Gelmiş Geçmiş 'En İyi' Sesler

Merhaba,

Çıtayı yüksek tuttuğumun farkındayım. Seçim yaparken çok zorlandığımı belirtmeliyim. Daha bir kaç bence çıkaracak kadar çok isim var aklımda, fakat ben öncelikli tuttuklarımı yazmak istedim.

Herhangi yerli bir isme yer vermedim. Ama yazacak olsaydım Barış Manço gibi isimler öncelikli gelirdi.

Umarım keyifle okursunuz ve dinlersiniz, unuttuğunuz veya hiç dinlemediğiniz isimler var ise tekrar bir cila atarsınız üstüne, lafı fazla uzatmadan baş başa bırakayım sizi bencemle.

Ugo Farell

Muhteşem bir ses, Farell dünyaca ünlü bir kontr tenor. Romance de Nadir, Preces Meae gibi eserlerle tanınıyor ayrıca tam bir Freddie Mercury hayranı. Queen'in 'who wants to live forever' parçasını da enfes yorumlamış. Pek fazla söze gerek yok, açın ve dinleyin.

Tarja Turunen

Turunen, uzun seneler Nightwish grubuyla çalıştı sonra anlaşamadılar ve ayrıldı. Kendisi geniş bir ses aralığına sahip, bir Soprano. Şahsen sesine, zerafetine hayranım bu kadının. 2006 yılından itibaren solo çalışmalarına devam etti, bence Nightwish bir daha asla onun gibisini bulamaz.Gelmiş Geçmiş 'En İyi' Sesler

Freddie Mercury

Ne denebilir ki? Queen'in efsane solisti gerek sesiyle gerek sahneyi kullanmasıyla eşi benzeri yok. Aids nedeniyle ölen Mercury son ana kadar bile pes etmedi çıktı 'Show must go on' dedi. Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Crazy Little Thing Called Love gibi başyapıtlara imza attı. Her zaman en iyiler arasında yer almaya devam edecek.

Whitney Houston

'I Will Always Love You' şarkısı ile akıllarda kalan efsane kadın, bir kaç sene önce vefat etti. Müzisyen bir ailede yetişmesi onu müzik hayatına erken yaşta hazırlıklı kıldı. Toplam 411 ödülü var, rekor kırarak en çok ödül alan kadın sanatçı olarak büyük başarıya imza atmış.

Chris Isaak

'Wicked Game' ilk aklıma gelen şarkısı açıkçası. Huzurlu ve açıkçası biraz çekici bir sesi var. Bir çok yerde izlerini görebiliyoruz, David Lynch'in filmleri için müzikler yaptı. Kendisi sadece bir şarkıcı değil aynı zamanda aktör, bestekar. Aynı zamanda çeşitli programlarda sunuculuk yapıyor.

Luciano Pavarotti

2007 yılında vefat eden İtalyan tenor, şüphesiz adını herkes bir kez olsun duymuştur. Bir çok farklı sanatçıyla konserler verdi; Eric Clapton, James Brown gibi ve tarihe geçerek ölümsüz oldu bence. Bir sözüyle bitirelim,

Ben politikacı değilim, ben bir müzisyenim. İnsanların keyiflerini yerine getirecek ve onları yeniden hayata döndürecek bir yer verme telaşındayım. Birinin ruhunu canlandırmak zorundaysanız, ona o ruhu verin. O zaman her şeyi yapmış olursunuz.

Shirley Bassey

Nefis bir kadın, çok güçlü bir ses ve mimiklerinden şarkıya hayat verdiğini adeta yaşadığını görebiliyorsunuz. Gerçek bir yetenek olduğunu düşünüyorum, o kadar akıcı söylüyor ki hiç zorlanmadan. James Bond müziklerine de sesiyle hayat vermiştir. Sözü çok uzatmadan şarkıyla baş başa bırakayım,


Jeff Buckley

'Forget Her' şarkısıyla tanıdım sevdim onu. Özel bir ses, üzücü ki boğularak 30 yaşında ölmüş biraz daha zamanı olsaydı çok daha güzel şeyler yapardı eminim. Sıkı bir Led Zeppelin, Hendrix, Pink Floyd hayranı bu güzel adam kariyerinin ileriki dönemlerinde sufi müzikle de uğraşmış. Mojo Pin, Grace gibi güzel eserler bıraktı arkasında.

