Bana Burcunu Söyle, Sana Hangi Enstrüman İçin Biçilmiş Kaftan Olduğunu Söyleyeyim: Her Burcun Müzik Enstrümanını Seçtim!

Funda_a

Malum, çalışan emekçi bir insan olunca ne kadar istesem de bazen canım sitem KizlarSoruyor'a daha çok girip, kendi tabirimle 'nefes alma fırsatı' bulamıyorum. Ama çok şükür bir haftayı daha geride bıraktım ve özlediğim platforma geri döndüm. :) Aslında size anlatacağım çok şey birikti. Çok şey var paylaşacak. Üstelik öyle iç açıcı konularda değiller. Okuduğunuzda çok etkileneceğiniz ve olaya birde buradan bakın dedirtecek konular. Amma velakin onlar şöyle dursun ki en kısa zamanda onları mutlaka size anlatmak ve yorumunuzu almak istiyorum.. Bugün hafta sonu. Çok ilginç bir konuyla sizlerleyim.. Malum sitenin resmi olarak olmasa da, gayri resmi astroloji uzmanı ilan ettim kendimi. Yalnız sitenin bundan haberi var mı. O da ayrı konu. :)

Bugün naçizane, sizin için her burcun ruhsal, karakter ve hayata bakış olarak hangi müzik enstrümanı için biçilmiş kaftan olduğunu belirledim.

Bana Burcunu Söyle, Sana Hangi Enstrüman İçin Biçilmiş Kaftan Olduğunu Söyleyeyim: Her Burcun Müzik Enstrümanını Seçtim!

Bir müzik grubu düşünün. İçinde bir çok müzik enstrümanı var. Elbette bunları en iyi şekilde icra eden müzisyenleri. Acaba senin burcun bu müzik grubunda hangi enstrümanı çalıyor. Yani hangi burç, hangi müzik aletine tekabül ediyor onu seçtim. Ortaya hayli ilginç sonuçlar çıktı.. :)

Bu içimi döktüğüm girizgahtan sonra hemen başlayayım diyorum..

1-) Oğlak Burcu & Piyanist

Herkesin sevdiği ve dinlediği müziklerden imtina eden Oğlak burcu insanı klasik müzik insanıdır aynı zamanda. 'Huzur' her şey demekse onlar için, bir orkestranın ve bir klasik müzik eserinin değişmez enstrümanı piyano ise tam onların kalemidir. Ritmik disco tarzları veya elektro müzik dinletmeyi denememeniz konusunda uyarmamız gerekirken, aynı zamanda folk müzikleri de seven Oğlaklar için ben bugün piyanoyu seçtim ve dedim ki;

'Onlar olsa olsa grubun piyanisti olur.'

Rusların dünyaca ünlü sıra dışı, genç piyanisti Yevgeni Grinko'nun bu resitali de benden tüm Oğlak burçlarına gelsin. :)

2-) Kova Burcu & Udi

Marcel Khalife
Marcel Khalife

Bazıları 'olmadı' diyebilir ancak ben Kova burcu gibi ileri görüşlü, zekanın aklın ve tüm realiteye karşı duygunun her şey demek olduğu sıcak kanlı 'farkı' burçlar için Udi yi seçtim. Bilenler bilir ki Ud sesi insanı bir yerden alır roketsiz, kanatsız bir başka aleme uçurabilir. O derece etkili, o derece yüreğe dokunan bir müzik enstrümanıdır. Udiler de çevresindeki insanları, tıpkı bir Kova burcu ferdi gibi uçurabilecekleri için, bu grubun udisi de Kova burcu olsun dedim. :)

Lübnanlı besteci, yorumcu ve ud sanatçısı Marcel Khalife görseli eşliğinde.

