Fairy Tail (Anime İncelemesi)


Herkese merhaba :) Yine bir anime incelemesi ve yine ben. İlk olarak dizinin ismine değinmek istiyorum. Fairy Tail!! Türkçeye çevirince "Peri kuyruğu" gibi bir isim elde ediyoruz. Bunun doğrusu "Fairy tale"(peri masalı) olmalıdır. Ama İngilizce de "tale"(masal) ve "tail"(kuyruk) okunuşları aynı olduğu için Hiro Mashima burada bir farklılık yapmak istemiş sanırsam. Sağolsun benim aklımı baya karıştırmıştı.

Fairy Tail (Anime İncelemesi)

Buda canım Hirocuğum ^^. Herneyse ben konuya geçiyorum hemen :)

Fairy Tail, büyücülerin olduğu ve bu büyücülerin çeşitli loncalara bağlı olduğu dünyada döneminin en güçlü, en iyi loncası olarak bilinen her türden delinin olduğu bir lonca. Deli dediğime bakmayın nasıl eğlenceli karakterler olduklarını görünce şaşıracaksınız. Ve animemiz de tahmin edeceğiniz üzere bu lonca etrafında dönüyor.

Animemiz merak uyandırıcı ve ilk bölüm sonuna kadar -af diliyorum ama- WTF! dedirten bir şekilde karşılıyor. Ama bölüm sonunda her şey açığa kavuşuyor ve nihayet ikinci bölümde yavaş yavaş olaylara girmeye başlıyoruz :) İlk başlarda ana karakterler Lucy, Natsu ve Happy gibi gözükse de animemiz ilerledikçe tayfamız Erza ve Gray'in katılması ile genişliyor. Hatta daha eğlenceli, bir o kadar da zorlu olmaya başlıyor.

Aslında ilk düşüncem ilk bölümü birazcık açıklamaktı ancak çokta spoiler verip sizi sinirlendirmek istemiyorum ^^. Bu yüzden ben hemen karakter tanıtımına geçiyorum.

Natsu Dragneel | Salamander:


Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Kendisini belli bir yaşa kadar bir ejderha olan Igneel yetiştirmiş ama daha sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Natsu aynı zamanda bir Ejder Avcısı'dır. Igneel kaybolduğundan beri sürekli onu arar.

Natsu benim dizi de en komik bulduğum karakterlerden birisi. Biraz odun bir karakter ama söz konusu savaşmak oldu mu kafası herkesten daha iyi çalışır. Natsu'nun zayıf noktasıysa hertürlü aracın Natsu'yu tutmasıdır. Ki bunu birçok sefer görüyoruz, hem de eğlenceli bir şekilde :D Sürekli kavgacı yanı -hele de Gray ve araya giren Erza'yla- izlemekten keyif dolu anlar yaşatıyor :)

Happy | Uçan Kedi:

Çok küçük yaşlardan beri Natsu'yla birliktedir. Daha bir yumurtayken şans eseri Natsu ve Lisanna tarafından bulunmuştur. Loncanın bir üyesi ve Natsu'nun ortağıdır. Güşsüz gibi görünse de çoğu zaman bizimkilerin -çoğunlukla Natsu'nun- imdadına yetişerek günü kurtarmalarında yardımcı olur :)

Başlardan beri pek değişmeyen biridir, ne de olsa Natsu'yla büyüdü bu nedenle gelişeceği kadar gelişmiştir. Her zaman neşeli ve enerjik, çoğu zaman herkesi rezil durumuna düşüren ama dostları için elinden geleni yapmaktan çekinmeyen biridir. Yani onu hafife almayın :) En sevdiğim sözünü unutmak olmaz: "Aye, sir!"

