Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!

GamerEngineer

Merhaba KScanlar!

Sanatsal ve kültürel açıdan öneme sahip olan müzeleri içerisinde bulunduran bazı şehirleri sizlerle paylaştım. Şimdi o şehirleri birlikte inceleyelim.

Kahire / Mısır

Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!

Piramitleri ve büyüleyici tarihi zaten başlı başına büyük bir olay olan bu şehirde, Mısır tarihini belgeleyen muazzam müzeler de bulunmaktadır. Mısır Antik Müzesi'nde 120.000 eşya, altın Tutankamon heykeli, firavun mezarlarından eşyalar ve mumya sergileri bulunmaktadır. Ayrıca Mısır Ulusal Askeri Müzesi ve İslam Sanatları Müzesi de Mısır ordusu ve sanatına inceden göz atmamıza yardımcı olmaktadır.

Atina / Yunanistan

Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!

Başlı başına tarih ve kültür için yaşayan bir müze gibi olan bu şehirde bulunan müzeler de gerçekten hatırı sayılır derecede keyif vermektedir. Antik Yunan tarihine, yaşamına ve hâlâ yaşayan geleneklerine odaklanan Ulusal Arkeoloji Müzesi, 5000 yıldan daha eski olan birçok eseri ile bunun en önemli örneklerinden Akropolis Müzesi gibi birçok müzede arkeolojik buluntu yer almaktadır.

Roma / İtalya

Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!

Bu şehrin Kolezyum'a ev sahipliği yaptığı gerçeğini düşünürsek müzelerinin ciddi bir şekilde Antik Roma tarihine adanmış olması sürpriz edici olmaz. Roma'nın müzeleri içerisinde ayrıca sanata da İtalya içinden ve dışından birçok sanatçının eserlerini barındıran Ulusal Modern Sanatlar Galerisi'de bulunmaktadır.

Madrid / İspanya

Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!

Ülkedeki en iyi müzelere ev sahipliği yapan şehirde, Kraliçe Sofia Ulusal Sanat Müzesi ve dünyadaki en etkileyici sanat müzelerinden biri olan Prado Müzesi, ''Sanatın Altın Üçgeni'' diye tanınan olguyu oluşturmaktadır.

Mexico City / Meksika

Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!

Şehir, 150'den fazla müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Antropoloji ile Frida Kahlo tablolarıyla, hatta ayakkabılarla ilgili müzeler bile mevcuttur. Ulusal Antropoloji Müzesi, yüzlerce yıllık Meksika tarihinden eserleri barındırmaktadır.

Sanata Işık Tutan Mükemmel 5 Müze Şehri!
1
5
Görüşünü yaz
Kapat

En İyi Erkek Görüşleri

 • Bitinya
  Müze deyince akan sular duruyor bende tarih ve arkeoloji aşkı çok büyük teşekkür ederim
  Görüş hala geçerli mi?
 • Gizli Üye
  Bu tarz müzeler harika
  Görüş hala geçerli mi?

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Kızlar & Erkekler Ne Diyor

13
 • mozgure
  liste güzel. ben de kendi ilavelerimi yapayım:6. viyana: baştan sona her yer müze şehri tanımına uygun7. berlin: avrupanın en çok müze bulunan şehri8. st petersburg: yaşayan bir müze şehrin avrupadaki en güzel örneği9. cordoba: endülüs sevenlere10. floransa: sanatın en üst kalite temsil edildiği şehir.
 • Ahh.. ışınlanmayı icat edip ışınlanasım, kuş olup uçasım geldi.
  Güzel bir bence olmuş. Teşekkürler. 🙏🏻
 • brazilyaya giderdim rio karnavalania bunlari bos ver hayat rioda🥀🌷🌷🌷💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜😍😊
 • Pinti_Panda
  Müzeleri severim.
YÜKLENİYOR...