Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

mütesellî

Gün geçmiyor ki okuyamadığım kitaplara bir yenisi daha eklenmesin. Tüm mesaimi kitaplara harcamakta bir sakınca görmesem de, yeni hayatımda kitaplara daha fazla vakit harcama düşüncesi beni heyecanlandırıyor. Bugün tanıştığım ve daha önce okuduğum kitap önerilerimi sizlerle paylaşıyorum. Şimdiden keyifli okumalar diliyorum.

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Derde Deva Randevu No: 2 - Murat Menteş

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Sevgili yanımızdayken de yanımızda yokken de aynı etkiyi uyandıran kişidir.

İlk kitabıyla oldukça büyük beğeni ve merak uyandıran Derde Deva Randevu kitap serisinin ikincisi olan kitapta yazarımız, 13 yazarla derin sohbete dalıyor. Onlar;

Konfüçyüs, Yunus Emre, Balzac, Ahmet Mithat, Arthur Conan Doyle, Halide Edib, Theodor Adorno, Orhan Kemal, Attilâ İlhan, Ursula K. Le Guin, Cemal Süreya, Umberto Eco ve Bruce Lee.

Zamanda edebî bir serüvene sürükleyen kitap, sinematografik görsellerle de okuyucuya keyif veriyor. Zaman da yolculuk yaptırmakta, felsefî olarak size muhteşem anlar yaşatacak.

Eski Karım Uzaya Gidiyor - Bahadır Cüneyt Yalçın

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Aşık olunca beyinde on iki farklı merkez birden çalışır. Bu sayı obsesif- kompulsif kişilerde de aynı. Yani aşk bir tür delilik hâli.

Bir türlü başarılı olamayan komedyen Şener, eski eşi ikinci çocuklarına hamileyken, bir astronota aşık oluyor, hem de Fransız!

“Çadırımın üstü gümüş vitray. Züğürdüm, bir hırka, bir kaykay. Çadırımın üstü krom karamel. Öpmeden giderim, sen düşüme gel.”

Çılgın yazar Yalçın, zekâ üstü, mizahlarla dolu romanıyla sizlere harika bir okuma zevki yaşatacak.

“Sizin olmayan bir şeyi sevdiniz mi hiç? Ne güzeldir o sevmek.”

Leyla İle Mecnun - Burak Aksak

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Artık bulutları değil tavanı izler oldum. Büyüdükçe gökyüzüne bakmayı da bırakıyor insan.

Bir yanımız deniz, bir yanımız çöl.

Öyle aşıklar vardır ki, çölde ararlar sevdiğini ve öyleleri vardır ki kavuşur aşkına ve ev arar yana yana hem de 2+1 kombili!

Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede bu kez şimdi çok daha heyecanlı bir maceranın ardında sürükleniyorlar.

O geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak 'seni seviyorum' diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi.

Kekeme Çocuklar Korosu - Tarık Tufan

Kaybettiğin hiçbir şeye ağlamanın anlamı yok, anlıyor musun?

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Mikrofon başında hayata dair öfkeli ve girdaplı sözler sarf eden genç bir adam, arkada doksanlı yıllardan parçalar çalarak o yılların en acılı zamanlarını dile getiriyor.

"Yaralı ve yalnız genç kadınların, işçi çocukların, mahcup adamların, çaresiz âşıkların hikâyeleri. Genç bir insanın, karanlık çöktüğü anda başlayan kendisiyle ve hayatla amansız kavgası. Beklentiler, aşklar, hayal kırıklıkları, yüzleşmeler, düşüşler ve umut arayışı."

Ve Sen Kuş Olur Gidersin - Tarık Tufan

Susuyor olmam, acı çekmediğim anlamına gelmez...

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Hakkında yazılacak çok bir şey olmayan, bir oturuşta keyifle okunması gereken harika bir Tarık Tufan edebî dili..

Keyifli Okumalar.

Kış Günü İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi
22 Cevap