3-) Balık Burcu & Darbukacı

Burhan Öçal
Burhan Öçal

Dünyca ünlü baterist ve darbuka operatörümüz Burhan Öçal görseliyle beraber Balık burçlarının 'Darbükatör' olmasını uygun buldum. 'Aa Funda. Ne alaka' derseniz şayet şöyle diyeyim. Balık burçları gibi naif duygusal ve elit burç kardeşlerimin içinde aynı zamanda dışa vurumu henüz olmamış bir alaturka dürtüsü vardır. Darduka da alaturka ruhun ve müziğin ağa babasıdır. Ama aynı zamanda sevgili üstat Burhan Öçal'ın resitaller verdiği Jazz festivallerinin de rengi ahengidir.

Yani o derece zengin bir enstrüman. Tıpkı Balıklar gibi. :)

4-) Koç Burcu & Solist

Dolores ORiordan
Dolores O'Riordan

Grubu olduğu ateş gibi kendileri de ateş gibi olan Koç burçları o kadar tutkulu ve gerçekten ateş gibiler ki, olsa olsa grubun solisti olur diye düşündüm. Tıpkı görselinde ki, İrlandalı ünlü rock grubu Cranberries'in 2018 yılında ölen solisti Dolores O'Riordan gibi. Tutkulu, bağımlılık yapan ve yokluğunda büyük boşluk bırakan. :)

5-) Boğa & Akordeoncu

Bana Burcunu Söyle, Sana Hangi Enstrüman İçin Biçilmiş Kaftan Olduğunu Söyleyeyim: Her Burcun Müzik Enstrümanını Seçtim!

Herhalde çalması en zevkli ve bir o kadarda zor enstrümanların başında gelenlerdendir.. Ben 'Akordiyon' olarak telaffuz ediyordum. Ancak aslı 'Akordeon' imiş. Boğa burcu gibi sorumluluk sahibi, zor işlerin insanı, başarmaya aşık ve neşeli olmayı sevenler için dinlemesi neşe veren, çalması zor eksantrik bir enstrümanı seçtim. Bilmem iyi yaptım mı? :)

Bu grubun Akordeoncusu Boğa burcu olur. Hem de çok güzel olur. :)

6-) İkizler Burcu & Çellocu

Sanırım insan fizyolojisi ile en çok bütünleşen ve bu şekilde iyi bir sonuç elde edilen, yine çalması zor enstrümanlardan biridir Çello. Kemandan büyük ve insanın önüne koyup çaldığı telli özel bir çalgıdır kendileri.. Bende insanlar bütünleşmeyi çok seven, sıcakkanlı, sevecen İkizler burcu için seçtim. Grubun çellocusu kendileri. Hayırlı olsun. :)

7-) Yengeç Burcu & Bağlamacı

Neşet Ertaş
Neşet Ertaş

Herhalde hepimizin hemfikir olduğu konu bağlamanın milli bir çalgı olduğudur. Topraklarımızda çok iyi bağlama çalan ozanlar, aşıklar var elbette ancak ben yakın zamanın en iyi üstatlarından Neşet Ertaş'ın adeta konuşturduğu bağlama için, güzel kalpli, acıların adamı/kadını dercesine derin duygular taşıyan, özüne çok bağlı Yengeç burçlarını seçtim. Grubun bağlamacısı Yengeçler olurdu zaten. Başka seçenek düşünemedim. :)

Bozkırın tezenesi Yengeçler. :)

8- ) Aslan Burcu & Baterist

Jay Weinberg
Jay Weinberg

Işıkları kilometrelerce öteden de olsa görülen, egosu yüksek, lider, şaşayı, gösterişi ve rengi seven Aslan burçlarına geldi sıra. Onlar için çok düşünmedim. Çünkü kendileri gibi ışıklı, 'farklı' gösterişli, görselliği yüksek bir müzik enstrümanını seçtim. Daha doğrusu enstrümanlar bütünü. Ve bunu yakın zamanda yapılan ankette dünyanın en iyi metal müzik bateristi seçilen, sıra dışı, korkutucu materyallerle zenginleşmiş metal grup Slipknot'un bateristi Jay Weinberg görselinde yapmak istedim. :)

