Sinema-Televizyon Sektörünün En Başarılı Yönetmenlerinden Ayça Yaykın: İşinize Nasıl Aşık Olduğunuzu Gördüklerinde Size Saygı Gösteriyorlar”

KızlarBirAdımÖne a

#İlhamVerenKadınlar başarı dolu hikayeleriyle bizlerle olmaya devam ediyorlar. Kızlar Bir Adım Öne Bugün, aynı zamanda bekar bir anne de olan Yönetmen Ayça Yaykın’ın öyküsüne kulak vereceğiz.

Üniversiteyi İzmir’de okuduktan sonra İstanbul’a taşınan Ayça Yaykın, 20 yıllık kariyerinde başarı merdivenlerini tırmanırken asistanlıktan yönetmenliğe uzanan bu yolda karşılaştığı zorluklara rağmen nasıl pes etmediğini anlattı. İlham veren öyküsünü onun ağzından dinlemek bizleri çok mutlu etti. ❤️

Sinema ve televizyon sektöründe kendini kanıtlamış başarılı bir kadın yönetmen olan Yaykın, genç kızlara seslenirken şöyle diyor:

“Aslında daha çok erkek egemen sistemin olduğu bir sektörde kadın olmanın, hem iş gücü, hem dayanıklılık gücü, hem de fikir bazlı orada bulunmanızla ilgili birçok zorluğunu yaşıyorsunuz. Ama ne oluyor? Etrafınızdakiler sizin gerçekten işinize nasıl aşık olduğunuzu ve nasıl bu anlamda kararlı ve azimli olduğunuzu gördüklerinde oradan devam ediyorsunuz ve size saygı gösteriyorlar.” 💪🏻

Aramızda sinema ve televizyona aşık olan genç kızlar var mı? Bu sektörde var olmanın zor olduğunu düşünüyorsan Ayça Yaykın’ın hikayesi yoluna ışık tutarak seni cesaretlendirecek. Başarı dolu bu hikayeyi dinledikten sonra görüşünü bizle paylaşmayı unutma. 👇🏻

Yönetmen Ayça Yaykın Ne diyor?

“Bütün genç kızlara önerim, asla hayallerini bırakmamaları. Nasıl olacak? Nasıl gideceğim? Ailemden nasıl ayrılacağım? Orada nasıl barınacağım? Para durumu ne olacak? İnanın bu yolda her türlü zorluğa rağmen bunu gerçekten istiyorsanız bütün kapılar tak tak tak açılıyor.”

İlham Veren Kadınlar serimizi sevdiysen bir önceki konuğumuz olan Teknoloji Proje Müdürü Narin Yaşar’ın hikayesini de okumalısın.

Sinema-Televizyon Sektörünün En Başarılı Yönetmenlerinden Ayça Yaykın: İşinize Nasıl Aşık Olduğunuzu Gördüklerinde Size Saygı Gösteriyorlar”
196 Görüş