Lucy Heartfilia | Yıldız Ruhları Büyücüsü:

Daha ilk bölümde tanıyoruz kendisini. Şahsen ilk gördüğümde önemsiz biri deyip dikkat etmemiştim ama ikinci bölümde hatamı anladım :) Ve ayrıca bölümler ilerledikçe gelişimini en bariz gördüğümüz karakter diyebiliriz onun için. Hakkında bazı sırlar vardır, bunların bazıları çözülse de bazıları hala bir gizem ;)

Herkes tarafından ezilse de -hatta kontrol ettiği Kova ruhundan bile- gerçek gücünü uzun süre içinde saklıyor. İnsanı gerçekten güldüren ve iyi bir yapısı olsa da sinirlendirilmemesi gereken biri. Arkadaşları için her şeyi yapabilir :) Natsu'ya ayrı bir düşkün :D

Gray Fullbuster | Yaratıcı Büyü=Buz:

Kötü bir canavarın saldırısı sonrasında köyünün ve ailesinin yok olmasıyla birlikte UI onu öğrencesi olarak aldı. Ona buzu ve yaratma büyüsünü öğretti. Talihsiz olaylar sonucu öğretmenini kaybettiğinde de Fairy Tail'e katıldı :) Sürekli Natsu ile kavga etmeleri ve bunun sonucunda da Erza'dan dayak yemeleri meşhurdur. Her ne kadar Natsu ile çekişse de ve onunla yarışsa da oldukça iyi arkadaşlardır -üç gün boyunca "ye, iç, dinlen ve kavga et" şeklinde kapışsalar bile ^^

Gray'in ayrıca oldukça ilginç ve bir o kadar da güldüren bir huyu var ama bunu burada yazmayacağım. İzleyip görün ;) Phantom loncası ile yaptığı savaştan sonra bir de aşığı olmuştur: Juvia. İşler her seferinde daha bir eğlenceli oluyor değil mi? Özellikle de bu, Natsu kadar olmasa da kendi çapında bir odunluğu olan Gray'e olunca :D

Erza Scarlet | Titania:

Şüphesiz Lonca'nın en korkulan kişisidir. Kendisinden daha güçlü olan kişiler bile olsa da lonca da Erza kesinlikle kızdırmak istemediğiniz bir büyücüdür.

Oldukça uzun bir süre kendisi hakkında bir bilgimiz olmasa da gerçekler ortaya çıktığında kesinlikle böyle bir geçmiş beklemediğimi, en azından bu kadar "yok artık!" dedirttiğine inanamıyorum dizinin. Erza, istediği zaman üzerindeki kıyafetleri oldukça ama oldukça hızlı bir şekilde değiştirebilir. Yine de onu Titania -peri kraliçesi- olarak çağırmalarının sebebi bu değildir, oldukça güçlü, muhteşem ve kızdığında düşmanı olmak istemeyeceğiniz bir savaşçı olmasıdır.


Natsu ve Gray'e kavga etmelerinden ve loncayı darma duman etmelerinden dolayı kızsa da sinirlendiğinde kendisi de aynı şeyi yapar. Ayrıca muhteşem ikilimizin korkulu rüyasıdır. Söz konusu Erza olunca ikisi en yakın arkadaş olur :)

Son olarak toparlarsam; şöyle izlemekten zevk alacağınız, bir solukta bitirmek için yanıp tutuşacağınız, hem komik hem heyecan verici, belki biraz da düşündürücü ve daha birçok özelliğiyle ile hayran olacağınız bir anime izlemek istiyorsanız Fairy Tail tam size göre :) Eğer izlemediyseniz kesinlikle kaçırmayın ve hemen başlayın.

Arkadaşlar tanıtmamı istediğiniz başka animelerde varsa yazarsanız çok sevinirim. Herkese mutlu günler :))


0|0
12

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 2

 • 2. sezonu sayesinde animeden soğudum

  Arakawa under the bridge
  Akame ga kill

  Bence bunları tanıtmalısın. İkisi de ayrı kafalardan çıkan sevdiğim enfes lezzetlerden

  1|0
  0|0
  • Yeni incelememde bunları da göz önüne alacağıma emin olabilirsin :)

  • İkisininde inceleme metinlerini acayip merak ediyorum eğer incelersen beni taglarmısın

  • Tabiki :)

 • sayende çocukluğuma döndüm :D

  1|0
  0|0

Kızlar Ne Diyor 1

 • Güzel paylaşım

  1|0
  0|0
Yükleniyor...