Loreena McKennitt

Sadece sesi değil, tarzı ve müziği de çok büyülü. Huzur buluyorum onu dinlerken. Kanada'nın müziğe kattığı en güzel şeylerden biri bence kendisi. Kelt, new age tarzında müziklerle uğraşıyor ve şiirler de yazıyor. Bir çok ülkeden ödül kazanmış ve 14 milyondan fazla albüm satışı gerçekleşmiş. Ayrıca, piyano arp ve akordeon çalıyor. Albümleri dinlenmeli deyip sevdiğim bir parçası ile başbaşa bırakayım,

Mariah Carey

Aslına bakarsanız çok dinlediğim bir isim değil. Fakat sesinin gerçekten kuvvetli olduğunu düşünüyorum, zaten çok geniş bir oktava sahip. Bunla beraber kazandığı başarılar gerçekten takdir edilesi. 90'lı yıllarda arka arkaya ödüller kazanması ve R&B tarzda ilk akla gelen kadın sanatçılardan biri olması bunu doğruluyor.

Jim Morrison

Listemin göz bebeği! The Doors grubunun efsane solisti. Sadece sesi müziği falan değil, düşünceleri de bir başka etkiler beni. Hayatı boyunca anlaşılamadı ölümüyle arkasında sırlar bıraktı, çok yüksek bir iq seviyesine sahip. Bir gün Paris'e gidip mezarını ziyaret etmek istiyorum. The End, People are Strange, Touch me sesiyle hayat verdiği sadece bir kaç başyapıttan bazısı.

Bir kuyruklu yıldız olmak istiyorum, herkesin durup baktığı, birbirine gösterdiği bir kuyruklu yıldız, sonra.... Ansızın bir patlama ve ben yokum.

Janis Joplin

Blues müziğinin kraliçesi! İnanılmaz bir gırtlak yapısına sahip. Küçük yaşlarda farklı olduğu için dışlanmaya başladı, okula gitti fakat mutsuzdu. Okuldan ayrıldı bir yön çizdi ve müziğin içine, mutlu oluğu yere döndü. Jimi Hendrix ile 'kim daha önce ölecek' iddiasına girip, Hendrix ondan önce ölünce de kızmıştır, 1 ay sonra da kendisi uyuşturucundan ölmüş. Kozmic Blues, Maybe, Ball And Chain, Mercedes Benz akıllarda kalan bir kaç parçasıdır. İnanılmaz bir kadın, bir çok kadın vokale göre ise 'idol.'


Elvis Presley

O bir kral, hep öyle anıldı ve öyle anılacak. 'All Shook Up' şarkısıyla tanıştım kendisiyle herhalde 8-10 yaşlarındaydım. Dilime takıldı, sevdim söyledim. Taklitleri her yerde, bir sürü efsane hala dillerde dolaşıyor hayranları hala gördüklerini ve yaşadığını iddia ediyor. Love me tender, my way gibi bir çok şarkısıyla günümüzde seviliyor dinleniyor.

Edith Piaf

Fransa'nın gelmiş geçmiş en sevilen sanatçılarından biri. Acıklı bir hayat yaşamış, zor hayatlar başarılı insanlar yetiştirir tezini bir kez daha doğruluyor benim gözümde. Kör kalma tehlikesi geçirmiş, babasıyla sokaklarda cambazlık yaparak para kazanmaya çalışmış.. ve sevdiği adamı uçak kazasında kaybetmiş. Sesine de yansımış sanki kimi zaman hüznü, içim sızladı bak yine. Padam Padam, La Vie En Rose gibi şarkıları akılda kalıcı..

David Bowie

Şimdi alanında idol sayılan bir başka kralı ağırlıyoruz, o bir glam rock kralı. Günümüzde pek çok 'çakma' sanatçıya tarzıyla örnek oldu, taklit edildi (bkz, lady gaga). Büyük başarılara imza attı. Gözlerinin farklı renklere sahip olması da hayranlık kazandırdı. Bazılarına göre ilah denebilecek yeteneğe sahip. İlk aklıma gelen şarkısı, The man who sold the world, açın ve dinleyin!

Tina Turner

En iyi albüm ve kadın pop vokal dalında 2 grammy ödülünü kazandı. Amerika ve İngiltere'de en iyiler arasına girmeyi başardı. Çok fazla albümü var ve severek dinleyen bir kitlesi mevcut.