Grubun bateristi Aslanlar.. Yakışır. :)

9-) Başak Burcu & Saksafoncu

Bill Clinton
Bill Clinton

Vakti zamanında yıllar önce A.B.D eski başkanı Bill Clinton'un çalmasıyla daha bir popülarite kazanmış müzik enstrümanıdır kendileri. Kendine has bir sedası, nağmesi ve insanın içini gıcıklayan bir sesi vardır Tıpkı Başak burçlarının insanın içini titreten kalpleri, kişilikleri gibi. O sebepten kendilerini grubun saksafoncusu yaptım. :)

10-) Akrep Burcu & Zurnacı

Bana Burcunu Söyle, Sana Hangi Enstrüman İçin Biçilmiş Kaftan Olduğunu Söyleyeyim: Her Burcun Müzik Enstrümanını Seçtim!

Çok değerli atalarımızın 'kızını bırakırsan ya davulcuya gider, ya zurnacıya' diyerek bir nevi küçümseyici tavır ortaya kaoydukları müzik aletidir kendileri. Her ne kadar atalarımız küçümsemiş olsa da zurna da zurnacı da bizim kültürümüzün bir parçasıdır. Korona virüs nedeniyle yapılmamasını yeğlediğimiz sokak düğünlerimizi vazgeçilmezidir. Araya 'kamu spotunu' da sıkıştırdıktan sonra Akrep burçlarını grubun zurnacısı yaptım. :)

Hemen kızmayın ve gülmeyin lütfen. Çünkü Akrep burçları da kendileri 'bir insan için önemim var mı?' diye düşünüp zaman zaman sevgi, ilgi krizine girse de, onlar yokluklarıyla kahır çektiren, ne onunla ne onsuz sözünün yeryüzündeki örneği kişilerdir. Zurnayla ne alakası var derseniz. Var işte. İkisi de olmazsa olmazlardan. :) Sanırım toparladım. :)

11-) Yay Burcu & Gitarist

Haluk Levent
Haluk Levent

Bir ağustos akşamı. Yer denizin tam da kenarı. Kumların üzeri. Gecenin ilerleyen saatleri ve ortada yanan ateşin etrafında ateş böceği misali toplanan kızlı erkekli gençler.. Baş rolde gitarı diğerlerine göre hallice iyi çalan 'o çocuk' Ve o Türk klasiği başlar; 'akdeniiiiz akşamlarııı, bir başkaaa oluyoooor...' Çalmayı çok istediğim, çocukluğumdan bu yana çeşitli denemeler yapsam da yoğunlaşamadığım için içimde ukde kalan gitar denince ilk aklıma gelenlerdi bunlar..

Yay burcunun içinde insan sevgisi, sevgi arsızlığı ve hareketli, hiç bitmeyecek enerjisinin yanı sıra içsel duyguların temsilidir gitar.

Ee olsa olsa Yay burcu da grubun gitaristi olurdu.. Yalan mı? 'akdeniiz akşamlaarııı' :)

12-) Terazi Burcu & Basçı

Ve son olarak ta Terazi burcuna ve özellikle izlemenizi, dinlemenizi tavsiye ettiğim videoya, daha doğrusu gitar soloya geldi sıra.. Terazi burçları grubun basçısı/elektrogitaristi olur dedim. Sabrın timasilidir kendileri. Çok anlayışlı, mantık çerçevesinde pek çok soruna çare bulan, kavgadan değil, diyalogdan beslenen canım Terazi burçlarının içlerinde bir gizli volkan vardır. Çok doldukları zaman deşarj olmak adına farklı şeyler yapmak isterler. Bağırmak, çığlık atmak dağlara çıkmak, vs.. gibi..

