2000 Jenerasyonunun Şarkıları

Evet arkadaşlar bir başka benceyle karşınızdayım.

Bugünkü bencemiz 2000 neslinin çocukken veya ergenken sıkça dinlediği şarkılar. Büyüdükten sonra bazılarına ben bunları nasıl dinlemişim dediğimiz şarkılar veya halen dinleyebildiğimiz şarkılar. Ben 1996 doğumlu olarak bu benceyi yazıyorum. Keyifli okumalar ve dinlemeler.

Cankan - Yaranamadım

Bir döneme damgasını vurmuş Almancı gözlüklü abilerimiz. İkilinin İbret olsun, Yar yar, Kıvıra kıvıra adlı bildiğimiz şarkıları da vardır.

Mahsun Kırmızıgül - Sarı Sarı

Mahsun Kırmızıgül'ün Maldivler'de çektiği meşhur klip. Çocukken müziğini çok sevdiğim ve klipteki kıza aşık olduğum bir şarkıdır.

Bayhan - Seninle Olmak Var Ya

Sanırım bu adamın yeri hepimiz için ayrıdır. El hareketleri, mimikleri ve efendi duruşu hepimizi onu desteklemeye itmiştir. Programda Deniz Seki'nin uyuşturucu kullanıyor, içerde yatmış çıkmış yakıştırmaları birçok destekçiyi Abidin veya Firdevs'e yöneltmiştir. Bayhan şu an müzisyenlik dışında bir çiğ köfteci dükkanı işletmektedir.

Petek Dinçöz - Foolish Casanova

Yanlış hatırlamıyorsam kızlar bu şarkıda bir dans yaparlardı. Danstan nefret ettiğimden dolayı şarkıdan da nefret ederdim. Tabi Petek ablamız çocukluğumuzun aşkıydı orası ayrı. Okşa, Doktor Tavsiyesi de bilinen şarkılarındandır.

Sezen Aksu - Sarı Odalar

Tek kelimeyle; efsane.

Sagopa Kajmer - Vasiyet

Çocukken hiç sevmezdim bu şarkıyı. Yaş şarkıyı kaldırmayınca tabi anlamıyorsun. Büyüyünce anladım ki en iyi şarkılardan biri. Sagopa Kajmer bu şarkının klibiyle en iyi klip ödülü almıştır.

Ceza - Holocaust

Mamamımı mamamımı. İstisnasız herkes bu şarkıyı söylemeye çalışmıştır.

Sertab Erener - Everyway That I Can

Ebru banyodayken Altay bakıyordu delikten. Şaka şaka. Eurovision 2003'te alınmış tek birinciliğimiz. Kimisi illuminati yardımıyla aldığımızı iddia etse de birincilik birinciliktir. Bence bu şarkıdan sonra gelen birincilikler de bu şarkıdan iyi değildi. Alexander Rybak 2009'da rekor kırmış olsa bile.

Tarkan - Kuzu Kuzu

Megastar. Dansları, kusursuz sesi ve olmazsa olmaz yakışıklılığı. Şu sıralar boya reklamına şarkılar söylese de sonuçta o Tarkan. Göze batmaz yaptığı.

İsmail YK - Şappur Şuppur

Unutacağımı mı sandınız? İnkar etmeyelim çocukken çok dinledik. Şimdi dil uzatırsak ayıp olur. Bomba bomba, Bas gaza, Şekerim benim diğer bilindik şarkılarındandır.

Ege Çubukçu ft. Ayşe Hatun - Hey DJ

Bence Türkçe Rap'in kimsede olmayan sesi ve tarzı. Halen dinlediğim şarkılardandır. Ayşe Hatun da dikkatlerden kaçmıyor. Şimdi 'Güm Güm'lerle takılıyor olsa da.

Çetin Çetinkaya - Zu Spat (Ich Liebe Dich)

Dönemin liseli abileri ablaları burdaysa ses versin. Sözleri aşırı acıklı olan bu şarkı zamanında çok dinlenmişti.

Seksendört - Ölürüm Hasretinle

Ağlatan ve unutulmayan şarkılardandır.

Duman - Herşeyi Yak

Taklitlerini yapmayan var mı? Halen dinleyebiliyorsak şarkının kalitesindendir.

Ayna - Biz Akdenizliyiz

Ben gibi Akdenizli arkadaşlara gelsin. Grup Cemil ve Erhan'ın ayrılmasından dolayı hitini yitirmiştir. Gözlükleriyle tanınan grup hepimizin vazgeçilmezlerindendir.

Evet arkadaşlar benden bu kadar. Aklıma gelenler bunlardı. Sizler de görüş paylaşarak ekleme yapabilirsiniz.


0|0
22

En İyi Kız Görüşü

 • Bayhanı acıp yeniden dinleme fırsatı buldum sayende ahaha. Zu spatı ne cok dinlerdim bende ya cocukluk iste. ^_^

  0|1
  0|0

En İyi Erkek Görüşü

 • bir baktım da Sezen Aksu ve Duman dışında pek dinlediğim şarkılar değil. ya 90 larda bir ruh vardı. 90 lardan bir şarkı dinlediğim zaman mahalle arasında top oynarken o fırından çıkan ekmeğin kokusu, evlerden yemek kokusu geliyor burnuma :) şimdi ki şarkılarda bu yok

  0|1
  0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 1

 • Güzel paylaşım..

  0|1
  0|0

Erkekler Ne Diyor 1

 • Eline sağlık..

  0|1
  0|0
Yükleniyor...