Roy Orbison

'Oh, Pretty Woman!' tanıdık geldi mi? Çok hoş bir sese sahip, 52 yaşında ölen efsane Amerikalı sanatçı kendine has tarzı ve duyguları sesine yansıtması ile tanındı. Bazı filmlerde de şarkılarının duymak mümkün.

Nina Simone

Sesi zaten mükemmel, peki kattığı yorumlama ve his? Defalarca arka arkaya dinleyebilirim kendisini. Caz, blues, soul türünde akla gelen sayılı isimlerden. Ayrıca piyano eğitimi de almıştır. Bir çok güzel parçası var, ama sinnerman benim için bir başka, o 10 dakika hiç bitsin istemiyorum, açın arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın.

Otis Redding

60 ve 70'li yılların en etkili soul sanatçılarından biri. Özellikle Memphis soul türüne ruh vermiştir. Try A Little Tenderness, Cigarettes and Coffee, Pain In My Hear ilk aklıma gelen bir kaç şarkısı.

Robert Plant

Led Zeppelin'in efsane solisti, aşmış bir adam. Jimmy Page ile tanıştıktan sonra beraber çalışmaya başladılar ve böylece grubun ilk adımları atılmaya başlandı. Muhteşem bir sese sahip, bundan 100 sene sonra da dinlenecek, örnek alınacak ve taklit edilecek. Kashmir, Stairway to heaven, Whole Lotta Love gibi nice efsaneye imzasını atmıştır.

Ben, bir çiçek çocuk veya böyle bir şey değilim... Her ne olursa olsun.

Paul McCartney

The Beatles grubuna emeği geçen güzel insan. Ne denebilir ki? Efsane bir grubun önemli bir parçası, defalarca üst üste pek çok alanda ve yerde başarı sağladılar. Amerika'da top on listelerini salladılar. Love me do, Yesterday, Let it be gibi parçalarla efsane oldu.

David Gilmour

Arka arkaya efsane baba gruplarn solistlerini ağırlamaya devam ediyoruz. Sırada Pink Floyd'un efsane solisti David Glimour var. Tabii kendisi aynı zamanda gitarıyla da gruba eşlik etti. Şu an 69 yaşında olan efsane gençliğinde modellik de yapmış. 'Another brick in the wall' desem? aranızda bilmeyen yoktur.

Frank Sinatra

Hem bir şarkıcı hemde oyuncuydu. Bir yarışmada birinci gelerek sesini kanıtladı. Daha sonrasında radyo programları aracılığıyla sesini duyurdu. Fly me to the moon, My way gibi şarkıları miras olarak bıraktı.

Iggy Pop

'The passenger' ilk duyduğum şarkısıydı, öyle sevdim. Tek bir türle sınırladığını düşünmüyorum kendisini, pek çok alanı kapsayacak şarkıları var. David Bowie ve Lou Reed ile sanki bu üçlü farklı bir gezegenden gelmişler. Günümüzde pek çok sanatçıya ilham olmuş durumda, ve sahne performansları da muhteşem.

Ella Fitzgerald

Ciddi bir kariyer yapmıştır ve bu listede olmasa olmazdı. En önemli Caz vokalistlerinden biri olarak kabul ediliyor, çok geniş bir ses aralığına sahip. Louis Armstrong ile de çalışmalar yapmışlardır. 50 yılı aşan müzik hayatında çok sayıda ödül kazanmıştır. 'Every Time We Say Goodbye' nefis parçalarından biri.

Bob Marley

Reggae deyince akla gelen ilk isim o, bir reggae efsanesi! Jamaika'nın göz bebeği ve bir özgürlük savaşçısı. Yüzlerce beste ve nefis bir ses bıraktı arkasında. Cilt kanserinden ölen efsane, çok anlamlı sözlere de sahip.

Dünyayı daha kötü hale getirmeye çalışanlar bir gün bile durmazken, ben nasıl durayım? Karanlığı aydınlat.

Sadece çocukken güler insan, diğerleri palavra. Çünkü insan büyüdükçe komikliklere değil, acılara gülmeyi öğrenir aslında.

Orson Welles

I Know What It is To Be Young, nasıl güçlü bir sesle söylenmiş nefis bir şarkıdır? Çok karizmatik bir sese sahip. Ayrıca kendisi bir yönetmen ve aktör. Yurttaş Kane gibi br efsaneyi bıraktı bize.

