Linkin Park'ı Dinlemek İçin 5 Sebep

Los Angeles menşeli ismini California'daki Lincoln Park'ından alan Linkin Park 1996 yılında Xero ismiyle kuruldu, sonra ismi Hybrid Theory olan grup, 1999 yılında ismin Linkin Park olmasına karar verdi. Şimdiye kadar 6 stüdyo albümü ve çeşitli albümler çıkaran grup, dünyada hayırsever yardımlarıyla ünlüdür. 2014 yılı itibariyle 100 milyonun üzerinde albüm satmayı başardı. Şimdi bu bencede neden Linkin Park'ı dinlemelisiniz onun için 5 sebebi sıralayacağım. Hadi başlayalım :)

1. Halkın içinden çıkmaları ve tamamen sıfırdan başlamaları

1996 yılında 4 üniversiteli gencin Los Angeles'ta müzik grubu oluşturmak isteğiyle oluşan akım sonucu 'Xero' (okunuşu: Ziro) grubu kuruldu. Sonra başka kampüsten tanıştıkları bas gitarcı Dave Farrell'in katılımı ve uyuşturucu bağımlısı olan Chester Bennington'un transferi ile 1998 yılında şimdiki Linkin Park olmuş oldu.

Linkin Park'ı dinlemek için 5 sebep

2. Hiçbir beklenti olmadan şarkılarını yazmaları ve yardım severlikleri

Linkin Park şarkılarıyla birlikte dünya boyunca yaptığı yardımlarla ünlüdür. 2005 Katrina kasırgası, 2010 Haiti depremi, 2011 Japonya tsunami felaketlerinde gelirleri tamamen yardım vakıflarına bağışlanan dünya turu düzenlediler. Özel şarkı bestelediler.

3. 21. Yüzyılın en fazla satan stüdyo albümüne sahip olmaları ve şımarmamaları

İlk stüdyo albümleri 'Hybrid Theory' 2013 itibariyle 25 milyon satış yaparak, 21. yüzyılın en fazla satan stüdyo albümü olmuştur. Buna rağmen grup üyeleri şımarmadan yollarına devam etmiş ve başarılı albümler yapmaya devam etmişlerdir. Bu albümden akıllarda kalan şarkı 'In The End' olmuştur.

4. Nu metal tarihinin en çok satan grubu olması

90'ların başlarında gelişen nu metal müzik janrı Korn, Limp Bizkit gibi gruplarla tanındı ama Linkin Park'ın ilk albümünü çıkarmasıyla onları tahttan indi yerlerine Linkin Park geçti. 100 milyonu aşkın albüm satışıyla nu metal tarzdaki en çok satışa ulaşmış gruptur.

5. En önemlisi geçen 19 yıl boyunca grup sabitliğini korumuştur.

Çoğu müzik grubunda sık sık anlaşılmazlıklar olduğunu biliyoruz. Küskünlükler ayrılıklar, olaylar. Ama Linkin Park geçen 19 yıl boyunca sadece 2 üyesini kaybetmiştir. Bunlar eski vokalist Mark Wakefield ve basçı Kyle Christner'dir. Onlar da kısa süreli grup ilişkilerini sürdürmüşlerdir.

* Yazılar bana aittir. Resimler internetten alınmadır.

Umarım beğenirsiniz Rock ve Metal dinleyenler... Tabi dinlemeyenler de okuyabilir :)


3|0
144

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

  • süper.

    0|0
    0|0

Senin görüşün nedir?

Kızlar Ne Diyor 13

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...