Sadri Alışık'tan İnciler. Okumadan geçmeyin.

Hayırlı geceler hepinize.

Zamanımın kara dakikalarında açarım bir Türk filmi. Özellikle Sadri Alışık, Ediz Hun gibi idollerin filmeriyle geçer. Çünkü zaman boşa akmayacak kadar değerlidir. Bu gece sizi beni derinden etkileyen ve aynı etkiyi sizlerin üzerinde de bırakacağını düşündüğüm bir kaç sahneyi paylaşacağım.

Sadri Alışık Müjgana aşık olur... Bir gece meyhanede başlar anlatmaya feryadını.

Sonra, günlerden bir gün gönül davasında buluverir kendini. Dolmuş şöförlüğü yapıyordur. Ve bir tanıdığının ricası üzerine, onun kızını emanet alır minibüsüne...Onun dilinden dinleyelim mi?

Günü gelince "Gidiyorum elveda" şarkısı. Tamam, öyle mi?

Yalnızlığı senden öğrendim derim her zaman üstadım. Yalnızlığı değerli kılan adamlara selam olsun.

Fatoş, hayatım. Gözümün nurlu taşı..

Üzme abimi üleayn! Yüz vermiyor abime. Tanımamazlıktan geliyor Filiz ablam.

Unutmayın ki,

Cames Bond ölürse, kitap biter. Aklınızda olsun.

''Arkadaş , gidecek yerim yok arkadaş.İnsanlar parası olmayanı adam yerine koymuyor.Benim senden farkım ne? Seninde paran yok , benim de ... İkimizde serseriyiz. Ne demek serseri ? Başıboş , aklına eseni yapan , istediği yere giden , kimseye bağlanmayan demek. Sende bende serseriyiz. Afedersin... ben artık serseri bile değilim.Çünkü birine bağlandım.Eskisi gibi gezip dolaşamıyorum. Şarkı söyleyemiyorum. Ahh ! cüzdanları boşaltamıyorum. Elim tutuldu eliim yani çalışmıyor. Çakarsın ya yengen olur işte.Neden ? Niçin ? Hep o sarışın kız için.Bırak esnemeyi de bak şu evlere bak.İçleri rahat, sıcak.Herkesin dalgası yerinde ama bana göre değil.Benim dostum şu kaldırımlar, kimsesizlerin dostu. Beni bu kaldırımlar anlar arkadaş!'' ''Sokak köpeklerine selam vermek adam olmaya çeyrek var demektir.''

Hayat demek, ölümü beklemek demektir. Az çok hepimiz denizi, yıldızları, ağaçları işte falanları filanları göreceğiz, birçok şeyin tadına bakacağız, sonra da ister istemez 'gidiyorum elveda' şarkısını söyleyeceğiz. Öyleyse gidenin de kalanın da gönlü hoş olsun.

Ölümü anlatır. Öyle bir anlatır ki anlayamayan bizden değildir.


Aklıma geldi bu gece. Bir filmini izleyiverdim. Hangi filmini mi? Hani güldüğü, aşık olduğu, ağlarken seni de ağlattığı.. Sadri Alışık filmi işte. Nur içinde yatsın.

Okuduğunuz için teşekkür ediyorum.

Sadri Alışık'tan İnciler. Okumadan geçmeyin.


0|0
13
SinirliBiber KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • Ellerine sağlık en sevdiğim yeşilçam artistidir çoğu filmini izlemisimdir :Dd

    0|1
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...