Adele

Önü çok açık bence daha kariyerinin başında, henüz çok taze bir isim. Son zamanlarda duymaya başladık ve güçlü buluyorum sesini. Eğer heba etmezse kendini doğru işler yaparsa ilerde adı anılacak kişilerden biri olabilir. Daha şimdiden bir çok ödül kazanmış durumda, yolu açık olsun.

Andrea Bocelli

Ünlü İtalyan tenör, söz yazarı ve besteci. Ugo Farell deyince aklıma gelen bir diğer isim kendisi. Bocelli'nin iki gözü de kör, aylarca müzik listelerinde adını korudu ve en güçlü tenörlerden biri olarak kabul ediliyor.

Simone Simons

Ve Epica'nın güzeller güzeli solisti karşımızda, bir mezzo soprano. Henüz kariyerinin başında güçlü bir sese sahip. Turunen ile sürekli karşılaştırılırlar fakat bence Turunen çok daha iyi.

James Brown

Bir soul-funk efsanesi. Get on up, I feel good.. nasıl unutulur ki? Bir çoğuna göre ilah, dahi, soul'un en önemli ismi. Sahneyi kullanması da çok iyidir elbette, 2006 yılında 70'li yaşlarında ölmüştür.

Cher

Lise yıllarımda tanıştım kendisiyle, hatta bir okul gösterisinde onun kılığına girdim. Sonny Bono aracılığı ile müziğe adım attı, 16 yaşındaydı sadece. Strong Enough, Believe, Dov'e L'Amore.. gibi şarkılarla sevdim, oldukça da kuvvetli buluyorum sesini.

Michael Jackson

Günümüz pop müziğinin süründüğünü düşünüyorum açıkçası popu genel anlamda sevmiyorum da, fakat Jackson bu alanda bir kral. Çok sağlam dans eder ki, moonwalk'u bilmeyen yoktur aranızda. 140 milyonun üzerinde albüm satışı var ve müziğe kardeşleri ile beraber Jackson 5 grubuyla adım atmıştır. Büyük skandallara karıştırıldı, adını kirletmeye çalıştıklarını düşünüyorum bir takım örgütler tarafından. 'Smooth Criminal' favori şarkım.

John Lennon

The Beatles efsanesinin bir başka üyesi. Working Class Hero, İmagine gibi efsane parçaları yazdı ve seslendirdi. Maalesef çok genç yaşta bir hayranı tarafından öldürüldü. Kendisi ciddi anlamda bir Elvis Presley hayrandır ayrıca.

Eğer herkes başka bir televizyon seti yerine barış isteseydi, o zaman barış olurdu.


Steve Perry

Çok özel bir sesi olduğunu düşünüyorum, Journey grubunun efsane solistidir ayrıca kendisi ve solo albümleri de vardır.

Shania Twain

'You're Still The One' şarkısıyla tanıdım, huzurlu bir sesi var. Haftalarca listelerde kalmıştır, bir çok ödül kazanmıştır. Özellikle ikinci albümünden sonra istediği başarıyı elde etmiştir.


Thom Yorke

Radiohead'in solisti, söz yazarı kısacası bel kemiği. Oxford insanıdır, grubu da orada kurmuşlardır. Yorumlaması sesi etkileyici ve duyguları yansıtması hayranları ve eleştirmenler tarafından çok beğeniliyor. 'Hearing Damage' çok aşmış bir çalışması.

Axl Rose

Guns N' Roses grubunun solisti. En iyi şarkıcılar ve müzisyenler listelerinde ilk 100'ün içinde rahatlıkla görebiliyoruz. Bir Mercury hayranı kendisi. Çocukluğu zor geçmiş, daha sonra hayatına da yansımış bu durum.

Al Green

Eskilerden bir isme gidiyoruz şimdi. Bir soul müzik dehası. 70'li yıllarda çok popülerdi. Take me to the river, Love gibi güzel şarkıları var.

Lou Reed

Derin iz bırakan bir isim. The Velvet Underground grubunun öncüsü, hatta bazen sadece onun adıyla anılır grup. Metallica ile de on kadar şarkı kaydetmiştir. Bağımsız çıkardığı Transformer albümü en iyi albümlerden biridir. Mesela Perfect Day şarkısını açın, sesinin güzelliğini görün.

Elton John

Kendisi bir şarkıcı, müzisyen ayrıca nefis piyano çalıyor. Sanatçı bir ailede yetişmenin de etkisiyle müziğe küçük yaşta adım attı. 450 milyondan fazla satan albüm sayısına sahip.

