Astsubay nasıl olunur?

Gizli Üye
nişanlım askerliğini astsubay olarak yapmak istiyor. bunun için izleyeceği yol nedir? askeri meslek yüksekokuluna gidip ordan mı astsubay olması gerekiyor? kendisi lisans mezunu(4 yıllık). okulda asılan panoda gördüğüne göre evli olmaması gerekiyomuş. böyle bir şartı var mı astsubay olabilmek için?
Güncellemeler
+1 yıl
galiba onun demek istediği asteğmen. benim asıl sormak istediğim şey evlilikle ilgili olan kısmı. onun yapmak istediği 12 ay maaş karşılığında askerlik yapmak. galiba asteğmen oluyor bu. fakat okulun panosuna asılan şartlarda askeri meslek yüksekokulunun şartları yazıyormuş. ben de anlamadım ki bu nasıl iş. sanki başka iş yok memlekette. astsubay veya asteğmen herneyse evli olmak bunlara engel mi?
Astsubay nasıl olunur?