Bağırmak demeyelim de çıkardığı sesi ile deşarjın nirvanasını yaşatan, hele ki ustasından elindeyse yüksek volümle dinlendiğinde tüm stresi buram buram dışarı fırlatan enstrüman, canım elektogitarım ve canım gitaristim.. :)

Şimdi, bu saatte sesi sonuna kadar açın, elinizde her ne varsa bırakın. Sadece bu videoya odaklanın. Tüyler diken.. Gary Moore 'un efsane 'Still Got The Blues' şarkısını çalan müthiş bir elektrogitarist.

Bana Burcunu Söyle, Sana Hangi Enstrüman İçin Biçilmiş Kaftan Olduğunu Söyleyeyim: Her Burcun Müzik Enstrümanını Seçtim!

Bugün #kızlarsoruyor da bir müzik grubu olsa hangi burcun insanı hangi enstrümanı çalardı diye düşünerek eğlenceli seçimler yaptım. Elbette ki herkesi memnun etmek imkansız. Bu şekilde bakıp sonuna kadar eğlenmeye bakın. Yeni konular, seni bekler.. Sonra. :)

Sevgiyle..

#funda

Bana Burcunu Söyle, Sana Hangi Enstrüman İçin Biçilmiş Kaftan Olduğunu Söyleyeyim: Her Burcun Müzik Enstrümanını Seçtim!
95
64
Görüşünü yaz

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
 • Maceramıı
  Boğa burcuyum. Evet zorum, zoru severim, elimdeki, aklımdaki veya başarmam gereken ne varsa herşeyi başarmak için enerjimin sonuna kadar uğraşır ve başarırım. Sorumluluk sahibiyim. Bunların yanında ise acayip neşeli ve eğlenceliyim. Bir o kadar da duygusal ve vicdanlıyım. Sanırım en zoru ben ve benim burcum olmalıymış 😊
  Görüş hala geçerli mi?

En İyi Erkek Görüşleri

 • LaCaSa
  Funda senin bencelerin sayende artık yazım ve imla kurallarını çok daha iyi biliyorum
  Sınava hazırlanıyorum da😅
  Güzel ve akıcı bir bence olmuş yalnız ben de kovayı ama sanki keman biraz daha bize yakın gibi geliyor ya da bana bir tık daha yakın gibi...
  Görüş hala geçerli mi?
 • Kimikio
  Yengeç burcuyum. Bağlama seçilmiş. Çok da severim bağlamayı, 15 yıllık bir bağlamam var. Adı da yazılmışken, rahmet ile anıyorum Neşet ustayı... 😊 Emeğine sağlık, şahane bir yazı olmuş 🍀
  Görüş hala geçerli mi?
  • Funda_a

   Çok teşekkür ediyorum Kimiko' m 😊🙏🙋

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

6492
 • AtomunÇekirdeği
  Gerçekten de çelloya bayılırım.
  Eline sağlık güzel tercihler.
  Bence artık gayri resmi değil resmi bir şekilde astroloji uzmanı olmalısın 😂
 • Koç solist...

  Ellerinize emeğinize sağlık keyifli bir bence olmuş... 😊
 • Affedilmeyen
  Herhalde çalması en zevkli ve bir o kadarda zor enstrümanların başında gelenlerdendir.. Ben 'Akordiyon' olarak telaffuz ediyordum. Ancak aslı 'Akordeon' imiş. Boğa burcu gibi sorumluluk sahibi, zor işlerin insanı, başarmaya aşık ve neşeli olmayı sevenler için dinlemesi neşe veren, çalması zor eksantrik bir enstrümanı seçtim. Bilmem iyi yaptım mı?

  Bu grubun Akordeoncusu Boğa burcu olur. Hem de çok güzel olur.

