Unutulmaz Yeşilçam Film Müzikleri

Merhabalar, yine nostaljik bir bence ile karşınızdayım.Bu yazımda ''Unutulmaz Yeşilçam Film Müzikleri''ne değinmek istedim ve 10 unutulmaz müziğe yer verdim.Yine büyük bir keyif alarak bu benceyi hazırladım, umarım sizler de okurken büyük bir keyif alırsınız.

Haydi başlayalım :))

Unutulmaz Yeşilçam Film Müzikleri


1. Hababam Sınıfı - Melih Kibar
Rıfat Ilgaz'ın eserinden sinemaya uyarlanan yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı bu unutulmaz filmin müziklerini de ''Melih Kibar'' üstlenmiştir.

Melih Kibar Hababam Sınıfı filmine yaptığı müzik ile Altın Portakal Film Müziği ödülünü almıştır.

2. Gülen Gözler ve Neşeli Günler - Melih Kibar
Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in Yaptığı 1977 yapımı ''Gülen Gözler'' ve yönetmenliğini Orhan Aksoy'un yaptığı 1978 yapımı ''Neşeli Günler'' filmlerinin müziklerini Melih Kibar üstlenmiştir.

3. Sultan - Cahit Berkay
Başrollerini Türkan Şoray ve Bulut Aras'ın paylaştığı, yönetmenliğini Kartal Tibet'in üstlendiği 1978 yapımı Sultan filminin müziklerini Cahit Berkay yapmıştır.

4. Canım Kardeşim - Cahit Oben
Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı, başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve dönemin çocuk oyuncusu Kahraman Kıral'ın paylaştığı 1973 yapımı bu güzel filmin müziklerini Cahit Oben yapmıştır.

Cahit Oben bu filme yaptığı müzikle 5. Adana Altın Koza ''En İyi Müzik'' ödülüne layık görülmüştür.

5. Devlerin Aşkı - Cahit Berkay
Yönetmenliğini Osman F. Seden'in yaptığı başrollerini Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın paylaştığı 1976 yapımı bu unutulmaz filmin müziklerini ''Cahit Berkay'' yapmıştır.

Cahit Berkay Devlerin Aşkı'nı da kapsayan film müzikleriyle Altın Koza Film Festivali'nde "Onur Ödülü"ne layık görülmüştür.

6. Selvi Boylum Al Yazmalım - Cahit Berkay
Cengiz Aytmatov'un 1970 yılında yayımlanan aynı adlı romanından Atıf Yılmaz'ın 1977'de sinemaya uyarladığı, başrollerini Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın canlandırdığı bu unutulmaz filmin özgün müziğini ''Cahit Berkay'' bestelemiştir.

7. Garip - Cahit Berkay
Yönetmenliğini Memduh Ün'ün yaptığı, başrolünde Kemal Sunal'ın oynadığı 1986 yapımı bu sıcacık filmin müziklerini ''Cahit Berkay'' yapmıştır.

8. En Büyük Şaban - Cahit Oben
Charlie Chaplin'in Şehir Işıkları isimli filminden 1983 yılında uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda Kartal Tibet'i görmekteyiz.Filmin başrolünde ise Kemal Sunal vardır.Bu güzel filmin müziklerini ise ''Cahit Oben'' üstlenmiştir.

9. Uçurtmayı Vurmasınlar - Özlem Turgay
Yönetmenliğini Tunç Başaran'ın yaptığı 1989 yapımı, ''Ben işemedim, Mickey işedi'' repliğiyle de akıllarımıza kazınan Türk Sineması'nın başarılı yapımlarından biri olan ''Uçurtmayı Vurmasınlar'' filminin unutulmaz müziği ''Özlem Turgay'' imzalı.

Bu unutulmaz film, 1989 yılında Türkiye'nin ''ilk Oscar Aday Adayı'' filmi olmuştur. Fakat seçilememiştir.

10. Nuri Alço Operayon Müziği :))
Nuri Alço filmlerinden aşina olduğumuz, ''Nuri Alço Operasyon Müziği'' olarak anılan meşhur müzik ''John Carpenter'in The End'' isimli bestesidir.

Bu bencenin devamı gelecek, ''aaa bu müziği eklememişsin'' demeyin. Olumlu ya da olumsuz görüşlerinizi bildirirseniz çok mutlu olurum, okuduğunuz için teşekkürler :))

Unutulmaz Yeşilçam Film Müzikleri - 2


0|0
3448

En İyi Erkek Görüşü

 • Havuz başından bikini/mayoyla dolaşan kızları dikizleyen nuri alço sahnesinde arka planda çalan operasyon/tecavüz müziğini unutmayalım :D

  Dıt dırı dınınını dınınının dıt dırı dınınını dınınının dot doro dınınını dınınının dıt dırı dınınını dınınının...

  John carpenter - the end orjinal ismi

  2|0
  0|0

En İyi Kız Görüşü

 • Yeşilçam film müziklerine merakım vardır. Hepsinide severim. Güzel paylaşım. 👍

  1|0
  0|0

Senin görüşün nedir?

Erkekler Ne Diyor 47

Kızlar Ne Diyor 33

Yükleniyor... ;