Rap'in Hızlı Okunan Şekli: Flex

kafkefsago m

Merhaba arkadaşlar😇, bugün sizlere rapi hızlı bir şekilde okunması olan flexi ve flex içeren bazı şarkıları örnek olarak vereceğim.

Flexin Türkçe sözlük anlamı esnek demektir. Rap ile alakası ise dilin esnekliğinden gelmektedir. Çünkü flex demek rapi hızlı bir şekilde okumaktir. Herkesin yapamadığı bu şeyi bazı kişiler ustalıkla yapmaktadır. Mesela herkesin bildiği gibi Ceza'nın bazı şarkılarında yer almaktadır. Örneğin Suspus ve Holocaust şarkısı flex olarak örnek verilebilir.

Bu arada Cezadan hızlı olan rapçiler de var. Adını çoğu kişinin bilmediği Kurşun mesela. Kurşun'un ise Swag şarkısı örnek olabilir.

Şehinşah'ın Battle Crime şarkısı, Tankurt Manas'ın Çene Kemiklerimi Kırdım şarkısı, Hidra'nın Eski ve Yeni şarkısı gibi bir çok şarkı flexe örnek verilebilir.

Bir dahaki rap terimine kadar kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın 🌼.

Rap'in Hızlı Okunan Şekli: Flex
2
2
Görüşünü yaz
2Kız Görüşü
2Erkek Görüşü
Kapat

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

22
 • LacivertGandalf
  Hızlının hızlısı yani😂 güzel bence müthiş bilgilendim
  • kafkefsago

   Hızlının hızlısının hızlısı da denebilir bazı şarkılar için. Onlarda nefes bı süreliğine geziye çıkıyor 😅. Teşekkür ederim güzel yorumunuz için bu arada😇

  • Sağol sende

 • digital-drug
  Al dedi git dedi çocuklarını dedi çocuklarını istiyosan dedi kendini dedi al kendini git dedi nerde kalırsan kal dedi bana
 • bags_banny
  Güzel bilgiydi bu saol
 • ceylinÇkObİLiYo
  Okumasam da çok güzel olmuş teşekkür ederiz
YÜKLENİYOR...