  Akordeon severim ben :))
  isabetli oldu
 • Fundauc
  Yengeç burcuyum ama içimde bir koç ve yay yatıyormuş :) gitarist ve solistim. Ama halk müziğine bayıldığım için daha çok halk müziği okurum. Aslında bir yerden tutturmuşuz :)

  Güzel bir paylaşım, teşekkürler.
 • CatKong
  Yine yeniden müsmükemmel bir bence olmuş. Ellerine sağlık funda. Teraziyim ve benden hakkaten iyi bir basçı olurdu he
  • Funda_a

   Yine sen. Yine mutlu eden yorumun.. 😊🙏 💜

  • CatKong

   Allah daim etsin birgün bence yazmaya karar verirsem senden ders alırım bak ona göre :))

 • Senin burcun ne fundacım senin müzik zevkini de bilelim dimi yani:)
 • Hayatistanbull
  Boğa burcuyum Akordeon düşmüş bize fakat ben çello çok seviyorum. Neyse yapacak bir şey yok neyse o artik. Klavyene sağlık çok güzel bir bence olmuş🌺❤
 • Funda yine efsane bir bence ile karşımızdasın ellerine sağlık yanlız boğa burcu neden ya =)
  • Funda_a

   Çok teşekkür ediyorum.. :) Açıkladım ya nedenini.. Takdir edersin ki herkesin memnun kalması mümkün değil.. :)

  • Zlatan_red

   Kesinlikle çok haklısın iyi formlar :)

 • Akrep burcu beni hayal kırıklığına uğrattı 😂 zira ben piyano çalmayı çok severim ve gayet iyi biliyorum diyebilirim. Sen kalkıp zurnacı deyince bütün hayallerim yıkıldı 😂😂😂
 • darkleyl96
  Terazi olan beni çok güzel anlatmışsınız teşekkürler 🙏🏼
  • Funda_a

   Rica ederim. Buna sevindim. :)

 • Kuantum77
  Kendimdeki ve çevremde tanıdığım kimseninkini tutturamadın pü
  Aslında burçlarla değilde birazda kişinin yetiştiği yer hangi şartlarda bulunduğu vs bunun gibi etkenlerden kişi karakterini es geçmemekte fayda var ama konu sadece burçsa diyecek birşeyim yok
  UwU
 • Mmeksikalı
  Terazi burcuyum hem müzik güzel hem de terazi hakkında yazdıkların birebir beni yansıtıyor.
  Emeğine sağlık 🙂
 • TutiiMucize
  Aslan ve koç burcu yer değiştirmeliymiş zira koç daha asi ve hareketli tam baterist ruhu. Aslan ise solist olmak için yaratılmış, onun yeri sahneler.
 • DarkFlames
  Yengeç, siz tahmin etmeden ben söyleyeyim keman çalmayi biliyorum (8 yildir) diğerlerini hiç denemedim 😁
 • IAmarPresterAen
  Baterist olarak hemen başlıyorum çalmaya Funda
  Emeğine sağlık vursun sazlar oynasın penguenler 😜🤣
 • mehcab
  Dört dörtlük bir görüş helal olsun.. Evet kova burcu olarak duygusal ve romantik olmak bir görev sanki.. Uda da bayılırım keşke çala bilseydim..
 • Balık burcu olarak teşekkür ediyorum emeklerinden dolayı güzel bir çalışma olmuş darbukacı da olduk. 😂
 • Ben ”tulum” severim APLA.. ya da yabanci popsarkilar.. bu kadar. Burca gerek yok
 • nenasıl
  Slipknltun eski davulcusu joey jordison ama aslan burcu diilmis:(
 • Zindanadasi
  Burcum akrep ama çalmak istediğim şey; sağlam bir dj ekipmanı 😎
 • TheCeketli
  Daha dün böyle bir benzetme ile karşılaştım , orada da baterist yazıyordu. Cuk oturdu🎧
 • KozmikEnerji
  Yükselenim Aslan
  Güneşim Aslan
  Ayım ikizler
  Merkürüm Başak
  Venüsüm Başak
  Marsım Başak
  Jüpiterim Aslan
  Satürnüm Kova
  Uranüsüm Oğlak
  Neptünüm Oğlak
  Plutom Akrep
  Seç bakalım hadi
  • Kuantum77

