci GIF'te Itachi'nin fırlattığı yıldıza benzeyen ninja silahıdır.

Mangekyō Sharingan: Üzerinde kullanılan kişiye farklı bir boyutta istediğiniz görüntüyü gösterebilir, zihnine saldırabilirsiniz. Sadece Uchiha klanından olanların sahip olabileceği bu göze ulaşmak için en yakın arkadaşınızı öldürmelisiniz.


1|0
42

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

 • Özel kelimeleri açıklayaydın iyi olurdu ben anladım ancak bakan çoğu kişi anlamaz :D

  0|1
  0|0
  • En aşağıda açıkladım. Siz söylemişken şunları da ekleyeyim efendim.

   Chunin sınavı: Köy ninjalarının rütbe atlamak için girdiği bir sınav olarak düşünülebilir.
   Hokage terimi: Hokage, Gizli Yaprak Köyü'nün en iyi ninjasıdır, bu yüzden köyü dış tehditlerden savunacak bir lider, askeri birimleri yöneten bir komutan olarak işlev görür.

  • Bana değil benceye yaz :D
   Anbuyu da yaz :)

  • Benceyi yazdıktan sonra maalesef düzenleyemiyorum. ANBU hatırlatması için teşekkürler.

   ANBU: Ülkemizdeki özel harekat polisleri gibi düşünülebilir.

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 1

 • Bu neyimize yarayacak kardes, bize hikaye anlatmisin

  0|0
  0|0
  • Başlıkta zaten hikaye diye yazıyor efendim. Şapkadan tavşan çıkarıcam diyip komodo ejderi çıkarmadım.

Yükleniyor...