Bryan Adams

Heaven, Everything I Do gibi efsanelere imzasını atmış başarılı sanatçı. Billboard listelerinde şarkıları haftalarca ilk sırada kaldı, kendisi de gelmiş geçmiş en iyi ses ve sanatçılardan biri olarak kabul ediliyor. Severek dinliyoruz, şarkıları film müziği olarak da kullanılıyor.

Tom Jones

Şüphesiz çok güçlü bir ses. Geniş oktvalı bir sesi var. She's a Lady, Delilah en bilinen şarkılarından bir kaç tanesi. Reload albümü en çok başarı getiren albümü oldu.

Bob Dylan

Kitlendim kaldım, ne desem boş. Amerika ve tüm dünya için çok değerli bir müzisyen, şair ve ses. Rock, blues ve halk müziğiyle ile biliniyor. Shadows in the Night son çıkan albümü. Knockin’ on Heaven’s Door ve Lay Lady Lay favorim.

Joe Cocker

Sesine bayılıyorum ya! Grammy ödülü sahibi, ilk başlarda bazı coverlar ile tanındı. Daha sonra single çıkarmaya başladı, daha çok yenilerde kaybettik kendisini 70 yaşında, akciğer kanserinden. Sesi şüphesiz hep yaşayacak. Unchain my heart, bir dinlenmeli.

Sam Brown

Nefis bir kadın vokal, Pink Floyd grubuna geri vokalde hayat vermiştir. Keşke daha fazla başarı kazanabilseydi, en akılda kalıcı şarkısı 'Stop' fakat bu sesine gölge düşürmüyor benim açımdan, başarı kazansa da kazanmasa da ses hakimiyeti çok başarılı.

Alice Cooper

Şimdi ortada hiç bir metal grubu yokken Alice Cooper vardı. Gerek makyajı, tarzı ve sahne şovlarıyla günümüzde pek çoğunu ciddi anlamda etkilemiştir. Özellikle Marilyn Manson'ı çok etkilediğini düşünüyorum.

Metal'i sadece Metallica ve Megadeth'den ibaret sananlar var. Dave Mustaine Cooper'a hayrandır bilginiz olsun.

Poison ve School's out favorim.

Müzikle kalın!

-Bluelady


33|20
6098

En İyi Erkek Görüşü

 • Listenin başında Ugo Farell'i görünce geçerli bir liste ile karşılaştığımı hemen farkettim. Aklımdan geçen isimleri hep birer birer yazmışsınız. Bu satırları yazarken Andrea Bocelli'nin o muhteşem sesinden şu sözleri dinliyorum ;

  Con te partirò
  su navi per mari
  che, io lo so,
  no, no, non esistono più.

  İnsanı kendinden geçiren bir ses, kalbinin derinliklerine inen sözler...

  Her bir sanatçı için ayrı Bence yazılabilir. Çok güzel hazırlanmışsınız. Ellerinize sağlık.
  Listede şu da olsaydı, falanca da eksik kalmış ya da neden buna kısa yazdınız demek büyük haksızlık olur. Siz bir görüş beyan etmişsiniz ve çok da hoş olmuş. Unutulanlar her zaman olur. Hak ettiğinden azını alanlar da çıkar ama bu yazanın onların her birine ayrı ayrı önem verdiği gerçeğini değiştirmez.
  Size biraz eşlik etmek isterim izniniz olursa
  Bir gün öldüğümde arkamdan Sinatra'dan My Way çalınmasını istiyorum. Umarım o şarkıyı sonuna kadar hak etmiş olurum.
  Freddie... Onu özlüyorum. Bana gençliğimde duyguları, sevgiyi, hayatı öğreten önemli bir karakterdi.
  Bryan Adams ilk öpücüğümün en büyük destekçisi. Onun buğulu sesinde bir kızın dudaklarının güzelliğini keşfettim.
  Nat King Cole başta L-O-V-E şarkısıyla ne zaman içimde sevgiyi hissetsem bana eşlik eder.
  B. B. King'in bir kadeh scotch ile bana kaç kere ilham verdiğini bilmiyorum.
  MC (Mariah Carey). İlk dönemlerindeki o muhteşem sesiyle insanlara sevgiyi öğretenlerdendi. Aşk onun sesinde bir kez daha büyülü bir hisse dönüştü. My All şarkısı ise zirve yaptığı dönemdi...
  Sayamadıklarımın hepsine şükran duyuyorum.

