Mazisi Olmayan Adam ile Tanıştınız mı?

Mazisi Olmayan Adam ile Tanıştınız mı?Bilindiği ve takip edenlerin görüşlerini paylaştığı üzere, dün sevdiğim üç Güney Kore yapımının ilkine dair bir bence yazmıştım. Bu akşam o üç filmden birine dair yeni bir bence ile karşınızdayım.

The Man From Nowhere ya da Türk vizyon adıyla Mazisi Olmayan Adam; içeriğinde aksiyon, suç, drama ve birazcık da gerilim barındıran 2010 yapımı nacizane bir Güney Kore yapımı filmdir. Senaristliğini ve yönetmenliğini Lee Jung-Beom yaparken filmin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir: Cha Tae-Sik(Won Bin), Jeong So-Mi (Kim Sae-Ron), Kim Chi-gon (Tae-Hoon Kim), Man-seok (Kim Hee Won), Jong-Seok (Kim Sung Oh), Ramrowan (Thanayong Wongtrakul). Diğer oyuncular hakkında bilgi sahibi olmak, filme ait görseller ve puanlama için buraya bakabilirsiniz.

Arka planı inceledik, gelelim filmimizin konusuna...

Karanlık, yalnız ve bir hayli sessiz tipte gizemli esas oğlanımız olan Cha Tae-Sik, Güney Kore'deki kenar mahallelerin birinde rehin dükkanı işletmektedir. Sahip olduğu dükkan bir apartmanın içinde olunca, konu komşusu da bu sessiz adamın kim olduğunu merak etmektedir. Bunlardan biri de uyuşturucu kullanan annesi ile geçinmekte sık sık zorlanan oyuncu Kim Sae-Ron'un canlandırdığı Jeong So-Mi adındaki küçük kızdır.

Jeong So-Mi, annesinin bu adamdan uzak durması konusundaki uyarısına rağmen kendinden emin ve sempatik bir şekilde sürekli onunla vakit geçirmektedir. Bu sessiz adamın ona olan yaklaşımı hoşuna gitmektedir. Burada "hoşuna gitmek" kısmı sakın yanlış anlaşılmasın! Bahsettiğim şey çocukça bir masumiyet hatta bir sevgi...

Günlerden bir gün, Jeong So-Mi'nin annesi narkotik biriminin yaptığı bir operasyon sırasında kaybolan bir paket uyuşturucuyu çalıp kaçar. Bir yandan narkotik birimi diğer yandan da çalınan mallarını arayan çete potansiyel tehlike yaratmaktadır.

Polislerden önce hedeflerine ulaşan uyuşturucu çetesi, Jeong So-Mi ve annesini köhne apartmandan alıp kaçırır. Kendilerinden çalınan uyuşturucu paketi ise gizli bir zulanın içinde rehin dükkanına verilmiştir. Her şeyden habersiz olan Cha Tae-Sik, küçük kızın kaçırılmasına şahit olunca onu kurtarmak için bir mücadeleye girişir.İşte, film asıl buradan sonra başlamaktadır.

The Man From Nowhere, yapı itibariyle hep gördüğümüz Kore sinemasındaki kalabalığın içinden zeytinyağı misali üste çıkan ve kendini belli eden başarılı bir yapım. Kurgusu ve Güney Kore sinemasına has aksiyon sahneleri ile sizi hiç sıkmayacak.

Bu filmle kendisini tanıdığım değerli oyuncu Won Bin (ben ona on bin diyorum) cidden rolünün hakkını veriyor...

Film, sadece aksiyon sahneleri ile kendini ispatlamakta kalmıyor. Aynı zamanda çok güzel pek çok repliğe de ev sahipliği yapıyor.

Bir de şu var tabii...

Sonuç olarak The Man From Nowhere kaçırmamanız gereken filmlerden olmaya fazlasıyla sahip! Bu arada eskiden bencelerimde pek çok Gif palyaşırdım. Bir süredir yeni bencelerimde format ve dosya boyutu sorunu nedeniyle hoş ve güzide gifleri ne yazık ki sizlerle paylaşamamaktayım. Bu can sıkıcı sorunu da araya sıkıştırmak istedim. Problemin benden değil de siteden kaynaklandığı düşüncesindeyim. Her neyse...

Bencenin finalini filmin de duygu yüklü finalinde çalan "Mad Soul Child" isimli grubun şu çok hoş parçasıyla sonlandırmak istiyorum. Şarkının Türkçe çevirisi de içinde bulunduğundan dolayı dinlediğiniz şeyin neden bahsettiğini anlayacak ve eserin etkisi iki katına çıkacaktır diye tahmin ediyorum. Her zaman dediğim gibi umarım bu bence hoşunuza gitmiştir ve umarım henüz izleme fırsatı bulamamışsanız en kısa sürede filmi izlersiniz. Tekrar görüşünceye dek kendinize iyi bakın ve dikkat edin!

Sağlık ve esenlikle kalınız...1|0
31
Mandarinia KizlarSoruyor'da Editör
Editör kimdir?

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 2

 • Mad soul child solistine hayranım..
  Filmi uzak doğuya olan ilgimden dolayı sık sık duymuşuluğum var. Mutlaka bakacağım :)

  0|0
  0|0
 • Tanismadim

  0|0
  0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor... ;