İZombie - Dizi Tanıtımı

İZombie - Dizi Tanıtımı

Rob Thomas ve Diane Ruggiero-Wright tarafından geliştirilmiş televizyon dizisidir. Yayıncılığını CW kanalı yapmaktadır. Dizi, Chris Roberson ve Michael Allred'e ait iZombie çizgi romanından uyarlanmıştır. Bir DC Comics çizgi romanıdır. 2011 Yılında Eisner Award En İyi Yeni Seri Ödülüne aday gösterilmiştir. Daha önce başlamak istediğim bir dizi olan iZombie dizisine 3 gün önce başladım beğendim ve dizi tanıtımını yapmaya karar verdim. Konusuna geçelim..

Konusu

Tıp öğrencisi olan Liv Moore'un yolunda giden güzel bir hayatı vardır. Liv, nişanlısının büyük ısrarıyla bir partiye katılır. Tekne partisi bir anda zombi partisine döner. Liv hariç herkes ölür. Liv, olay sabahında uyandığı vakit kendini bir ceset torbasının içinde bulur. Evet, Liv artık bir zombidir. Normal yemekler yerine her gün 3 öğün beyin yemesi gerekmektedir. Çok tiksinç değil mi? :) Liv bu acı gerçekle yüzleşmiştir. Sevdiği insanları kendisinden uzak tutmak zorundadır. En azından onların iyiliği için..

Okuduğu okuldan ve nişanlısından ayrılır. Adli tıp ofisinde işe başlar. Bu işe başlamasının sebebi kimseyi öldürmeden kolayca beyin bulmasıdır. Yediği beyinlerin sahiplerinin hafızalarından görüntüler görmeye başlar. Kendisini bir nevi medyum olarak gösterir ve polisle birlikte çalışır.

Karakterler

Liv Moore

Zombileri sempatik bulmama sebep olan hatun Liv'i tanıyalım :) Önceden bahsettiğim gibi partide zombiye dönüşen biri tarafından tırmalanınca hayatı değişir. Sevdiklerini kendinden uzak tutmaya çalışır. Pek sevmesede beyin yemeye katlanmak zorundadır. Uzun süre beslenmeyince zombi karakterine bürünebiliyor. Seattle Polis Departmanı ile ortak çalışıyor. Karakteri, güzel aktör Rose McIver canlandırmakta.

Clive Babinaux

Clive, Seattle Polis Departmanı cinayet masasında görevli. Liv'in yardımlarıyla cinayet davalarını çözmeye çalışıyor. Liv'in zombi olduğundan haberi yok tabiki. Liv'in medyum olduğunu sanıyor. Karakteri, Malcolm Goodwin canlandırmakta.

Dr. Ravi Chakrabarti

Adli tıp ofisinde şirin zombimiz Liv'in patronu. Liv'in sırrını kısa süre içerisinde öğreniyor ve sorununu çözmek için çabalıyor. Karakteri, Rahul Kohli canlandırmakta.

Major Lillywhite

Liv'in hayatını mahveden eski nişanlısı. Halen Liv'in neden ondan ayrıldığını bilmiyor. İlişkiyi tekrar kurtarmak için çabalıyor. Karakteri, Robert Buckley canlandırmakta.

Ve bahsetmediğim diğer oyuncular; David Anders, Aly Michalka, Molly Hagan, Nick Purcha, Bradley James.

Son Söz

Zombilerle ilgili dizi ve filmleri sevmememe rağmen bu diziyi sevdim :) Oyuncular oldukça başarılı. Arada gülümseten sahneleriyle bir polisiye-suç dizisi izlemek istiyorsanız "iZombie" size göre :) İyi seyirler..


Neden Görüşlere Kapalı?

Önceden yazdığım bencelerde gözlemlediğim kadarıyla. Daha yazılan benceyi okumadan Teşekkürler, Güzel olmuş vs tarzı şeyler yazan üyeler gördüm. Bu oldukça rahatsız edici geldi ki bu durumdan rahatsız olan bir tek ben değilim. Başka bence yazarlarıda hoşnut değil. Amacım burada size diziyi tanıtmaktı ilgisini çeken izler o sebeple görüşlere kapatmayı mantıklı buldum. Bir başka bencede görüşürüz, teşekkür ederim :)


0|0
00
  • Bu Bence, görüş paylaşımına kapalı!
Yükleniyor...