  Müzik insanı farklı kılan, ruhunu serbest kılan, içinde barındırdıklarına aracılık eden en özel araçlardan birisi. Müziğin her çeşidine ve sanatını icra etmeye çalışan herkese sempati duyuyorum ama saydığınız isimler tanrı vergisi yetenekleriyle fark yarattılar...

  1|0
  0|1
  • Nat King Cole listeye dahil edip sonra çıkardığım bir isimdi, neden bilmiyorum. Bir liste daha yapacak olsam kesin yer alır şüphesiz.

   Katılıyorum yorumunuza, yine uzunca kahvemi içerken zevkle okudum, verdiğiniz kesitlerde çok lezzetli olmuş :) Siz hep burada olun olur mu, sevgiler :) Teşekkür ederim..

En İyi Kız Görüşü

 • Vaaaov ee süper olmuş. açıkçası icerige goz atmadan once medya tarafindan sisirilen magazin mali gullu dalli motorlarla dolu bir liste bekliyordum. janis joplin frank sinatra otis redding ella fitzgerald james brown var listede ya!! nina simone andrea bocelli var!! Sam brown var ya sam brownn!! Cok duygulu anlar yasiyorum su an ahh bir dk :')

  ben de cok sevdigim aklıma gelen isimleri yazayim. leonard cohen , joan baez, patsy cline, mina mazzini, natacha atlas , screamin' jay hawkins, placido domingo, maria callas, brian molko, nico... ve daha nicesi. Cok var ama sen enleri sıralamassin hakikaten. çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu. sadece shania twain'i gereksiz buldum.
  bu güzel insanları ve şarkılarını hatırlattığin için, emeğin için, unchain my heart sarkisini acmama sebep oldugun icin tesekkur ediyorum sana :)

  1|0
  0|0
  • Ne güzel bir yorumdur bu, ne tatlıdır, üstelik yaşın doğruysa 18 ve bu yaşta bu müzik kültürü beni hayran bıraktırdı kendine.. Tabii ki daha çok isim vardı ama hepsini tek yazıda yazmam mümkün değildi, eklemeler için teşekkür eder, öperim :)

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 97

 • Celine dion da olmalıydı.
  Büyük emek verilmiş, ellerine sağlık ;)

  1|0
  0|0
 • Baya ugrasilmis gerçekten, Tarja başkadır.. Eski canlı performanslarını izlerim nightwish klipleride kayıtlı bilgisayarimda hoş tarjanin yokluğunda epey sekteye uğradılar.

  1|0
  0|0
  • Bence de grup için kayıp oldu, gerçekten bir başka. Teşekkür ederim.

  • Ben teşekkür ederim. Bu yazı editörlüğü hak ettiğinin kanıtı saçma sapan yazılar çok görüyorum.

  • Bir tane daha gelecek müzik bencem, umarım onu da bu ayarda tutturabilirim. Teşekkür ederim değerli yorumun içinde..

 • Justin Bieber nasıl olmaz çıldırmamak elde değil

  2|0
  0|0
 • Çoğunu tanımıyorum fransız kaldım ama emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Ayın bencesi olur ve bence yılın bencesine de aday olur o derece başarılı ve dolu bir bence olmuş eline sağlık

  1|0
  0|0
 • çok güzel paylaşım, teşekkürler :)

  1|0
  0|1
 • Listede beğendiğim birkaç isim var sadece lady :)

  Kaç gün sürdü bu benceyi hazırlaman :)) Ben okurken 1 saati dolduruyordum :))

  1|0
  0|1
  • Teşekkürler. kaydederek ve ara vererek toplam 2 günümü aldı. :)
   Fakat değdi, çok beğendim :)

 • Lakabı "The Voice" olan Frank Sinatra.-My Way şarkısı yeter.
  Şöyle bir listeye baktımda Elvisler, Houston lar, Mercury ler.
  Liste çok sağlam olmuş.

  1|1
  0|1
  • Teşekkürler :)

  • Hepsini Göster
  • tekrar paylaşım için sağol :)

  • Ben teşekkür ederim :)

 • jim morisinı seviyorum yani tarzını, şarkılarını felan ama sesi hep garip gelmiştir bana:))) tabi bencen çokkk geniş, güzel olmuş:/

  1|0
  0|0
 • Blue çok afedersin ama bu nasıl bir emek vermektir arkadaş. Ben okurken yoruldum bırakamadım. Bu kadar mı güzel bence yazılır.