   Türtere merk mürkmi bune olm
   Ben sennnn orkestra şefisin UwU

 • minikhırçınkedi
  Koç ♈
  Ateş 🔥
  Tutku 🖤
  Solist 🎤🎶🎧

  Emeğinize sağlık 💯🧚‍♀️🎈
 • insanimsivarlik
  Yay burcuyum keman çalıyorum... Du bakalım gitara mi başlasam acepp🤔
 • վ0Ӏմղվ0ӀϲմՏմ61
  Ooo basçı çıktı. Hep çalmak istediğim enstrümandır.
 • Yay burcuyum ve gitar çalıyorum. Enteresan gerçekten :)
 • xxAryaxx
  Kova burcum ve yine yeniden güzel bir paylaşım olmuş emeğine sağlık 🙂🙂
 • arachne_
  Oğlak burcuyum ve cuk oturdu bayılırım uyumadan önce bu parçayı dinlemeye😍
 • nomorebets35
  burhan ocal mı darbukatör baryam mı karar veremedim :)
  oldugu kadar artik :)
 • oğlak'ım ce gerçekten te tek çaldığım enstrüman piyano / Org 😯😯
 • Ufufufufuğ
  Elektro gitar çalıyorum ve oğlağım.
  Piyanom yok.

  Tutmadı..
  Midi klavye ve Org'u piyanodan saymıyorsak tabü.
 • nuluad
  Kova burcuyum 🙏 burcu iyi tanımlamışsın ama sanatı pek benimseyemedim aslında tulum olabilirdi 😂😂
 • Oğlak burcuyum, kesinlikle doğru bir eşleşme olmuş. Piyanoyu çok severim..
 • virgoandsad
  Burcum başak yükselenim terazi ama ben bası çok seviyorum terazi ile alakası var mı
  • Gerçi düşündüm de saksafon da çok güzel

 • teruuu
  Koç burcuyum keşke sesim güzel olsaydı da solist olabilseydim:') Kemanı tercih ettim sesimi gerektirmiyor diye.
 • Melekaydinnn
  Kesinlikle şarkı söylemek için doğdum ama tiroidim olmasaydı.
 • John__
  Boğa burcuyum ama ud çalıyorum 😄
  Bu güzel paylaşımınız için teşekkür ederiz, emeğinize sağlık.
 • meryybomb
  Yay burcuyum ve gitarı aşırı seviyorum bana huzur veren çok hoş bir tınısı var🙂
 • Nfluy
  bence saçma olmuş akrep burcu olarak klasik müzik vazgeçilmezimdir. Piyano keman vb.
 • HB2035
  Asla basçı değilim 😅 hatta çok baslı müziklerinde sevmem.
 • hhyynn84
  senin burcun ne
 • superpsikolog
  Ben hemen yarın gitar alıp geliyorum.
 • Cello mu kemence olacak o kemence
 • Burcumu bile bilmiyorum inanmam burclara
 • isimsizvz
  Burcum ne benim yaa🤔
 • adatavşanı
  Terazi Burcu & Basçı
 • baldedikdemi
  Yay burcu gitarist ❤
 • _kirgülü
  Oglak
 • izmitliykıs
  baterist hiç olmamış :)
 • deli_kız2
  Akrep
 • sonhayatbukucu
  Aslan burcuyum
 • ElaineOfAstolat
  Ikizler.
 • eskigurunuz0
  Kova
 • Green_mile_devi
  Yine içini dökmüşsün😊
  Teşekkürler 😊👍
 • zodyaklısamara_
  Oğlak doğru 😂
 • gizliyizdeğilmi
  Baterist ne yaw. Biz flüt bile çalamıyoruz.
 • Koç.
 • DımtısDabadum
  Başağım ama piyanist diyorum
 • Jokerrr_33
  kova udi oldum
 • Ben sana birşey söylemem söylenecek birley kalmadı
 • Daha Fazla (96)
YÜKLENİYOR...