  Adını bile duymadığım 5 efsene sanatçı ile beni tanıştırdığın için ayrıca teşekkür ederim. Diğerlerini bilmesem ayıptı zaten.

  1|0
  0|0
 • gördüğüm en muazzam bence olmuş. 'oha şu yok mu bu listede, bu yok mu, aha açığını yakaladım şunu eklememiş ayıp!' derken bile hep söylediklerimi yedim. aklıma gelen ve sevdiğim tüm efsaneler vardı listede. gerçi jimi hendrix yok ama olur o kadar, gözden kaçmıştır. vallahi tebrikler billahi tebrikler :)

  1|0
  0|0
  • Teşekkürler, tek benceye hepsini sığdırmak imkansızdı zaten.
   Bazılarına yer vermemiş olsam da, arada isimleri geçiyor hep (:

  • Hepsini Göster
  • Ben o iddiayı hatırlayıp hatırlayıp gülerim :) Özellikle Joplin'in arkasından söylediği söze :)

   O olmasa olmazdı tabii ki :)

  • bundan sonra best editor'ümsün, takibindeyim :)

 • Çok kaliteli olmuş yine takip ediyorum emeğine sağlık

  1|0
  0|0
 • Basarili.

  1|0
  0|1
 • Çok sağlam bir liste olmuş.

  1|0
  0|1
 • Çok iyi isimler var elbette pink floyd un beatles ın led zeppelin in ve diğerlerinin büyük hayranıyım ama bana göre gilmour un mccartney nin abartılacak kadar iyi sesleri yoktur (tabi ki efsane adamlar çok ta severek dinlerim) onların yerine gözüm roger daltrey aradı açıkcası güzel bir bence teşekkürler :)

  1|0
  0|0
 • Japonya'da ses araştırma merkezi tarafından yapılan araştırmada türkiye temsilcimiz kibariye'nin sesi en kusursuz sesi seçilmişken listede yer almaması, yabancı hayranlığının geldiği noktadır.

  1|0
  0|0
 • İşte benim müzik zevkim tam anlamıyla bu bir harikalar ve buradaki çoğu sanatçıyı dinliyorum ama AMY WİNEHOUSE'nda yer almasını isterdim burada çünkü iyi bir sesi var

  1|0
  0|0
 • isimler okadar iyi ve farklı branşlarda seçilmişki şu kişi nasıl olmaz demeden hemen aşağıda o çıkıyordu yalnız oraya bir Eros Ramazotti - Celine Dion- Amy Lee -Madonna-Kurt Cobain mutlaka olmalıydı

  1|0
  0|0
 • Harika olmuş diyeceğim ama o da sönük kalır ilk yazacağım dediğin zaman güzel olacağını biliyordum da bu kadarını tahmin edemezdim müthiş olmuş

  2|0
  0|0
 • Bruce Dickinson yok James LaBrie yok Rob Halford yok Ronnie James Dio
  yok Robert Plant yok... axl rose var alice cooper var yazık olmus

  0|0
  2|1
  • Bütün metal gruplarını dökmeni anlamadım. Sırf dinlediğin tür yok diye bunlara kötü diyemezsin kaldı ki Robert Plant var.

  • Hepsini Göster
  • Gladys Knight dedin kalbimi fethettin, sende takdir edersin ki hepsini yazamazdım, 50ye yakın isim var zaten. Tek benceye sığdırılacak konu değil (:

  • kesınlıkle :)

 • Erkekler Devam
  77

Kızlar Ne Diyor 59

 • Müzik bilgine hayran kaldım lady'm...

  Ayrıca baya emek vermişsin. Gerçekten 'süper' bir bence olmuş. Ellerine sağlık :)

  1|1
  0|1
 • En sevdiklerim cher, janis joplin, john lenon, elvis presley, bob marley ve diğerleri. Güzel sanatçı her biri.

  1|0
  1|0
 • Michael Jackson, cher , joe cocker bir hayat tarzı gibidir ama diğerleri ni de sayende keşfettim Teşekkürler muhteşem olmuş :)

  1|0
  0|0
 • Ne zamandan beri gördüğüm en iyi bence olmuş. Ihmal ettiğim mükemmel sanatçıları hatırlattın. Çok tesekkürler. Ayrıca yorumlarda filmlerden bir nebze bahsetmişsin. Bence bir ara vakit bulduğunda filmler için de bir bence hazırlayabilirsin veya akımlar/yönetmenler hakkında. Seve seve okurum ben. Emeğine sağlık ve iyi geceler :)

  1|0
  0|1
  • Emeğime değdiğini görüyorum bu yorumlarla, rica ederim. Bir kaç film bencem var bu arada, fakat yönetmenler üzerine çalışmadım ve bugün bunu düşünüyordum.. İyi geceler :)

  • O zaman bana düşen gidip filmler hakkında olan bencelerini okumaktır :)

 • Andrea Bocelli, Jackie Evancho, Azam Ali... vs benim favorilerimden.

  1|0
  0|0
 • Özen ile hazirlanmis bir liste ve süphesiz her biri ayri bir lezzet.

  Gözlerimin aradigi isimler oldu elbette, cok güclü bir ses olan Aretha Franklin'i bu listenin baslarinda görmek isterdim mesela;

  https://www.youtube.com/watch?v=keMeDEYx1Jw

  1|0
  1|0
  • Franklin aklımda olan bir isimdi fakat çok ağır gelir diye düşündüm.. teşekkür ederim yorumunuz için (:

 • Jim Morrison'ın sesi deyince aklıma Five to one, Summers almost gone, You´re lost little girl, indian summer gibi şarkılar gelir. Kendisi en sevdiğim baritone vocal

  David Gilmour'ın sesini muhteşem bulmam. Müzisyenliği ile ön plana çıkar benim için.

  Tarja Turunen Oceanborn ile tanıdığım müthiş ses.

  Lou Reed'in sesini sevmem

  Janis Joplin sesine tapılası zaten ona pek bir şey yazmayayım.

  Daha da yazmayayım.

  1|0
  0|1
 • Dinlemedigim isimler var takibe alayım da şeyapayım sonra bari :/
  Çok emek vermişsin kadın seksi beyin kıvrımlarına, narin parmaklarına, kocaman yüreğine sağlık :*

  1|0
  0|1
 • Şahane bir liste olmuş, eline sağlık.

  1|0
  0|1
 • Bob marley ❤️

  1|0
  0|0
 • Böyle kaliteli ve amaçladığı şeyi insanlara vermeyi başaran benceleri daha sık görmek isteriz elbette. Harika bir paylaşım olmuş. Yüreğine ve eline sağlık :)
  Ayrıca yorumlara baktım da bir şöyle, üzüldüm açıkçası..

  1|0
  0|0
  • Yorumların bir kısmı iyi gerçekten, bir kısmı müzik kulağı gelişmemiş kişilere ait. Hayatından tek tür dışında bir şey dinlememişler.

   Her neyse, beni 3-5 kişi anlasa yeterdi zaten, bir kısmı anladı, aldı mesajı sizin gibi. Bu bana yeter, emeğime değdi, teşekkür ederim. :)

  • Hepsini Göster
  • Acıyorum kendilerine zaten, tüm içtenliğimle ahah teşekkürler iyi sabahlar :)

  • Rica ederim, sana da iyi sabahlar :)

 • Wow süper olmuş emeğine sağlık

  1|0
  0|1
 • Ray Charles'i de ben ekleyeyim ve liste enfes teşekkürler

  1|0
  0|0
 • Tanrıları toplamışsın bir araya :D Ama hiç Türk sanatçı koymamışsın. Cem Karaca, Barış Manço, Selda Bağcan vs. Bizim de mükemmel seslerimiz ve insanlarımız var. Bir başka Bence'nde de onlara yer vermelisin bence :D

  1|0
  1|0
 • tarja, simone ve axl var çok güzel bir liste olmuş ^^ ama sıkı bir him hayranı olarak ville valonun da bu listede yer almasını dilerdim..

  1|0
  0|0
 • Alin bu kizi, basiniz ustunde tutun! KS duy beni!

  1|0
  0|1
 • Elvis, bob, adele bildiğim kişiler ve güzeller.

  1|0
  0|0
 • Amy winehouse?

  3|0
  0|0
 • muhteşem olmuş

  1|0
  0|0
 • Cok Super. Ray Charles ekleyivereyim dedim.

  1|0
  0|0
 • Kızlar Devam
  39
Yükleniyor...